Civic FB7 Araç Değişikliği

DADAŞ

0
Ad Soyad
Fırat Kaplan
Aracınız
Civic FB7 2013
En az 250 km de yakıt tüketimi takip etmen lazım kısa mesafelerde doğru veri çıkmaz.
Ben bu zamana kadar (yaşım 36) öyle bir şey hiç bir yerde okumadım en az 250 km de doğru veri çıkar gibisinden.
Neye göre 250 km?
dikkat ederseniz ben dikkatli kullanımda diye belirttim yazımda, 250 km dikkat edersem size göre yakıt değerim ne olur? Dikkat etmezsem ne olur?

Son düzenleme:
Aracınız
Civic FB7 2013
Ben bu zamana kadar (yaşım 36) öyle bir şey hiç bir yerde okumadım en az 250 km de doğru veri çıkar gibisinden.
Neye göre 250 km?
dikkat ederseniz ben dikkatli kullanımda diye belirttim yazımda, 250 km dikkat edersem size göre yakıt değerim ne olur? Dikkat etmezsem ne olur?
Yaklaşık 15 senedir otomobil forumlarında varım buradaki üyelerin yarısını zaten ben davet ettim düzenbaz turuncu renkli DHF dan oradaki Honda Civic yakıt tüketimi konularına bakabilirsin eski yazışmalar halen duruyor olmalı. ;)

DADAŞ

0
Ad Soyad
Fırat Kaplan
Aracınız
Civic FB7 2013
Hocam sırf seni ikna etmek için foto çektim ama çok net çekemedim ışıkları kıstığım için, toplam ortalama 274 km de 5.0 litre. Aracın fabrika verisi şehirler arası 100 km de 5.1 litre. Dikkatli kullanınca değerler bence güzel. Ayrıca şehir içi olsun şehirler arası olsun yol bilgisayarının doğru oranları vermesi ayrıca hoşuma gitti. Şunu da söyleyeyim araç 70-80 km hız arasındayken bile 10. Viteste ilerleyebiliyor.

Ekli dosyalar

• 617DBDCC-E6B6-4D2E-A8C7-2CE4D7F81B67.jpeg
    617DBDCC-E6B6-4D2E-A8C7-2CE4D7F81B67.jpeg
    47.5 KB · Görüntüleme: 38
Aracınız
Civic FB7 2013
Hocam sırf seni ikna etmek için foto çektim ama çok net çekemedim ışıkları kıstığım için, toplam ortalama 274 km de 5.0 litre. Aracın fabrika verisi şehirler arası 100 km de 5.1 litre. Dikkatli kullanınca değerler bence güzel. Ayrıca şehir içi olsun şehirler arası olsun yol bilgisayarının doğru oranları vermesi ayrıca hoşuma gitti. Şunu da söyleyeyim araç 70-80 km hız arasındayken bile 10. Viteste ilerleyebiliyor.

Tamam bu şekilde beni değil herkesi ikna etmiş oldun. Yakıt değeri İyiymiş valla uzun yolda 5,2 lt den daha düşük elde edemedim o da 8 sene önceydi :) Sende son kasa Civic mi var şimdi ekran biraz değişik geldi ?

Aracınız
Civic FB7 2013

Şehiriçi sıkışık trafikte ne kadar yakaladın peki asıl o önemli Capon düşmanı golfçülerin soracağı soru bu olurdu sana turuncu renkli forumda olsaydın yani :)

DADAŞ

0
Ad Soyad
Fırat Kaplan
Aracınız
Civic FB7 2013
Tamam bu şekilde beni değil herkesi ikna etmiş oldun. Yakıt değeri İyiymiş valla uzun yolda 5,2 lt den daha düşük elde edemedim o da 8 sene önceydi :) Sende son kasa Civic mi var şimdi ekran biraz değişik geldi ?
@Hondaprojasonsan konunun başından beri Toyota diye konuşuyoruzya :) ayrıca benim burada kimseyi bir şeye ikna etme gibi bir çabam yok, ben yazarım elimdeki değerleri veya bilgileri isteyen inanır isteyen inanmaz kendisi bilir. Yalan söylemek için burada değilim yani. Ben sırf seni ikna etmek için attım resimleri, benim amacım merakı olan arkadaşlara bilgi vermek ancak bir şeyleri delillendirerek bunu yapmaya gerek yok

iPad cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

DADAŞ

0
Ad Soyad
Fırat Kaplan
Aracınız
Civic FB7 2013
Şehiriçi sıkışık trafikte ne kadar yakaladın peki asıl o önemli Capon düşmanı golfçülerin soracağı soru bu olurdu sana turuncu renkli forumda olsaydın yani :)

Şimdi golf binenlerin Japon binenleri kötülemelerini kendilerince haklı bulurum çünkü onlar konfora önem verir, japoncular sorunsuzluğa, bizler de onları kötülüyoruz sonuçta yok dsg binilir mi vs vs sonuçta araba işi tercihe bağlı o araçlar da dünyalar kadar satıyor.
Şehir içi soruna gelirsek sıkışık trafik uzun süreli bir yolculuğum olmadı, bir de sürekli şunu yakıyor desem yanıltıcı bilgi vermiş olurum, o an ki psikoloji basarsın çok yakar basmazsın az yakar, turbo motor araçların üretim amacı aslında baktığın zaman sakin kullanım ile düşük yakıt tüketimi sağlamasıdır.
Uzun bir kullanımım olduğu zaman (İzmir de yaşıyorum) onun da paylaşımını yaparım buradan

Aracınız
Civic FB7 2013
@Hondaprojasonsan konunun başından beri Toyota diye konuşuyoruzya :) ayrıca benim burada kimseyi bir şeye ikna etme gibi bir çabam yok, ben yazarım elimdeki değerleri veya bilgileri isteyen inanır isteyen inanmaz kendisi bilir. Yalan söylemek için burada değilim yani. Ben sırf seni ikna etmek için attım resimleri, benim amacım merakı olan arkadaşlara bilgi vermek ancak bir şeyleri delillendirerek bunu yapmaya gerek yok

Aynısından şehiriçi en düşük yakıt fotosu da bekliyoruz o vakit fazla düşük olmasın bayır aşağı salmış diyenler olabilir :)

Geri