Civic FC5 36Lt LPG ile en fazla 250km giden tek ben miyim?

Ad Soyad
Efe EFE
Aracınız
Civic FC5 2020
O zaman araç çoğunlukla benzinde çalışır lpg az tüketeceği için lpg de daha fazla km yapması gerekir. Problemin sebebi az km gitmesi değil bence...

Aracı kullandığınız mesafe nedir 1-2 km gidip kontak kapatıyorsanız normal bu durum. Yok 5-10 km gidip kontak kapatıyorum diyorsanız var bir sıkıntı.

Son düzenleme:
Aracınız
Civic FC5 2019
hocam aracınızın yakıt değerleri normal değil. satarsanız da alan kişi mağdur olacak. benim önerim yargıtayın emsal kararı var aracı mahkemeye verin yenisiyle değiştirsinler ki değiştirmek zorundalar. masraflar da karşı tarafa ait. neticede honda müşterisine sadık bir firma değil Allah'tan mahkemeler var.. tüketici hakem heyetleri tekrar çalışır çalışmaz başvuru yapıp danışmanızda fayda var diye düşünüyorum.
Arkadaşlar aracım 2018 eco executive otomatik fc5 civic. Aracım şuan 22 bin kmye geldi 2. Bakımını yaptıracağım ve aldığımdan beri en fazla 230 240 civarı şehir içi yol haptım 1 depo lpg ile. Tam dolu şeklinde 36 37 lt LPG alıyor aracım. Böyle araba olmaz olsun defalarca hesapladım her benzinlikten aldım econ açık kapalı kullandım yok fayda etmedi. Arkadaşlar araç 5bin km ye gelene kadar kaç defa götürdüm servise böyle bişey olamaz diye. Çok yakıyor litre bazında fazla yakıyorbunun 11 litre yapması lazım maksimum 16 17 litre lpg yakıyor şehir içinde neredeyse. Genelde 230 km de bitiyor depo. Nereden aldım bu arabayı bilmiyorum lanet olsun diyorum sadece. Servis hiçbirşey yapmıyor. Aracın beynine başlanıp yakıt gaz karışımı iyi diyor hepsi bu. Ayrıca arabayı çok yumuşak kullanırım pedal tepkilerim çok düşüktür. Yani anasını ağlatıyor yakıtın.

Mi Note 10 Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

SM-A605F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

gunesec

Özel Üye
hocam aracınızın yakıt değerleri normal değil. satarsanız da alan kişi mağdur olacak. benim önerim yargıtayın emsal kararı var aracı mahkemeye verin yenisiyle değiştirsinler ki değiştirmek zorundalar. masraflar da karşı tarafa ait. neticede honda müşterisine sadık bir firma değil Allah'tan mahkemeler var.. tüketici hakem heyetleri tekrar çalışır çalışmaz başvuru yapıp danışmanızda fayda var diye düşünüyorum.

SM-A605F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Hocam emsal karar nedir, yani olay nasıl gerçekleşmiş,sorun neymiş? Bilgi almak amacıyla soruyorum başımıza gelirse aklımızda olsun.

Aracınız
Civic FC5 2017
Şehir içi minimum 400 nasıl oluyor hocam? Uzun yolda ne kadar oluyor peki? Yolunuz hep düz,ışıksız, sürekli sabit hızda kullandığınız bir yer mi? Maşallah diyim. Rakamlar efsane.
Hocam masallah diyelim benim arac sehir ici lpg de 34 krs yakiyor otomatik vites bence genel olarak da bu sekilde yakiyordur tabi bakima bagli olarak 1-2 krs degisebjlir

Aracınız
Civic FC5 2019
1. sehir ici gunluk kullanimda kisa mesafe yapiyorsanuz fazla yakmasi normal yani evden cikip 3 4 km gidip ayni mesafeyi geri geliryorsan fazla yakabilir dkye dusunuyorum.

2. arac bilirsin ki cvt sansimaz sen normal kullaniyorum yazmissin ama devir kaclarda kullaniyorsun surekli olarak kalkista ve duz yolda 2500 veya 3000 devirlerde kullaniyorsan araba o zman yakar ornegin araba 3000 devirlerde geziyo sen sakin kullaniyorum diyorsan araba hizlanmiyor zaten. Km ve devir saati seni yaniltmasin. Ayni hizi 1800 devirde elde edersin 3000 devirde devir saatini iyi kontrol etmen lazim cvt nin sevmedigim en kotu yani bu...

Ayrica km gostergesi uzerinde yakit tasaarruf renk cubugu var buna dikkat et kalkista 3/2 oraninda Gaza basip yeterince hizlanmayi saglayonca yavas yavas gazi hafifletmen gerek bu benim tecrubem gazi hafifletirken hizi kayberdesen tekrar gaza yuklenirsen yine yakita yuklenecek zamanla alisiyorsun gazi yavasaca biraktica devir saati duser ama hiz sabit kalir renk cubugu (2019 icin soyluyorum) beyazdan koyu yesile dogru doner en tasarruflu yakiti saglamis olursun ayrica sehir icide econ modu bence kullanma.

3. Gaza cok basmakla araba hixlanmiyor kademeli ve arabanin ivmesine gore gaz basmalisin.

Kendi tecrublerimi aktarmak istedim ins. Yanlis yonlendirme yapmamisimdir.

SM-G920F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2018
Sehir ici 400 km giden arkadasim amacim seni yargilamak degil ama sen eger sehir icindr 400 km hem de minimum bu kadar gidiyorum diyorsan senin sehir disinda 550 km gitmen lazim. Bence senin gaziantep sehir ici dedigin yer onemli. Ipek yolunda da gidebilirsin karagoz'de de gidebilirsij ikisi de sehir ici.

Aracınız
Civic FC5 2018
Bende Gaziantep de kullaniyorum ve yogun sayilacak bir trafikde ve saatte 4 km gidip geliyorum soguk havada 280 km sicak havada 320 km kadar gidebiliyorum. Arti eksi 20 km kadar oynuyor. Bu arada sabit hizda gaziantep den osmaniye ye gidip gelmede 460 km yol yaptim.Arabam da 2018 eco elagance. Bu yakit olayi cok oznel bir olay gittigin yol, egim, kullanis tarzi, hava sicakligi, yakiti aldigin yer v.b. bir cok etmen var.

Aracınız
Civic FC5 2017
Sehir ici 400 km giden arkadasim amacim seni yargilamak degil ama sen eger sehir icindr 400 km hem de minimum bu kadar gidiyorum diyorsan senin sehir disinda 550 km gitmen lazim. Bence senin gaziantep sehir ici dedigin yer onemli. Ipek yolunda da gidebilirsin karagoz'de de gidebilirsij ikisi de sehir ici.
Ben de şehir içi 400 440 km gidiyorum gayet sakin kullanıyorum. Cvt aracı nasıl kullanmamız gerektiği bir arkadaş çok güzel özetlemiş. Şehirlerarası bir depo ile diyarbakırdan adanaya gittim. Ve üstelik vardığımda bir diş vardı bitmek üzereydi. 34 lt lpg ile gittim bu yolu. 34 lt lpg ile 530 km gittim ve hala bitmemişti.
Cvt arabalar çok farklı diğer otomatik vites türlerine oranla kullanımı meşakkatli ve sabır istiyor.

Geri