Civic FB7 Araç Değişikliği

DADAŞ

0
Ad Soyad
Fırat Kaplan
Aracınız
Civic FB7 2013
Hayırlı olsun dostum. İlk izlenimler artılar varsa eksileri neler acaba kısa tecrübenizde?

İsmail hocam sağolun. En son cıvıc aracımı 8 sene kullandım, onun yanında 2001 cıvıc ta olduğu süre oldu. Toyota konfor yumuşaklık olarak bana çok iyi geldi.
Şuan yakıtım bugün bayağı şehir içi gezdik dolaştık İzmir de yaşıyorum 7.3 civarı ancak kontak kapatıp 35 dk süren bir yolculuğum sonunda 6.2 olarak yolculuk tamamlandığı da oldu.
Turbo motor olması çok hoşuma gitti ara hızlanmalar çok güzel yokuş çıkışlarında hızınız hiç düşmeden araba bağırmadan yolculuğa devam edebiliyorsunuz.
Aracım garanti kapsamında 7 yıl uzatılmış garantisi mevcut ve serviste 10. Bin km bakımı 1900 TL civarında, dikkatimi çeken şanzuman yağ değişimi ilk olarak 80 bin km ve sonraki her 80 bin de devam ediyor ayrıca hava filtresi 40 bin km de bir değişiyor. Bunlar hoşuma gitti.
10 ileri şanzuman olduğu için 90-100 km hızlarda bile devir saati 1500 devir civarında zaten araç maksimum Torku 1500 devirde vermeye başlıyor.

Honda ya göre bagajım ufak bunu da sorun etmiyorum 3 kişik bir aileyim.

Yani subap ayarı lpg ayarı filtresi derken biraz da bunu deneyelim dedik hakkımızda hayırlısı.

Honda:
Cıvıc 2000
Cıvıc 2001
Cıvıc 2006 Vtec2
Cıvıc 2013 Elegance Otomatik

Toyota:
Corolla 1.2 T Dream X-Pack Multidrives

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
İsmail hocam sağolun. En son cıvıc aracımı 8 sene kullandım, onun yanında 2001 cıvıc ta olduğu süre oldu. Toyota konfor yumuşaklık olarak bana çok iyi geldi.
Şuan yakıtım bugün bayağı şehir içi gezdik dolaştık İzmir de yaşıyorum 7.3 civarı ancak kontak kapatıp 35 dk süren bir yolculuğum sonunda 6.2 olarak yolculuk tamamlandığı da oldu.
Turbo motor olması çok hoşuma gitti ara hızlanmalar çok güzel yokuş çıkışlarında hızınız hiç düşmeden araba bağırmadan yolculuğa devam edebiliyorsunuz.
Aracım garanti kapsamında 7 yıl uzatılmış garantisi mevcut ve serviste 10. Bin km bakımı 1900 TL civarında, dikkatimi çeken şanzuman yağ değişimi ilk olarak 80 bin km ve sonraki her 80 bin de devam ediyor ayrıca hava filtresi 40 bin km de bir değişiyor. Bunlar hoşuma gitti.
10 ileri şanzuman olduğu için 90-100 km hızlarda bile devir saati 1500 devir civarında zaten araç maksimum Torku 1500 devirde vermeye başlıyor.

Yani subap ayarı lpg ayarı filtresi derken biraz da bunu deneyelim dedik hakkımızda hayırlısı.

Honda:
Cıvıc 2000
Cıvıc 2001
Cıvıc 2006 Vtec2

Toyota:
Kazasız belasız sürüşler dilerim hocam. Teşekkürler bilgiler için. Hava filtresini değişirsiniz ya 40bin epey uzunmuş ?

DADAŞ

0
Ad Soyad
Fırat Kaplan
Aracınız
Civic FB7 2013
Kazasız belasız sürüşler dilerim hocam. Teşekkürler bilgiler için. Hava filtresini değişirsiniz ya 40bin epey uzunmuş

Hocam bakımları serviste yapacağım ne zaman derlerse o zaman değişirim çok sağolun hatta bakım aralıklarını ekleyeyim ben buraya IMG_1263.JPGIMG_1262.JPGIMG_1261.JPG

Honda:
Cıvıc 2000
Cıvıc 2001
Cıvıc 2006 Vtec2

Toyota:

Honda:
Cıvıc 2000
Cıvıc 2001
Cıvıc 2006 Vtec2

Toyota:

Hayırlı olsun, yeni aracınızı kazasız belasız güle güle kullanın. Şehir içi yakıt değeriniz çok iyi gerçekten. Bende de 2012 FB7 otomatik benzinli araç var, genelde ölçüm yapmıyorum ama geçenlerde sayacı sıfırladım ve 3 ayrı günde İstanbul kadıköy-bostancı minibüs yolu güzergahında toplam 85 km yol yaptım, ve yakıt değerim 12,8lt/100km idi. Tamam güzergah bol ışıklı ve dur kalk şeklindeydi belki ama, el insaf yani, istanbulun daha sıkışık güzergahlarında 14-15lt leri bu araçla çok kolaylıkla görebilirim yani. Allahtan çok fazla araç kullanma ihtiyacı duymuyorum, senede 4-5K yol yapıyorum ve bunun yarısı uzun yol. Uzun yolda yakıt 6,3-6,8lt/100km civarında geziniyor, belki daha az da yaktırabilirim ama o kadar sabırlı değilim.

