Yeni kasa FC5 1000 km kontrol öncesi tespit ettiklerim...

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Çıtırtı pıtırtı varsa müzik açın arkadaşlar:) ses sistemi çok güzel, Honda biraz cızırdar. Virüs salgını sebebiyle biraz tenha olan ortamda sabahları şehir içi yollardan iş yerine 6 dakikada varıyorum, ev ile iş yeri arası toplam mesafe 7km. Ortalama hızımı siz hesap edin, şehir içi 60-65km/h civarı ve bu sürüş asla rahatsız etmiyor panikletmiyor ne frenler ısınıyor ne bir hoplama zıplama nede bir kayma performans adına hiçbir problem yok ne söylesem yapıyor, herşeyiyle üzerime tam oturuyor, gazladığım hızda dalıyorum virajlara yavaşlarken çekiyorum vitesi aşağıya. Işıklı kavşaklara gelmeden uzaktan kırmızı yanıyorsa azıcık erken yavaşlayıp ışık yeşile dönünce milletin yanından kayboluyorum kırmızı ışık bile durduramıyor, basarsın gitmeyen araba olur onla olmaz mesela bu ışık ayarlama işi.

İş yerinin rakımı evimden 80-100 metre yukarıda birde rampa çıkıyorum.

Gidiş yönümde 12 tane kavşak 7 tane büyük uzun beton kasisi iki tane de ışıklı kavşak var. Yakıt ortalamam bu şartlarda 8.5 litre.

Varın düşünün hesabı siz yapın, daha önce bu yolu 1.4 benzinli Getz ile gaz pedalına kiremit koysam 8-9 dakikadan önce tamamlamışlığım hiç yok.

Civic in ne yaman delikanlı bir otomobil olduğunu siz düşünün. Şahsen sürücülükte çok kabiliyetli değilim Civic varsa sürüş kabiliyeti gerekli bile değil, O kadar söylüyorum:) azıcık dürtmek yetiyor o kendisi uzayıp gidiyor yolda o esnada uçuyorsunuz anlaşılmıyor bile.

Ad Soyad
Efe EFE
Aracınız
Civic FC5 2020
Hocam sol ortadan gelen sesi anlattım hiç tecrübe için yola bile çıkmadan aracı aşağı indirdiler 30 dk olmadı tamam dedi. Bindim stabilize bir yol aradım baktım ses ön taraftanda gelmeye başlamış. Cam filmini çeken usta ilede görüştüm hava kabarcıkları ile alakalı olarak abi sökelim ama rezistansa arıza gelirse cami değiştirirler bunuda bende keserler diyor. Sök desem ne yazar tekrar çeksin aynısını yapar eminim dışardan 200 liraya çeken bir adamı bulmuşlar araç başı 100 lira verip öyle çektırıyorlarmış izlenimi oluştu bende, baktım letgo da ilanı var 200 lira fiyat yazmış gulermisin aglarmisin. Anlayacağınız şu garanti mevzusu olmazsa inanın servise adım atmam.
Adamlar en ufak bişeyde yan çizeceklermiş gibi duruyor yanda çiziyorlar :) Allah vermeye garantilik bir durumda oluşmasa bari...

Hayırlı forumlar
2019 elçi elagance
2020 tarfik çıkışlı 4500 km de araç
Araçtan sağ arkadan gelen cızırtı sesi
Sağ önden de gelmeye başladı taşlı vs yol da geliyor. İstanbul da park hondayi aradım salgın nedeniyle ustalarin nöbetleşe calsitigini ve Yoğunluk olduğunu belirttip hazırina bakabilecek lerini belirttiler.
Siz sonrasinda sorunu cozebildiniz mi?

Mi A2 Lite cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
hocaö o sol taraftaki ses benim araçta da mevcut siz yaptırırsanız buraya bilgi verirmisiniz?

