Yetkili servise gidecekler dikkat!!!

Aracınız
Merhaba arkadaşlar şimdi ben bir konuya dikkatinizi çekeceğim her usta usta değil her parça parça da deil bu forumda konuları her kesimden paylaşıyoruz bilen de var bilmeyende 80 ile 100 bin tl bir araca vericem örnekliyorum hava filitresi ne marka yağ ne marka şanzuman yağı ne marka ucuzmu koydu yoksa bazı arkadaşların yazdığı gibi değişmeye gerek yok diyen ustalar mı vardı bu durum fren balatasından honda araçlarının tüm donanımı için geçerlidir şimdi periyot var bir bakım kılavuzu var bunu yapan japon zaten bunu yazmış üzerine takılacak parçaları belli yetkili servis olsun özel servis olsun ki bunlar önemli aracı satın alırken bir servis geçmişi arıyoruz boya varmı motor nasıl yüksek paralar vercek isek yetkili servise sorgulatıyoruz bir girmiş bir yok ne olduğu belli değil garanti bitti artık araçda sanayide muadil parçalara düştüğü an hondanın bitti an kim böyle bir araca binmek ister ve bu paraları öder bilemiyorum 300- ile 500 tl bir ayda içen için söylüyorum sigara ya para verip de 250 tl ile 500 tl ye bu araçları servisten mahrum eden kişilere bu hondanın uygun olmadığı düşünüyorum honda aracı değerini her zaman koruyor sebebi japon malı bakımları en üstün seviyede tutmaya çalıştığı içindir malesef biz bunları en dibe vuruyoruz lütfen orjinal parça ve araç kılavuzundaki bakımına dikkat edelim iyi araştıralım türkiyde usta hat saffada artmış ancak iyi işçilik yapan çok az seviyede olduğunu gerçektir herkes istediği şekilde araç bakımını yaptıracak bu doğru ancak cvt otomatik aracın yağını honda nın dışında biyerde değiştirmeyin bu çok önemli dir zararı aracın geleceğini çok ileri seviye etkilemektedir .. saygılar

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2017
Merhaba arkadaşlar şimdi ben bir konuya dikkatinizi çekeceğim her usta usta değil her parça parça da deil bu forumda konuları her kesimden paylaşıyoruz bilen de var bilmeyende 80 ile 100 bin tl bir araca vericem örnekliyorum hava filitresi ne marka yağ ne marka şanzuman yağı ne marka ucuzmu koydu yoksa bazı arkadaşların yazdığı gibi değişmeye gerek yok diyen ustalar mı vardı bu durum fren balatasından honda araçlarının tüm donanımı için geçerlidir şimdi periyot var bir bakım kılavuzu var bunu yapan japon zaten bunu yazmış üzerine takılacak parçaları belli yetkili servis olsun özel servis olsun ki bunlar önemli aracı satın alırken bir servis geçmişi arıyoruz boya varmı motor nasıl yüksek paralar vercek isek yetkili servise sorgulatıyoruz bir girmiş bir yok ne olduğu belli değil garanti bitti artık araçda sanayide muadil parçalara düştüğü an hondanın bitti an kim böyle bir araca binmek ister ve bu paraları öder bilemiyorum 300- ile 500 tl bir ayda içen için söylüyorum sigara ya para verip de 250 tl ile 500 tl ye bu araçları servisten mahrum eden kişilere bu hondanın uygun olmadığı düşünüyorum honda aracı değerini her zaman koruyor sebebi japon malı bakımları en üstün seviyede tutmaya çalıştığı içindir malesef biz bunları en dibe vuruyoruz lütfen orjinal parça ve araç kılavuzundaki bakımına dikkat edelim iyi araştıralım türkiyde usta hat saffada artmış ancak iyi işçilik yapan çok az seviyede olduğunu gerçektir herkes istediği şekilde araç bakımını yaptıracak bu doğru ancak cvt otomatik aracın yağını honda nın dışında biyerde değiştirmeyin bu çok önemli dir zararı aracın geleceğini çok ileri seviye etkilemektedir .. saygılar

Motor yağı hususunda hangi uzmana sorarsan sor lpgli motorda sae değeri 40 ın altında yağ tavsiye etmez. Castrol vb markaların lpgye özel yağları 50 sae değerinden başlar. Peki çok bilmiş honda servisleri hangi yağı koyuyor? Sar değeri 20 olan 0w20 yağları... servislerin bir naneden anladıkları yok.

Dün polen filtresini çıkardı usta netex marka orjinal japon urunu mu simdi bu? Yan sanayi. Yetkili serviste yaptirdik güya. Karter tapasina 30 lira lpg filtresine ( o da BRC nin) 60 tl yazan yetkili servisten bahsediyoruz.Tercih meselesi tabii yetkili servise de gidilebilir. Garanti kapsaminda parca değiştiren biri var mi? Yok.Buyurun yeni kasalarda kaporta çökme sorunu var arac sahipleri bi çaresiz ortada geziyor.Honda iyi marka evet onun icin Hondayi tercih ediyoruz; ama 1700 TL nedir? asgari ücret ten bile fazla.Yazik günah.