DADAŞ

0
Ad Soyad
Fırat Kaplan
Aracınız
Civic FB7 2013
Hayırlı olsun, yeni aracınızı kazasız belasız güle güle kullanın. Şehir içi yakıt değeriniz çok iyi gerçekten. Bende de 2012 FB7 otomatik benzinli araç var, genelde ölçüm yapmıyorum ama geçenlerde sayacı sıfırladım ve 3 ayrı günde İstanbul kadıköy-bostancı minibüs yolu güzergahında toplam 85 km yol yaptım, ve yakıt değerim 12,8lt/100km idi. Tamam güzergah bol ışıklı ve dur kalk şeklindeydi belki ama, el insaf yani, istanbulun daha sıkışık güzergahlarında 14-15lt leri bu araçla çok kolaylıkla görebilirim yani. Allahtan çok fazla araç kullanma ihtiyacı duymuyorum, senede 4-5K yol yapıyorum ve bunun yarısı uzun yol. Uzun yolda yakıt 6,3-6,8lt/100km civarında geziniyor, belki daha az da yaktırabilirim ama o kadar sabırlı değilim.

Sağolun. Ben de perşembe günü bi İstanbul a gidip geleceğim ortalamayı bilgi amaçlı buradan paylaşırım.

Honda:
Cıvıc 2000
Cıvıc 2001
Cıvıc 2006 Vtec2

Toyota:

Ad Soyad
Gökhan Bakkal
Aracınız
Civic FC5 2017
Arkadaşlar herkese hayırlı akşamlar. Salı günü 2013 elegance otomatik 113 bin km deki hatasız tamersiz aracımı sattım ve Corolla 1.2 T 2020 model aracımı aldım.
Bundan sonra yine elimden geldiğince forumda bulunmaya devam edeceğim.

iPad cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
hayırlı olsun yeni aracınız.
biraz zaman geçirdikten sonra karşılaştırma gönderisi atarsanız forumdaki arkadaşlar için iyi olabilir :)

Ad Soyad
asdemirtas
Aracınız
Civic aracım yok
Hocam şöyle söyleyeyim şanzuman evet cvt 10 ileri ancak 3 silindir değil benim araç 4 silindir İngiltere üretimi HB kasa olanlardan.
1.8 hybrid olanı kullandınız mı bilmiyorum ama kullanmadan kesinlikle almayın benden size tavsiye, sizin için de hayırlısı olsun

Honda:
Cıvıc 2000
Cıvıc 2001
Cıvıc 2006 Vtec2

Toyota:
Hayırlı olsun kazasız sürüşler dilerim.

Hybrid i bir hafta kullanmıştım ben neden siz almayın dediniz merak ettim. Yakıtı çok iyiydi çünkü, İstanbul trafiğinde 3.8 lt idi.

DADAŞ

0
Ad Soyad
Fırat Kaplan
Aracınız
Civic FB7 2013
Sağolun hocam, şimdilik çok memnunum ama bakalım zamanla daha net değerlendirmeler yaparak burada paylaşım yaparım

iPad cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

DADAŞ

0
Ad Soyad
Fırat Kaplan
Aracınız
Civic FB7 2013
Hayırlı olsun kazasız sürüşler dilerim.

Hybrid i bir hafta kullanmıştım ben neden siz almayın dediniz merak ettim. Yakıtı çok iyiydi çünkü, İstanbul trafiğinde 3.8 lt idi.
Hocam ben almayın demedim, araba işi çok değişik bir konu bin bir çeşit araç var piyasada. Benim kayınpederde vardı kullandım uzun yolda biraz fazla bağırıyor gibi geldi, uzun yol yapan birisi için çok mantıklı değil, şehir içi kullanıcıları için güzel yakıtı en azından vergisini amörti eder

Corolla sedan 3 silindir 125 hp 10 ileri cvt bir tanidik almis. Kullanma firsatim oldu. Kesinlikle 3 silindir demezsiniz, cok sasirtti beni arac. Son surat iyi, kalkislarda cok atak.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri