210 limiti

İyi akşamlar iyi forumlar belki kötü bi örnek ve kötü bi istek ama biraz önce bomboş otobanda bi scirocco ile kafa kafaya geldik biraz bastıktan sonra fark ettim ki araba 210 da gaz kesiyo hafif yokuş aşağı olduğu için 211 görebildim fd6 lar 240 görüyo diye biliyorum bizim araba daha yere yakın ve altı kapalı daha çok gitmeyi hak etmiyor mu limitör var bu limitörü nasıl kaldırabilirim yazılım falan bi çaresi var mı? Şimdiden teşekkür ederim
6bc1d5eafd22e0ae5b6fef50b25b4d9e.jpg

ANGANS

0
Aracınız
[MENTION=5494]XRedkitX[/MENTION] Henüz o limiti kaldıranı görmedim.

Kaldırılabiliyor mu dersen evet illaki kaldırılıyor. Allah vergisi değil sonuçta onuda bir insan yarattı. Lakin ECU'ya müdehale etmek gerekiyor. Ecu müdehalesi diğer araçlardaki gibi kolay değil bizim araçta. Japonlar bunun olmasını istemedikleri için bir takım güvenlik önlemleri almışlar sanırım.

Onu yapmamın yolu. HONDATA adında bir parça alınıyor. Bu parça aracın orjinal ECU'suna takılıyor ve bu şekilde müdehale sağlanıyor. Lakin sadece takmak değil birde bu Hondataya özgü bir yazılım var sanırım onunda olması gerekli diye biliyorum. O şekilde müdehale ediliyor. Yazılımda vs. bu şekilde yapılıyor araca. Hondata Türkiye'de sanırım yok. Yurt dışından getiriliyor. Ama fiyatları acaip pahalı. Parçasıydı, yazılım programıydı, birde bunu yapacak elemanıydı derken fiyatlar acaip uçuyor. (bana göre uçuyor başkasını bilemem).

Maksimum taş çatlasa 40-50 arası bir km fark olur yani toplamda 250-260 ı geçeceğini sanmam. O kadar para içinde bu hızlara çıkmasamda olur.

Benim bilgim bu yönde tabi. Teknoloji hergün ilerliyor gelişiyor. Farklı bir şekilde ve daha ucuz yolla yapabilen belki vardır ve ben bilmiyorumdur. Ama Türkiye'de ne duydum ne de gördüm.

[MENTION=5494]XRedkitX[/MENTION] Henüz o limiti kaldıranı görmedim.

Kaldırılabiliyor mu dersen evet illaki kaldırılıyor. Allah vergisi değil sonuçta onuda bir insan yarattı. Lakin ECU'ya müdehale etmek gerekiyor. Ecu müdehalesi diğer araçlardaki gibi kolay değil bizim araçta. Japonlar bunun olmasını istemedikleri için bir takım güvenlik önlemleri almışlar sanırım.

Onu yapmamın yolu. HONDATA adında bir parça alınıyor. Bu parça aracın orjinal ECU'suna takılıyor ve bu şekilde müdehale sağlanıyor. Lakin sadece takmak değil birde bu Hondataya özgü bir yazılım var sanırım onunda olması gerekli diye biliyorum. O şekilde müdehale ediliyor. Yazılımda vs. bu şekilde yapılıyor araca. Hondata Türkiye'de sanırım yok. Yurt dışından getiriliyor. Ama fiyatları acaip pahalı. Parçasıydı, yazılım programıydı, birde bunu yapacak elemanıydı derken fiyatlar acaip uçuyor. (bana göre uçuyor başkasını bilemem).

Maksimum taş çatlasa 40-50 arası bir km fark olur yani toplamda 250-260 ı geçeceğini sanmam. O kadar para içinde bu hızlara çıkmasamda olur.

Benim bilgim bu yönde tabi. Teknoloji hergün ilerliyor gelişiyor. Farklı bir şekilde ve daha ucuz yolla yapabilen belki vardır ve ben bilmiyorumdur. Ama Türkiye'de ne duydum ne de gördüm.
Teşekkür ederim aydınlandım :) gerek yok zaten böyle şeylere sadece aklıma takılmıştı

ANGANS

0
Aracınız
[MENTION=5494]XRedkitX[/MENTION] ucuza yapılabilse bende yaptırmak istiyorum. Zaten senede 4-5 kere o hızlara ya çıkarım ya çıkmam. Ama arabanın top speed'ini acaip merak ediyorum :D

[MENTION=5494]XRedkitX[/MENTION] ucuza yapılabilse bende yaptırmak istiyorum. Zaten senede 4-5 kere o hızlara ya çıkarım ya çıkmam. Ama arabanın top speed'ini acaip merak ediyorum :D
5.500-6000 civarında kesti bende olayın şokundaydım :D ama tahminen 230-240 a kadar gider

Arkadaşlar aracım fc5 hb.244 e kadar çıktım. Devir hala 5500 civarında idi. Ayağımı gazdan çekmesem 6000 devire kadar sanırım 250 yi rahat görürdüm. 242 de iken resim çektim.

SM-N950F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Arkadaslar caniniz ve sevdikleriniz icin hiz yapmayin. O hizlarda bir kaza yapsaniz Allah muhafaza bmw de olsa audi de olsa kurtarmaz.

Bu her zaman yapılan birşey değil zaten. Deneme amaçlı kuzey marmara otobanında trafiğin olmadığı saatte kısa bir süre için yapıldı. Yoksa 110 u geçmem.

SM-N950F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri