Aracınız lpgye hangi mesafede geçiyor.

Aracınız
hatay'da 10 saniyede geçiyor yazın. hava sıcak olduğundan dolayıdır. kışın ise en az 20 saniye çalışır beklerim sonra yine 10 saniye sonra geçer.

Hocam araba biraz benzinde gidiversin daha iyi işte. Hem lpg ayarına gitsen dereceyi düşürsen 40 tl alırlar 1 sende anca amorti edersin değmez

SM-J530F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Motor sicakliginiza gore degisir, motor sogukken siz birden manuel olarak Lpg ye alirsaniz arabaniz stop eder tekler. Cunku oktan sayisi farklidir, ben yokus cikarken 3 rpm uzeri cevirirken hatta ara ara uzun yolda benzine alirim... Sonra arabayi stopmederkende ayni sekilde 10 sn kadar benzinde calisir ufaktan islatsin subaplari ve bujileri, swap dusundugum bir arabanin R16B motoruna sadece bu sekilde bakiyorum, yok ben iki yilda bir araba degistiririm diyenlerdenseniz fazla arabalarinizin sagi solu ile oynamayin. Lpg ayari ve subap ayarini en cok yuksek isi ve ani gaz tepkileri bozar. Yani dusuk devirde kullanmaya bakin, sevgiler saygilar... Fb6 Civic Si

SM-T800 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Bugun sabah hava sicakligi 18 dereceydi. Arabayi 1.5-2dk rolantide isitip yola ciktim. 3.2 km sonra lpgye gecti. Aksam is cikisi hava sicakligo 22 dereceydi. 1km sonra lpgye gecti. Yarin goturup bir ayarlarina baktiracagim.

Aracınız
Bugün gidip ayar yaptırdım. Gaza geçiş sıcaklığı mevcutta 35 derece olarak ayarlanmıştı. 30 dereceye düşürdü usta, 25 olmazmı dedim, ikisinin ortası 27 olun dedi. Bir süre bu şekilde kullanacağım bakalım mesafelerde ne gibi değişiklik olacak.

Aracınız
Bugün gidip ayar yaptırdım. Gaza geçiş sıcaklığı mevcutta 35 derece olarak ayarlanmıştı. 30 dereceye düşürdü usta, 25 olmazmı dedim, ikisinin ortası 27 olun dedi. Bir süre bu şekilde kullanacağım bakalım mesafelerde ne gibi değişiklik olacak.

benimki 40a ayarlı 500m maksimum geçmiş oluyo ki hava da soğudu baya.

Aracınız
Ayardan sonra gecis mesafesi baya kisaldi ama sizinki kadar degil. 21 derecede 800mt de geciyor. 18 drecede 1200mt de geciyor artik. Benim aracta regulatore gelen su hortumlarinda bir sikinti vardir belki, hirtumlari kontrol ettirmedim. [MENTION=9742]zcustun[/MENTION]

Geri