Aracınız
Civic FC5 2020
Hocam sol ortadan gelen sesi anlattım hiç tecrübe için yola bile çıkmadan aracı aşağı indirdiler 30 dk olmadı tamam dedi. Bindim stabilize bir yol aradım baktım ses ön taraftanda gelmeye başlamış. Cam filmini çeken usta ilede görüştüm hava kabarcıkları ile alakalı olarak abi sökelim ama rezistansa arıza gelirse cami değiştirirler bunuda bende keserler diyor. Sök desem ne yazar tekrar çeksin aynısını yapar eminim dışardan 200 liraya çeken bir adamı bulmuşlar araç başı 100 lira verip öyle çektırıyorlarmış izlenimi oluştu bende, baktım letgo da ilanı var 200 lira fiyat yazmış gulermisin aglarmisin. Anlayacağınız şu garanti mevzusu olmazsa inanın servise adım atmam.
Adamlar en ufak bişeyde yan çizeceklermiş gibi duruyor yanda çiziyorlar :) Allah vermeye garantilik bir durumda oluşmasa bari...
Hocam bayiden bayiye de değişkenlik gösteriyor.
Reklam olmasın ama 4 yıldır İstanbul da bir bayi ye gidiyorum isim vermeyeyim.
Garantilik bir iş olunca hemen yardım ediyorlar 2-3 kez garantiden işlem yaptım.
Sizi bugün yarın Honda TR arayacak servisten memnun kaldınız mı diye anket yapacak puanı düşük verin ;)

????-???-??????
????-??? ?-????-?????
????-???-????? ???????

Aracınız
Aygazın o katkı olayı yıllar öncesinde kaldı, neden olan kişinin de kellesini almışlar merak etmeyin. Markadan ziyade markanın bizzat kendisinin işlettiği istasyonlardan alın hile vs olmaz.

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Kırmızı ışıkta kamyonun yanında durdum kamyonun eksozu patır patır sanki arabanın içinde kamyon motoru çalışıyor:) dışardan gelen sesleri iyi alıyor bu araba fil kulağı gibi araba:). Bir bakıma iyi bir bakıma kötü. Benim için iyi.

Yalnız dikkat edilirse Civic in kendi çıkardığı sesten çok dış etkenlerden gelen sesler içeride daha fazla duyulabiliyor, asfalt pürüzü, çevredeki diğer gürültülü araçların sesleri, diğer araçların öten frenleri, rüzgar, yağmur, toprak arazide çalıların dikenlerin eksoza sürtmesi vs.

alt kısıma ot çalı vs. sürttüğü zaman sanki arabanın altına zımpara yapıyorlar gibi mıcır döküyorlar gibi ses geliyor:)

Civic ile zemini biraz inişli çıkışlı yollarda hiç amortisör fısırtısı duyan, düşük devirde şiddetli motor gürültüsü duyan, mekanik aksamdan gacırtı duyan kullanıcı pek yok. Genelde rüzgar sesi iç trim parçaların tıkırtısı asfalt homurtusu var değil mi?

Bazı sesler sportif sürüş için lüzumludur bazı sesler ise gereksizdir.

Aracınız
Civic FC5 2020
Hocam ben de inşallah yarın 1000 bakımına götüreceğim yaklaşık 2 ay oldu alalı daha binemedik doğru düzgün bu süreden dolayı birşey diyorlar mı? 1000 km veya 1 ay demişlerdi sanki birde bu sol önden dediğiniz ses direksiyonun arka tarafındaki konsol üzerindeki sert plastikten kaynaklı olabilir mi?

Aracınız
Civic FC5 2020
Merhabalar
Bende aracı 29 mayısta teslim aldım daha 60 KM falan yaptım.
Sizlere sormak istediğim Bin bakıma gitmeden araçta nelere dikkat edeyim nasıl test edeyim Nerelerini kontrol edeyim ?
Yardımcı olabilir misiniz ? Çok teşekkür ediyorum.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Merhabalar
Bende aracı 29 mayısta teslim aldım daha 60 KM falan yaptım.
Sizlere sormak istediğim Bin bakıma gitmeden araçta nelere dikkat edeyim nasıl test edeyim Nerelerini kontrol edeyim ?
Yardımcı olabilir misiniz ? Çok teşekkür ediyorum.
Bu konular size fazlasıyla yardımcı olur.

https://www.civictr.com/index.php?posts/8105

Faaliyet Ayn-ı Lezzettir...

Aracınız
Civic FC5 2020
Çok sağolun
çok yardımcı oldu
Ilginiz için teşekkürler
Bu konular size fazlasıyla yardımcı olur.

https://www.civictr.com/index.php?posts/8105

Faaliyet Ayn-ı Lezzettir...

SM-G955F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri