2012 fb7 oksijen sensörü

dodi34

0
Aracınız
Herkese merhaba,

2012 fb7 atiker lpg li civic var.
Araba lpgde arıza ışığı yakıyordu onu yaptırdık . Şimdide oksijen sensörü ve katalizör hatası veriyor. Katalizör sordum bugün 1000 tl dendi. Egzozcu büyük ihtimalle Oksijen sensörü arızalı dedi. Bu sensör temizlesek randıman verir mi başına gelen oldu mu acaba? Ve bizim arabanın katalizörü boşaltılmıyomuş dedi usta doğru mudur teşekkürler

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
[MENTION=5217]dodi34[/MENTION] Hocam, aciklamalar için çok tesekkurler.. katalizörün kirik olması anlasilir mi? Balikesir de yasiyorum temizleme için burada yapacak yer zannetmem. Izmir veya Bursa yolu görünüyor..

Son düzenleme:
Aracınız

dodi34

0
Aracınız
Bugün itibariyle ışığım yine yandı yine katalizör diyo :) ya arabayı satıcam yada cinnet geçircem şimdide oksijen sensörünü değiştirmeyi düşünüyorum

Aracınız
2013 fb7 var bende de aynı hata vermeye başladı p0420 hatası bir çok kişi LPG yazılımından olduğunu söylüyor sorunu çözebildiniz mi siz

VIA_A1_1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Bildiğim kadarıyla lpg li Honda civiclerde bu hatayı vermesinin nedeni ne ya LPG ayarından düzgün yapılmaması ya da LPG nozul çaplarının küçük olması

SM-G800H cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

mertk

0
Aracınız
Arkadaşlar 2012-2013 gibi bi honda nın katalizörü öyle arıza filan kolay kolay yapmaz boşyere servise işi bilmeyen ustalara kurcalatıp paranızı çarçur etmeyin. Benimde sürekli lamba yanıyor. Terakki katalizörü değiştirelim diyor. (Katalizör kullanıcı hatası diye geçiyor nasıl becereceksek bozmayı! )
Ben arkadaşım oksijen sensörünü değiştirdi çözdü olayı bende yapiyim dedim çıkma orjinal aldım bende çözülmedi hala devam ediyor.
Bende lamba yandıkça kendim telefondan bağlanarak söndürüyorum.
Çözümü katalizör de değil o kesin. Lpg cilere gidin yetkili bayiler arabayı 300-400 km de benzinde kullandırıyolar lamba yanmazsa gelin biz hallederiz diyorlar. Birde arabada elektrik kaçağı varsa o da sebep olabilirmiş. Ben ustanın ve servisin olmadığı bir il de görev yaptığım için daha yapamadım ama lpg cilerle çözülebilir.

Geri