Civic FB7 Araç Değişikliği

Aracınız
Hayırlı olsun, yeni aracınızı kazasız belasız güle güle kullanın. Şehir içi yakıt değeriniz çok iyi gerçekten. Bende de 2012 FB7 otomatik benzinli araç var, genelde ölçüm yapmıyorum ama geçenlerde sayacı sıfırladım ve 3 ayrı günde İstanbul kadıköy-bostancı minibüs yolu güzergahında toplam 85 km yol yaptım, ve yakıt değerim 12,8lt/100km idi. Tamam güzergah bol ışıklı ve dur kalk şeklindeydi belki ama, el insaf yani, istanbulun daha sıkışık güzergahlarında 14-15lt leri bu araçla çok kolaylıkla görebilirim yani. Allahtan çok fazla araç kullanma ihtiyacı duymuyorum, senede 4-5K yol yapıyorum ve bunun yarısı uzun yol. Uzun yolda yakıt 6,3-6,8lt/100km civarında geziniyor, belki daha az da yaktırabilirim ama o kadar sabırlı değilim.
2013 var bende de. Yakıt değerlerimiz neredeyse sizinle aynı. Şehir içi/ şehir dışı çok fark ediyor.

DADAŞ

0
Ad Soyad
Fırat Kaplan
Aracınız
Civic FB7 2013
Corolla sedan 3 silindir 125 hp 10 ileri cvt bir tanidik almis. Kullanma firsatim oldu. Kesinlikle 3 silindir demezsiniz, cok sasirtti beni arac. Son surat iyi, kalkislarda cok atak.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Hocam şuan sanırım araçlar artık 3 silindire geçiyor yavaş yavaş bu emisyon olaylarından büyük ihtimalle. Eğer sedan alacak olsaydım mecbur 3 silindir Corolla olacaktı,yorumlarına felan baktım kullananlar gayet beğeniyor. Benim kullanma fırsatım olmadı

iPad cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2013
Hocam şöyle söyleyeyim şanzuman evet cvt 10 ileri ancak 3 silindir değil benim araç 4 silindir İngiltere üretimi HB kasa olanlardan.
1.8 hybrid olanı kullandınız mı bilmiyorum ama kullanmadan kesinlikle almayın benden size tavsiye, sizin için de hayırlısı olsun

Honda:
Cıvıc 2000
Cıvıc 2001
Cıvıc 2006 Vtec2
Cıvıc 2013 Elegance Otomatik

Toyota:
Corolla 1.2 T Dream X-Pack Multidrives

HB kasa kaç beygir peki ? 1.8 cc olanı evet test sürüşü yapmıştım beğendim ama şu an para yetmiyor benim FB7 kaç para eder fiyat veremedi Toyota satış temsilcilerinde iş yok Honda gibi :)

DADAŞ

0
Ad Soyad
Fırat Kaplan
Aracınız
Civic FB7 2013
HB kasa kaç beygir peki ? 1.8 cc olanı evet test sürüşü yapmıştım beğendim ama şu an para yetmiyor benim FB7 kaç para eder fiyat veremedi Toyota satış temsilcilerinde iş yok Honda gibi :)

116 beygir
185 tork
0-100 seviyesi 10 saniye

Zaten hiç bir satış temsilcisinde iş yok hocam, neredeyse tümünü gezdim dolaştım. Adamların araba satmaya çok merakları yok, ülkemiz ekonomisinde zaten çatır çatır satıyorlar yani sana bana ihtiyaçları yok anlayacağın fazla beklentiye girmemek gerek :)

iPad cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2013
Hayırlı olsun, yeni aracınızı kazasız belasız güle güle kullanın. Şehir içi yakıt değeriniz çok iyi gerçekten. Bende de 2012 FB7 otomatik benzinli araç var, genelde ölçüm yapmıyorum ama geçenlerde sayacı sıfırladım ve 3 ayrı günde İstanbul kadıköy-bostancı minibüs yolu güzergahında toplam 85 km yol yaptım, ve yakıt değerim 12,8lt/100km idi. Tamam güzergah bol ışıklı ve dur kalk şeklindeydi belki ama, el insaf yani, istanbulun daha sıkışık güzergahlarında 14-15lt leri bu araçla çok kolaylıkla görebilirim yani. Allahtan çok fazla araç kullanma ihtiyacı duymuyorum, senede 4-5K yol yapıyorum ve bunun yarısı uzun yol. Uzun yolda yakıt 6,3-6,8lt/100km civarında geziniyor, belki daha az da yaktırabilirim ama o kadar sabırlı değilim.

85 km de yakıt veri değeri pek gerçekçi olmuyor en az 250 km bandında kontrol edin yani şehiriçi kullanımlarda benim araç şu an 8,5 lt ama uzun yol yaptım istanbul - bodrum arasını 5,5 lt ile tamamladım bodrum - yazlık arası trafik vardı 5,7 lt ye yükseldi dönüşte rüzgara karşı 6,7 lt ile bodrum - istanbul dönüş aynı güzergah tamamladım. İstanbul yoğun trafik şehiriçi tüketimim 10 lt yi hiç geçmedi lastik hava basıncı 33 psi iki haftada bir yakındaki lastikçiye kontrol ettiriyorum.

85 km de yakıt veri değeri pek gerçekçi olmuyor en az 250 km bandında kontrol edin yani şehiriçi kullanımlarda benim araç şu an 8,5 lt ama uzun yol yaptım istanbul - bodrum arasını 5,5 lt ile tamamladım bodrum - yazlık arası trafik vardı 5,7 lt ye yükseldi dönüşte rüzgara karşı 6,7 lt ile bodrum - istanbul dönüş aynı güzergah tamamladım. İstanbul yoğun trafik şehiriçi tüketimim 10 lt yi hiç geçmedi lastik hava basıncı 33 psi iki haftada bir yakındaki lastikçiye kontrol ettiriyorum.

Kesinlikle haklısınız, şehiriçi yakıt değeri güzergahın o saat dilimindeki trafik yoğunluğuna, ortalama hıza, dur-kalk miktarına vs göre çok değişkenlik gösteriyor. Ölçüm yaptığım zamanda trafik bir hayli yoğundu ve böyle yoğun zamanlarda FB7 tam bir yakıt canavarı oluyor malesef.
Ben genelde ölçüm yapmıyorum desem yeridir. İstanbul içi çok uzun vade kullanım ortalamam 10-10.5 litredir diyebilirim. Aracın 10 yıllık toplam 47bin km ortalaması şu an 8.9litre. 2008-2012 yılları arasındaki FD6 aracımda da yakıt değerleri böyleydi, hatta FB7 ye göre kesinlikle daha bile fazlaydı.
Bugün içinse esas sorunumuz aracın ne kadar yaktığı değil, ama ne yazıkki güncel yakıt ve sıfır araçların fiyatları. Öyle görünüyorki FB7 ile katolik nikahı kıymışım ben zaten . Yeni civic FE’den bir umudum vardı ama dış görünüşü beni cezbetmedi nedense, ve kabin içi gürültü seviyesi hakkındaki olumsuz yorumlarıda okuduktan sonra kendim adına pek şans vermiyorum. Zaten bu ekonomik koşullarda ülkenin insanlarında artık keyifte bırakmadılar. Yeni araç bakmak veya incelemek bile içimden gelmiyor yeminle.

Aracınız
Civic FB7 2013
Kesinlikle haklısınız, şehiriçi yakıt değeri güzergahın o saat dilimindeki trafik yoğunluğuna, ortalama hıza, dur-kalk miktarına vs göre çok değişkenlik gösteriyor. Ölçüm yaptığım zamanda trafik bir hayli yoğundu ve böyle yoğun zamanlarda FB7 tam bir yakıt canavarı oluyor malesef.
Ben genelde ölçüm yapmıyorum desem yeridir. İstanbul içi çok uzun vade kullanım ortalamam 10-10.5 litredir diyebilirim. Aracın 10 yıllık toplam 47bin km ortalaması şu an 8.9litre. 2008-2012 yılları arasındaki FD6 aracımda da yakıt değerleri böyleydi, hatta FB7 ye göre kesinlikle daha bile fazlaydı.
Bugün içinse esas sorunumuz aracın ne kadar yaktığı değil, ama ne yazıkki güncel yakıt ve sıfır araçların fiyatları. Öyle görünüyorki FB7 ile katolik nikahı kıymışım ben zaten . Yeni civic FE’den bir umudum vardı ama dış görünüşü beni cezbetmedi nedense, ve kabin içi gürültü seviyesi hakkındaki olumsuz yorumlarıda okuduktan sonra kendim adına pek şans vermiyorum. Zaten bu ekonomik koşullarda ülkenin insanlarında artık keyifte bırakmadılar. Yeni araç bakmak veya incelemek bile içimden gelmiyor yeminle.

Benim favori kasam uzay kasa HB idi ama eskiden kasa modelini bilmiyorum şu şanzımanı sorunlu olan model sonra ise FK7 gocuk yok denilen HB kasa ama onunda şanzımanı Cvt olunca almadım kaldık FB7 ile başbaşa emektar şehiriçi yaksa da uzun yolda hiç üzmedi yani 10 sene içinde yolda hiç bırakmadı yolda bırakanları tek tek not alıp paylaşmıştım bir ara ama çok tepki çekince vazgeçtim zaten az çok tahmin eder forumun eskileri. Şu yeni kasa FE sanrım arka stopları Ayudi markasına benzemiş hiç haz etmem o markadan o nedenle eledim ama önden ve içten baya da güzel hele kırmızı ve sedefli beyaz rengi çok süper duruyo servisteyken inceledim Marmara Plaza da video da çektim kısa kimse izlemedi bu camiada beni pek sevmezler de :)

DADAŞ

0
Ad Soyad
Fırat Kaplan
Aracınız
Civic FB7 2013
Arkadaşlar bugün İstanbul a gelirken dikkatli bir kullanım yaptım belirli süre, hız ortamlamam 100 civarıydı bu şekilde veri aldım

Ekli dosyalar

• 387519F3-5885-43E1-897D-A9782317FE0B.jpeg
    387519F3-5885-43E1-897D-A9782317FE0B.jpeg
    109.8 KB · Görüntüleme: 50

DADAŞ

0
Ad Soyad
Fırat Kaplan
Aracınız
Civic FB7 2013
Ayrıca İstanbul şehir içi Hadımköy tarafından Küçükçekmece ye gelirken yine sakin kullanım olarak yaptığım ölçümde bu veriyi aldım

Ekli dosyalar

• 8D1EA4D9-1E0C-45CD-A192-E0BD399E5334.jpeg
    8D1EA4D9-1E0C-45CD-A192-E0BD399E5334.jpeg
    79.2 KB · Görüntüleme: 52

DADAŞ

0
Ad Soyad
Fırat Kaplan
Aracınız
Civic FB7 2013
Sanırım alıştıkça güzel veriler elde edilebilecek gibi duruyor. Sonuçta turbo motora ve cvt şanzumana alışmak için belirli bir süre kullanmak gerekecektir diye düşünüyorum

Geri