GT-N7100 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız

Görüşlerinize saygı duyuyorum fakat şunları unutmayın servis dediğimiz yerlerde de bir ticarethane ve kapalı kutular size kullandıkları malzemelerle alakalı marka ve menşei bilgisini asla vermiyorlar
çalışan arkadaşlara dikkat edin geneli genç ve bu işte yeni olanlar, zaten biraz eskiyince herkes ayrılıp kendi işini kurmaya çalışıyor.
Eğer araç bakımı ile ilgili biraz fikriniz varsa genel anlamda söylüyorum bir motor yağı 2 tane filtreyi söküp takmanın herhangi bir ustalıkla alakalı olmadığını bilirsiniz
Servisin o kurumsal ortamı hepimizi etkiliyor burda kaliteli iş yapılıyor zannediyoruz ama size Honda motor yağı diye Mobil motor yağını resmen iteliyorlar faturasına da kocaman honda yazıyorlar.
Arabaları satmak kadar bakım, onarımında büyük bir para kazanma yöntemi olduğunu unutmayın.
İnsan kaynaklı hatalar servistede olur sanayide de nasıl ki pazardan elma alırken seçiyorsan arabanı emanet edeceğin ustanı da seçeceksin iyice araştıracaksın bence
Araca muadil ürün kullandırıp kullandırmamak tamamen size kalmış bir konu serviste bahsettiğim gibi orjinal yağ konuluyor sanmayın eğer aracınız arıza vermiyorsa bu aracın kalitesinden servisin kullanığı malzeme veya işçiliğinden değil

Aracınız
Civic FB7 2015
Dün polen filtresini çıkardı usta netex marka orjinal japon urunu mu simdi bu? Yan sanayi. Yetkili serviste yaptirdik güya. Karter tapasina 30 lira lpg filtresine ( o da BRC nin) 60 tl yazan yetkili servisten bahsediyoruz.Tercih meselesi tabii yetkili servise de gidilebilir. Garanti kapsaminda parca değiştiren biri var mi? Yok.Buyurun yeni kasalarda kaporta çökme sorunu var arac sahipleri bi çaresiz ortada geziyor.Honda iyi marka evet onun icin Hondayi tercih ediyoruz; ama 1700 TL nedir? asgari ücret ten bile fazla.Yazik günah.

Servise verdiğim bakım ücretlerinden ve ustalıklarından ben de memnun değilim. Araç 30 bine geldi her yerinden ses gelmeye başladı, servise defalarca gittiğim bu sesler için, kendilerince birşeyler yapıyorlar kötü niyetli değil ustaları ama çözdük dedikleri sesler yine devam ediyor. Gelelim garantiden parça değişimi meselesine, ben o konuda servisi iki kez kıstırdım şimdiye kadar. Birincisi aracı ilk aldığımda lastiklerin balans sorunu vardı, bir türlü balans tutmuyordu, lastiklerden 3 ünün tabanları bozuk çıktı değiştirdiler. İkincisi de, 30 bin bakımına gittiğimde yine tespit ettiğim ses sorunu araştırılınca gergi bilyası sorunlu dendi değişti. Lastikleri 650-700 TL civarında düşünebiliriz, gergi bilyasını ise set halinde değiştiriyorlar ve faturada yazıp garanti sayesinde ödemediğim para 1.046 TL. Garanti en çok Türkiye'de lazım, çünkü bütün markaların Türkiye ürünlerinde malzemeden çaldıkları gerçek. Müşteri olarak üründe sorun olduğunda ısrarcı olmak gerek.

LG-D855 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2015
Servise verdiğim bakım ücretlerinden ve ustalıklarından ben de memnun değilim. Araç 30 bine geldi her yerinden ses gelmeye başladı, servise defalarca gittiğim bu sesler için, kendilerince birşeyler yapıyorlar kötü niyetli değil ustaları ama çözdük dedikleri sesler yine devam ediyor. Gelelim garantiden parça değişimi meselesine, ben o konuda servisi iki kez kıstırdım şimdiye kadar. Birincisi aracı ilk aldığımda lastiklerin balans sorunu vardı, bir türlü balans tutmuyordu, lastiklerden 3 ünün tabanları bozuk çıktı değiştirdiler. İkincisi de, 30 bin bakımına gittiğimde yine tespit ettiğim ses sorunu araştırılınca gergi bilyası sorunlu dendi değişti. Lastikleri 650-700 TL civarında düşünebiliriz, gergi bilyasını ise set halinde değiştiriyorlar ve faturada yazıp garanti sayesinde ödemediğim para 1.046 TL. Garanti en çok Türkiye'de lazım, çünkü bütün markaların Türkiye ürünlerinde malzemeden çaldıkları gerçek. Müşteri olarak üründe sorun olduğunda ısrarcı olmak gerek.

Bir de yazmayı unuttum, FC5 kasadaki sorunun üretim kaynaklı olduğu aşikar ama Honda yan çiziyor. E bunu bile bile hala aracı satın alanlar var. Almış ve canı yanmış olanlar da forumlarda Facebook'ta falan seslerini duyurmaya çalışıyorlar. Ya iyi hoş da daha ben dava açan bi kişi duymadım, millet olarak hak aramayı bilmiyoruz. Bu kadar zaman olmuş daha yeni yeni insanların aklına mahkemeye gitmek geliyor.

Bir de Honda da sıkıntı çıktı diye sevinen başka markaların funboyu salaklar var. Arkadaş Alman Fransız Japon Kore ne farkeder hepsine de verdiğimiz paralar milli servetimiz. Hiç biri babamızın markası değil. Birinde bir kusur çıkınca o marka sahibi olanlar hemen savunmaya falan da kalkıyor, diğer markaların kusurlarını sayıyor. Bunların hepsine avuç dolusu para veriyoruz neden kusurlarına katlanalım.

celvan

0
Aracınız
Malatya Honda yı aradım 20 000 bakım için 750 tl dediler (yağ ve filtreler değişecek sadece)
Sanayi de ki ustama (sadece servis parçası kullanır) 250 tl ye yaptırdım...

Aracınız
Benim babam 50 yillik oto elektrikcisi. 2010 yilinda aldigim qashqai yi cizdiklerinicin komple boyatacaktim. Kaskonun servisle anlasmasi yoktu, sanayide boyatalim dediler. Bende kabul etmedim servis en iyisi ya! Rahmetli babamda o zaman dediki oglum sanayide boyat, servistekinin isi iyi olsa gidip orda 2500₺ ye calisirmi? Ve nihayteinde dedigi gibi oldu. Damla damla boya izleri vardi arabada. Sonrasinda servis muduryle defalarca konustum. Oda benzer sey soyledi. 3000₺ maas veriyoruz tabancayi eline alan yok!

Aracınız
Arkadaşlar merhaba,bende bu güne kadar aracımın bakımlarını Konya yetkili serviste yaptırdım.50.000 bakımına 650 tl ücret ödedim 2016 aralık ayında.geldik 60.000 e deiler ki şansıman yağı değişecek art peryodik bakım 1300 tl fiyat çıkardılar.Malum işçiyiz o kadar para verecek durumum yok.Frumdan araştırdım aracın garantisi bozulmadan nasıl bakım yaptırırm diye.Gördüğüm kadarıyla servisten gerekli ürünleri ( sıvılar, filitreler v.s .) faturalı bir şekilde aldıktan sonra dışarda aracın garantisi bozulmadan yaptırabiliyormuşuz.Bende öyle yapayım dedim ama nerde...Konya servisinde sıvı satışı yokmuş, satmıyorlarmış.Bende yaklaşık 4 hafta önce honda TÜRKİYE'yi aradım durumu izah ettim ve ilgileneceklerini söylediler... sadece söylediler öyle kaldı.Ne arayan var ne de soran.
Neyse biraz araştırdım şanzuman yağını kesinlikle servisin değiştimesi gerektiğini öğrendim ve serviste değiştirdim.3 lt yağa 340 tl ödedim:) tekrar 60.000 km bakımını sordum 750 tl dediler. Sanayide işim vardı orda bir araştırma yaptım hondanın orjinal yağı olan eneos yağı kullanmak kaydıyla filitreler dahil 220 tl dediler.( Özel servisin kendi aracıda 2013 civic). 750 tl nerde 220 tl nerde...Özel serviste yaptırmaya karar verdim yetkili servisin garanti dışında bi nanesi yok zaten kullanıcı hatası diye sallıyorlar gördüğüm kadarıyla.saygılar...
IMG_0248.jpg

Şirketi kurmuşlar kısacası. Sivi satisi yok mecbur bana geleceksin ben degistirecem seni yolup gönderecem diyorlar.Benim aracim 48 binde sanziman yağı yakit filtresi degisecek dediler şaka gibi.Arabadan az cok anlamasak komple motoru da degistirirler:) büyük sorun olmadigi surece yetkili servise daha da gitmem. Ve ayrıca serviste calisanlara bakarsaniz sacinda beyaz olani gormezsiniz hep genç tamam işi yapiyor olabilirler; ama ben cok da profesyonel hizmet verdiklerini sanmıyorum. Hondaya genel itibariyle baktigimizda da su sorun cikiyor, gecmis yillarda ABS airbag sistemiyle alakali sorunlar yaşandı, yine airbag sensorlerinin kaza aninda calismadigiyla alakali mahkemelik oldu cogu arac sahibiyle.Simdi de yeni kasa kaporta cokme sorunu.Ilgileneni yok Ulkemizde de yargi burokrasi yavas olduğu icin bekle ki zararin karsilansin.Sans işi. Hondanin eminim Türkiyenin bu uygulamalarindan haberi bile yoktur.

Geri