Civic ES7 Aracınız kaç kere arıza yaptı

Halit bey,Benim düşüncem masrafı kabul edip araca binmek yapacaklarım hepsini yaptım fakat tekrardan komplike bir arıza çıkar mı vs bilemiyorum.araç zaten şu an fabrikanın garajında pazartesi Honda ustasına götürüp masrafları söyleyecek bakalım.fakat üstüne 15 bin koyup temiz bir araç bulursam satıcağım

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2015
İlk arabam getz 1.3 gls idi ve istediğim bir araba değildi 1.5 yıl bindim sadece motor kapak contası değiştirdim onun haricinde Lpg tank süresi dolmuştu ve araba tabiri caizse zehir gibiydi gidişi çekişi hiç problem yaşamadım tabi istediğim bir araç değildi ama kısmet getz olmuştu.. Eski arabalarda genelde problem illaki olur biraz şans işi ve bu devirde arabayı güvenilir birisinden almak lazım. Eskiden araba alırken herkes yardımcı olurmuş şimdi yok öyle birşey herkes birbirine ..... :)
Araba devamlı arıza veriyorsa satıp kurtulmak lazım, arıza vermeyecek arabaya binmek istiyorsak modeli yüksek km si düşük orjinal arabalara bakmak şart.
Getz sattıktan 1 hafta sonra fb7 aldım 1yıldır kullanmaktayım ve çok şükür nazar değmesin hiç tık ses yok arabada marş vurduğumda 2sn de alıyor akü hala orjinal ve alırken en az 10 sene bineceğim düşüncesiyle aldım iyiki almışım diyorum.
Gönül ister sıfır arabaya binip sıkıntı çekmeyelim ama bizde bazıları gibi çuval çuval para yokki aldığımız sıfır arabaya 140 150 bin TL lik aksesuar takalım gezelim
Her neyse Allah herkesin gönlüne göre versin inşallah.

[HUAWEI Mate 20 lite] cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
2015 Fb7

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Arkadaşlar aracımda gün geçmiyor ki yeni bi arıza çıkmasın.sağlık olsun.gergi bilyası arızası çıktı,yedek radyatör deposu saymıyorum hani Honda’lar sorunsuzdu ?şanzıman ve motor olarak iyiler fakat ülkemizde usta yedek parçanın yan sanayisi işini bilmeyenler tarafından araçlar kurcalandığı için vs türlü sebepler ile bir şekilde araçlarımız düzen tutmuyor.işin özeti ya benim şansımdan ya da eski araç olduğundan sürekli arıza veriyor bakımları da 10 binde değil 7 binde yaparım öncesi servis kayıtlı.aracımı satıp bir daha araç almamayı düşünüyorum,o derece soğudum :( her türlü fikire açığım.

Hocam ikinci el eski bir araca biniliyorsa. Öncelikle geçmişi çok çok önemlidir. Kimler kullanmış, kaç el değiştirmiş, ağır hasarlı mı, bakımları nasıl yapılmış gibi hususlar öncelik kazanır. Sonra aracı iyi tanımak. Kronik arızaları vs. Sonra sabit işin ehli ustalarınız olmalıdır. Yüksek kilometrelerde değişmesi gereken parçalar arıza yapmaya başlar. Oksijen sensörü, katalizör, egr, alternatör, krank ve egzantirik sensörleri, priz direk bilyası, teker rulmanları, amortisör üst bilyaları vs. Bunlar göz önünde bulundurulur. Kimi tamir edilip devam edilir. Kimi mutlaka orjinal takılması gerekir. İleri yaş araçlarda orjinal parça bulmakta çok kolay olmuyor. Allah gönlünüze göre versin.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Son düzenleme:

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Arkadaşlar aracımda gün geçmiyor ki yeni bi arıza çıkmasın.sağlık olsun.gergi bilyası arızası çıktı,yedek radyatör deposu saymıyorum hani Honda’lar sorunsuzdu ?şanzıman ve motor olarak iyiler fakat ülkemizde usta yedek parçanın yan sanayisi işini bilmeyenler tarafından araçlar kurcalandığı için vs türlü sebepler ile bir şekilde araçlarımız düzen tutmuyor.işin özeti ya benim şansımdan ya da eski araç olduğundan sürekli arıza veriyor bakımları da 10 binde değil 7 binde yaparım öncesi servis kayıtlı.aracımı satıp bir daha araç almamayı düşünüyorum,o derece soğudum :( her türlü fikire açığım.

Geçmiş olsun, Honda'da olsa km arttıkça değişmesi gereken parça vakitleri geliyor.
@h.k_Ahmed hocamın dediği gibi geçmişi çok önemli.
Aracınız kaç model ve satmak isterseniz tahmini ederi ne kadardır (kaza,boya durumu nasıl?)

Aracınız
Ben 94 model araçta bile bu kadar sorun yaşamamıştım. 2011 yılında 182 binde aldım ve 9 sene bir o kadar kilometre de ben yaptım. İlk aldığımda sağlam bir çıkma bulana kadar marş motorundan baya bir kazık yemiştim. :) Ama dediğim gibi sağlam bir çıkma bulunca uzun yıllar sorun çıkarmadı.

Bozuk yollara çok girmememe rağmen 50 binde bir ön teker bilyalarını değişirdim. En son 25 yaşında 360 bine gelince distribütörü dağılmıştı.

Acemilik sonucu susuz kullanmasam conta yanmayacak muhtemelen motor da açılmayacaktı, zira otomatik şanzımanı hiç işlem görmedi.

Valla ben en az 10 bin TL harcadım 15 bin km kullandım sadece.değişeni yok sadece arka bagaj birde iki kapıda lokal boya dediler.eğer usta düzgün fiyat verirse yaptırıp binicem ama satma fikri kafamda ama yerine ne alıcam :( karışık bi durum üstüne para koyma gibi durum zorlar şu an için beni belki başka modellere bakabilirim

Geri