Civic ES7 Aracınız kaç kere arıza yaptı

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
2008 fd6 kullanıcısı olarak rutin yağ filtre, balata, buji, şanzıman yağı, antifriz vs gibi her araca yapilan masraf haricinde Allah'a şükür bu zamana kadar. 1 kuruş masrafım olmadı. Ama şuanda diskler, yağlı motor kulağı bitik gibi :)
@nurullah3450 hocam daha önceki aracımda sizden farkım yoktu. Sizi iyi anlıyorum. Ben sorunumu satarak çözmüştüm. Geçenlerde sattığım aracımi görmeye gitmiştim. Adam 4 yıldır sanayiye girmedi diyince kendi kendime dedimki bende olsa bir rektefiye daha yaptırmıştım dedim :)

2008 fd6 kullanıcısı olarak rutin yağ filtre, balata, buji, şanzıman yağı, antifriz vs gibi her araca yapilan masraf haricinde Allah'a şükür bu zamana kadar. 1 kuruş masrafım olmadı. Ama şuanda diskler, yağlı motor kulağı bitik gibi :)
@nurullah3450 hocam daha önceki aracımda sizden farkım yoktu. Sizi iyi anlıyorum. Ben sorunumu satarak çözmüştüm. Geçenlerde sattığım aracımi görmeye gitmiştim. Adam 4 yıldır sanayiye girmedi diyince kendi kendime dedimki bende olsa bir rektefiye daha yaptırmıştım dedim :)

Sakınan göze çöp batar misali :) valla nazar da var galiba bizde.inş başka arıza vermez herşeyini yaptık :)

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Diğer Markalar
2006 mazda 3'ü ilk aldığımda oksijen sensörü hata veriyordu onu değiştirdim, geçen yaz lpg regülatörü değişti başka da arıza vermedi. aldığımda klima sıcaklık derece ayarı çalışmıyordu kendim tamir ettim arka cam dişlisini de kendim değiştirdim ama onlar bana arıza gibi gelmedi canımı sıkmadı :)

Valla ben en az 10 bin TL harcadım 15 bin km kullandım sadece.değişeni yok sadece arka bagaj birde iki kapıda lokal boya dediler.eğer usta düzgün fiyat verirse yaptırıp binicem ama satma fikri kafamda ama yerine ne alıcam :( karışık bi durum üstüne para koyma gibi durum zorlar şu an için beni belki başka modellere bakabilirim

Belki bahsedicegim aracın marka model olarak alakası yok ama bende bir aracın kismetsiz olabileceğine inananlardanim babamin Lada vegasi vardı 2006 model 1.6 16 valve düz bir araba normalde motoru kaddardir fakat babam aldı alalı 7 bin lira para harcadı motor dahil yapildi ladalarin parçaları ucuzdur o yüzden 7 bin yüksek bir rakam en sonunda onu sattı sonra ben devreye girdim uzakta görev yapınca ilgilenememistim durumla. Babama benimde daha önce kullandığım ve çok memnun kaldıgım Laguna 1.8 16 valve versiyonundan buldum araç çok temizdi ve inanın aldığından beri sadece yağ değiştirdi çünkü bakımlı düzgün geçmişi hikayesi temiz olan bir araç aldık ama Lada için ayni şey söz konusu değil babam arabayı noterde görüp almış .1925960696.jpeg1237182021.jpeg

Redmi Note 7 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Belki bahsedicegim aracın marka model olarak alakası yok ama bende bir aracın kismetsiz olabileceğine inananlardanim babamin Lada vegasi vardı 2006 model 1.6 16 valve düz bir araba normalde motoru kaddardir fakat babam aldı alalı 7 bin lira para harcadı motor dahil yapildi ladalarin parçaları ucuzdur o yüzden 7 bin yüksek bir rakam en sonunda onu sattı sonra ben devreye girdim uzakta görev yapınca ilgilenememistim durumla. Babama benimde daha önce kullandığım ve çok memnun kaldıgım Laguna 1.8 16 valve versiyonundan buldum araç çok temizdi ve inanın aldığından beri sadece yağ değiştirdi çünkü bakımlı düzgün geçmişi hikayesi temiz olan bir araç aldık ama Lada için ayni şey söz konusu değil babam arabayı noterde görüp almış .Ekli dosyayı görüntüle 263573Ekli dosyayı görüntüle 263574

Redmi Note 7 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aynen öyle hocam.bende eski araba alacaktım buna gücüm yetti .eski olduğundan arızası çok olmasın diye Honda’ya yöneldim.geçmişi de temiz hep servis kayıtlı faturaları vs.önceki sahibi sanayiye bile uğramamış mesela ama bende maalesef öyle olmadı inş bundan sonra düzen tutar eğer tek arıza bile çıksa kafaya koydum satıcam başka bi araç alıcam istemeden de olsa.

Aracınız
Civic ES7 2002
İşin zahiri tarafından bahsedeyim.. Orijinal parça ve servis kalitesinde işçilik olmadığı sürece sıkıntı kaçınılmaz gibi bir şey. Aracın servis kaydının olması vs. evet çok iyi bir şey ama eğer yoldaki bozukluklara dikkat etmeden kullanım varsa ona dayanabilecek bir araba icat edilmedi henüz. (Off road sınıfı bizi ilgilendirmiyor)
İşin batıni tarafından bahsedeyim.. Evet sakınan göze çöp batar. Sebebi ise kişinin dünya malını kalbe sokmasıdır. Allah kalbe baktığı zaman kendinden başka bir şeyi gördüğünde onu kuldan çeker alır. Bu onun iyiliğine olduğu için böyle yapar. O yüzden evet mala gözünüz gibi bakacaksınız, koruyacaksınız, gözeteceksiniz ama elinizden alındığındada üzülmeyeceksiniz. Kaldı ki asıl sahibi O dur.

Geri