Araçta titreme neden olabilir?

krmmrt

0
Aracınız
Arkadaşlar 2011 elegance otomatik var bende. Tam olarak nasıl tarif edilir bilmiyorum ama hafif gazla hızlanırken araçta öksürme gibi bir reaksiyon hissediyorum. İleriye doğru bir silkeleme oluyor gibi.
Sadece araçla kalkıştan sonra hafif gazla hızlanırken oluyor. 1500 devir civarı oluyor bu olay. Çok şiddetli değil ama bir titreme olduğuna neredeyse eminim. Aracı benzine alıp denemedim henüz.

Agresif sürüş tarzım yok. Tatlı tatlı araca gaz verip kaldırıyorum. 2000 devirlerde atıyor vites. Dusuk viteslerde bu sorun var gibi.

Ne dersiniz bu konuda?

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

krmmrt

0
Aracınız
Rolantede de hissediyorsan civiclerde kronik problem olan motor kulaği takozu kopmuş olabilir. Benim başıma geldi.

SM-N910C cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Rolantide bir sey hissetmiyorum hocam. Ama ben anlamıyor da olabilirim titreme az ise.

krmmrt

0
Aracınız
İzmir Honda Masters a gittim bugün. Takoz sağlammış. Vites geçişlerinde olabilir o tarz şeyler dedi Bayram usta. Motorun çalışması gayet iyi. Motor kulağı kırılsa duramazsın zaten sesten dedi.
Şimdilik durum bu

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=3460]krmmrt[/MENTION] Bu durumu benzin ile kullanım da hissetmiyor iseniz, lpg de hissedilen vtec açma tepkimesi olabilir.

krmmrt

0
Aracınız
[MENTION=3460]krmmrt[/MENTION] Bu durumu benzin ile kullanım da hissetmiyor iseniz, lpg de hissedilen vtec açma tepkimesi olabilir.
Benzinle denemek icin fırsatım olmadı az kaldığı için. Ama bu hafta işe giderken benzini deneyecegim.

Kardesim gergi kutugunde arizanin oldugunu nasil bildiler benimde var bi yerde titresim.ama nerde tam vites atmaya yakin ayak altlarim aracin sasesi titriyor.gibi sakin kullanimda cok belli ediyor aracim 2011 60.000 kmde motor kulagi 10.000 km once degisti sizce nerede bu titresim nereden olabilir

Aracınız
Bendede var titreme fakat sadece lpg de yapıyor.Ilk kalkışta titriyor .motor devir alınca geçiyor.Problem böyle ise; 1) Bujilerin değişim zamanı gelmiş olabilir 2) Motor kelebekleri temizlik istiyor olabilir 3) Subap ayarı yaptırmak gerekebilir.
Ayrıca takozlarda yırtılma ve kopma olduğunda vites geçişleri çok vuruntulu olur.İlk kalkış anında sizi fazlasıyla rahatsız eder

LG-H815 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri