2012 civic ön konsoldan gelen ses

Merhabalar arkadaşlar. 2012 eco elegance civic sahibiyim, yaklaşık 5 ay önce aldım. Yaşadığım şehirde yollar hep parke taş ve arada köyüme gidiyorum orası da mucur diye tabir edilen asfalttan yolu var. Hem bu yolda hem de parkede aracımın ön konsolundan bir ses geliyor, çok araştırdım ama forumlarda kesin bir çözüm bulamadım o yüzden bu konuyu açmak zorunda kaldım. İnanın o kadar rahatsızım ki sesten çok sevdiğim aracımı satma noktasına geldim. Daha önce çok eski arabalar kullandım böyle bir şeyle karşılaşmamıştım. Lütfen bir çözüm üretin yoksa araba gidecek;) bağlantıda daha önce bir arkadaşın kaydettiği sesi buldum ve arabamdaki de aynı ses. Şimdiden vereceğiniz cevaplar için teşekkür ederim, iyi forumlar...

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Arkadaşlar bir haftadır aracımda konsoldan gelen bu ses kayıp. Ustaya gittim ses gelmediği için ne yapsak olmaz dedi. Benim de dikkatimi çeken konu şu oldu; ses yaklaşık 6 gündür yok ve 6 gündür sürekli hava yağmurlu daha önce de arabayı yıkadığım da bir kaç gün ses gelmezdi. Diyorum ki acaba dışardan yani alt takımdan bir parça olabilir mi ıslanınca ses gelmediği için ?

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Belki bazı forumdaşların bahsettiği silecek etrafındaki plastik çerçevenin sesi de olabilir, o kısmı inceleyin mutlaka.

Aracınız
Hafiften gıcırtı gibi bir ara sıra benim araçtan da geliyor. En son deneme yanılma buldum sanırım. Cam sileceğinin lastiği kışın sertleştiği için yapıyor sanırım. Kollar havada gittim bir müddet ve ses gelmedi.

SM-G930F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2015
Ön konsoldan gelmiyorsa sunroofdan da geliyor olabilir. Bazen benim arabadan da geliyordu. Malzeme kalitesi düşük olunca araç sürekli gün ışığına maruz kaldımı. Malzeme gevrekleşiyor bu tür trim sesleri geliyor. Sesin geldiği yer bulunabilirse silikon sprey o bölgeye sıkılırsa sorun ortadan kalkabilir.

Sesin kaynağını buldum galiba arkadaşlar. Yaklaşık 10 gündür çok az ve arada bir gelen ses şuan tamamen kesildi yani iki gündür ses yok, inşallah bulduğum yerden geliyordur ve tekrar etmez. Fotoğrafta sesin geldiğini düşündüğüm yeri işaretliyorum. O üstteki plastik saca değiyor hatta yavaş yavaş vurunca sesin gelişini duyabiliyorsunuz ama bastırmadan hafif hafif vurursanız tam trim sesi yakalıyorsunuz. Şimdilik oraya karton felan sıkıştırdım ama tam emin olunca daha kalıcı çözüm bulacağım. Ekli dosyayı görüntüle 249388 bu arada fotoğraf benim araca ait değil netten bulup ilgili yeri işaretledim

Ekli dosyalar

• IMG_6279.JPG
    IMG_6279.JPG
    203.4 KB · Görüntüleme: 160
Bence araci baska bir arkadaş sürsün. Sizde topidoyu aşağı indirip polen filtresini n ve göğüsün altina bi kulak vererek sesi dinleyin.

Ericsson A1018s cihazıkullanılarak gönderildi

Aracınız
Civic FC5 2019
Konuyla ilgili merakı ve sorunu olan varsa yukarıda bahsettiğim yerden sesi tamemen kestim. Orada bulunan klipsleri kestim araya ince ve boydan boya bir şarmyel parçası koydum ses sıkıca klipsleri sıktım hiç bir ses kalmadı.

Merhaba resmini yolladığınız parçadan mı sesi kestiniz acaba?

Geri