Civic ES7 Aracınız kaç kere arıza yaptı

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Bakınca 5 yıldır ben de bir sorun yaşamadım aracımla. 130bin km ye geliyor, yeni buji ve gergi kayışı değiştim. Araçtan yana şikayetlerim var ancak bunları sorun olarak nitelendiremem. Yakıtı vs de harika hala 30krş/km biniliyor şehiriçi.

Kronik olan bazı problemler var bana denk gelmedi. Akü 5 senelik hala. Bu kışı atlatırsa inanılmaz olur. Balataları 2 defa değiştim, diskler Orjinal hala. 2 defa şanzıman yağı 2 defa subap ayarı, bir defa da hidrolik yağı değişti. Başka ekstra masraf daha olmadı. Rutin 10bin bakımları max 450ye kapadım şu zamana kadar.
Maşallah maşallah hocam ne güzel bakım harici bir masrafınız olmamış :)

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Bu arada daha yeni olay arabanın ön camına taş gelmiş inş büyümez ☹️

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Geçmiş olsun, eğer nokta gibi ise genel büyümüyor, benimde canım sol kenarına doğru bir taş izi var ama nerdeyse 2 yıldır duruyor ve aynen durduğu için o şekilde kullanıyorum.

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Maşallah maşallah hocam ne güzel bakım harici bir masrafınız olmamış :)
Onun için aldım hocam, öyle de oldu şükür... Biliyorsunuz kasko'yu da yeni yaptırdım ? Bu araç epey ekonomime iyi geldi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Onun için aldım hocam, öyle de oldu şükür... Biliyorsunuz kasko'yu da yeni yaptırdım ? Bu araç epey ekonomime iyi geldi.
Hocam sizin buji bahsi sonrası donanımhaberdeki şu mesajı hatırladım, 170bin km.de aynı buji ile gidenler vardı ? Müsait vaktiniz de bir bakın,

Son düzenleme:

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Hocam sizin buji bahsi sonrası donanımhaberdeki şu mesajı hatırladım, 170bin km.de aynı buji ile gidenler vardı ? Müsait vaktiniz de bir bakın,
Okudum hocam. Gideri var bujilerin benim de resimleri gördünüz. Yedekte dursun, içim rahat şimdi. Bujilerin eskimesiyle bobinlere de ekstra yük binebiliyor. Ekonomi kasarken göz çıkarmaya gerek yok. İstanbuldaki çalışma saatine bakarsak 125binde değiştiğim bujiler diğer illerdeki 200bine denktir.

Aracın 10 bin km olmadan yağ ve filtreleri değişti bujiler.subap ayarı yapıldı.üst kapak contası da değişti.ertesi gün LPG regülatörü bozuldu :( :( bi de ona bayıldık

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri