Aracınız lpgye hangi mesafede geçiyor.

mert11

0
Kışın sabahları çocuğu okula arabayla görüyorum.
okul, 1.5km.Çalıştırdıktan hemen sonra beklemeden 700 mt benzinle,800mt de lpg ile gidip geri geliyorum . LPG 40 dereceye ayarlı.FD6 2010 AT.

GT-I9500 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Son düzenleme:
Aracınız
Aracta su eksiltme yok. Anladigim kadariyla regulatore giren suyun hangi noktadan alindigi regulatorun isinma suresine etki ediyor. Gerekirse lpg tesisatini da bu yonden kontrol ettirecegim.

Aracınız
Kışın sabahları çocuğu okula arabayla görüyorum.
okul, 1.5km.Çalıştırdıktan hemen sonra beklemeden 700 mt benzinle,800mt de lpg ile gidip geri geliyorum . LPG 40 dereceye ayarlı.FD6 2010 AT.

GT-I9500 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Kisin en soguk havalarda da 700mt de mi geciyor? Gercekten cok iyi mesafe.

Aracınız
Ayardan sonra gecis mesafesi baya kisaldi ama sizinki kadar degil. 21 derecede 800mt de geciyor. 18 drecede 1200mt de geciyor artik. Benim aracta regulatore gelen su hortumlarinda bir sikinti vardir belki, hirtumlari kontrol ettirmedim. [MENTION=9742]zcustun[/MENTION]

Ben arabanın obd sinden de takip ediyorum su sıcaklığını arabadaki 45i geçtiğinde geçmeye başlıyo aslında. O sebeple regülatör hava alan bi yerde olmamalı .Benimki radyatörün alt hizasında ve en geride. Siz de obd den takip edebilirseniz aslında sorun hakkında fikir edinebilirsiniz bence.

Aracınız
Ben arabanın obd sinden de takip ediyorum su sıcaklığını arabadaki 45i geçtiğinde geçmeye başlıyo aslında. O sebeple regülatör hava alan bi yerde olmamalı .Benimki radyatörün alt hizasında ve en geride. Siz de obd den takip edebilirseniz aslında sorun hakkında fikir edinebilirsiniz bence.

Obd den takip için aşağıdaki gibi bir cihaz mı almalıyım. Daha önce böyle birşey kullanmadım. Bizim araca bunlardan herhangi biri uyar mı?

http://https://urun.n11.com/kisisel-urunler/elm327-obd-2-ariza-tespit-cihazi-ariza-okuma-silme-bluetooth-P166090879

Aracınız
link çalışmıyo elm327 bluetooth lusu var bende wifi ile olan daha hızlı ama pahalı. v 1.5 kullanıyorum. 2.1 ler sıkıntı çıkarabiliyomuş. Androidden torque pro programıyla takip ediyorum.

Aracınız
Havalar sogudu arabanin lpgye gecme mesafesi iyice uzadi. Bu sabah hava 6 dereceydi. Arabayi rolantide 3 dk isitip yola ciktim. 5.5 km de lpgye gecti. Hergun ise gidip gelirken arabayi kullaniyorum. Cok fazla benzin harciyor bu sekilde. Yarin tekrar goturup baktiracagim.

Geri