Arka cam-tavan arası boya kalkma sorunu

fyb06

0
Arkadaşlar benim aracımın arka cam ve tavan arasında aracımda boya kavlaması oldu boyası çıkmış arabamın bi fikriniz var mı?

SM-A510F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Zaten mesajımda da belirttiğim üzere ben garanti kapsamı içinde olduğunu iddia etmedim, toyotanın 10 yaşındaki aracındaki üretim hatasnı üstelik bir de aracı kendisi geri çağırarak ücretsiz giderdiğine tanık olduğum için beklentilerimi yüksek tuttum, çünkü 6 yaşında bir araçta (gördüğüm kadarıyla sıfır araçlarda bile benzer sorun çıkabiliyor) boya atması olmasını honda için prestij kaybı olarak değerlendirilir diye düşünmüştüm. Çünkü ben gerçekten araçtan soğudum, daha önce çok araç kullandım ama ilk defa böyle bir şeyle karşılaştım.
Evet boya konusunda Honda sınıfta kaldı. Fc5 kasa bu konuda dahada kötü. Toplu olarak şikayet etmek gerekiyor.

Faaliyet Ayn-ı Lezzettir...

Aracınız
Civic FB7 2014
Evet kesinlikle katılıyorum, ama bu şikayetin mahkeme yoluyla mı, yoksa yurt dışındaki genel merkeze mail yoluyla mı yapılması daha hızlı sonuç verir nasıl yapılır açıkçası çok kestiremiyorum

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Evet kesinlikle katılıyorum, ama bu şikayetin mahkeme yoluyla mı, yoksa yurt dışındaki genel merkeze mail yoluyla mı yapılması daha hızlı sonuç verir nasıl yapılır açıkçası çok kestiremiyorum
Honda Türkiye'nin ilgi alakası çok düşük kalıyor. Direk Japon'yaya email göndermek daha iyi olur diye düşünüyorum.

Aracınız
Civic FB7 2014
Honda Türkiye'nin ilgi alakası çok düşük kalıyor. Direk Japon'yaya email göndermek daha iyi olur diye düşünüyorum.

Ben internette biraz araştırdım Japonyadaki merkezin eposta veya talep formu vs şeklinde resmi bir iletişim kanalını bulamadım. Amerika 'daki honda temsilcisine sordum canlı chat destek aracılığı ile, o da yardımcı olamadı. Bilen varsa yazsın lütfen en azından bir denemiş oluruz.

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Zaten mesajımda da belirttiğim üzere ben garanti kapsamı içinde olduğunu iddia etmedim, toyotanın 10 yaşındaki aracındaki üretim hatasnı üstelik bir de aracı kendisi geri çağırarak ücretsiz giderdiğine tanık olduğum için beklentilerimi yüksek tuttum, çünkü 6 yaşında bir araçta (gördüğüm kadarıyla sıfır araçlarda bile benzer sorun çıkabiliyor) boya atması olmasını honda için prestij kaybı olarak değerlendirilir diye düşünmüştüm. Çünkü ben gerçekten araçtan soğudum, daha önce çok araç kullandım ama ilk defa böyle bir şeyle karşılaştım.
Honda yı gözünüzde çok büyütüyorsunuz, dünya üzerinde otomotiv sektörü olarak lüks sayılmayan Japonların sıradan markalarından birisidir neticede, otomobillerinin motor ve şanzımanı çok başarılı olup kaporta aksamı peynir tenekesinden farksızdır:). Honda tercih etmeden önce bunları göz önünde bulundurmanız gerekiyor.

Ben şahsen motor ve şanzımanın güvenilirliği ve güzelliği namına gidip Honda yı tercih ettim ama benim aracımın da kaporta ve boyasının çok çok kötü bir kalitede olduğunu ve bundan rahatsız olmadığımı söyleyebilirim. Dolayısı ile gaza basarken viteslerle oynarken fazla dikkat etmem gerekmiyor ve mekanik aksamı sürekli korumam gerekmiyor ancak aracımı hiçbir zaman basınçlı su ile yada otomatik yıkama makinesi üzerinde yıkatmıyorum, yıkamacıya gittiysem bir sürü pazarlık yapıyorum uzaktan su sıkınız aman bezle fazla ovalamayın çıktığı kadar çıkar gerisi kalsın şeklinde:), Açıkçası motor ve şanzımandan yana problem olup yolda bıraksa kötü ama kaporta ve boya her türlü halledilebilen işlerdir. Şahsi fikrimdir pek çok kişi buna katılmayacaktır, onları da tercih özgürlükleri yönünden haklı buluyorum.

Yanlış anlaşılmasın, siz basınçlı su tutmuşsunuzdur yada kaportayı zedelemişsinizdir demiyorum bunları asla yapmasanız bile bu kaporta ve boya zaten çok fazla dayanabilecek bir yapıda değil, bu boyanın üzerine kuş pisliği dahi gelse çok kısa sürede mahvediyor bagajda wax cila ile geziyorum, illa ki iki üç ayda bir kere bozulan yerler oluyor lokal cila yapıyoruz uğraşıyoruz.

Birçok markanın banttan sıfır olarak çıkarttığı her 500-600 tane aracından birkaç tanesinde illa ki çok ciddi boya ve kaporta problemleri olup bunlar müşteriye kadar ulaşır. Ve birçoğu kısa sürede belirti vermez 5-6 sene içinde sıkıntı yaratmaya başlar, Opel lerin Astra G ve H kasalarında ayrıca İnsignia modelinde tavan kısmı 6-7 senede tamamen güneş yanığı olup boyası atmamış ve bozulmamış olanı pek göremezsiniz kapalı garajda durmuyorsa belli yıllarda üretilen Opellerin bu modellerinin hepsinin tavanı sıkıntılıdır. Volkswagen kaporta ve boya konusunda oldukça başarılı olup sadece 2 yıl ve üzerine parayla alınan 2 yıl daha uzatılmış garantisi ile beraber sorunlarıyla meşhur DSG şanzımanı ve TSI motorunun problemleri ile insanı bezdirebilirken kaportası ve tok kapı sesinden yana sıkıntınız olmaz ancak ben şahsen volkswagen den nefret ederim:)

Aracınız
Arkadaşlar resimde görüldüğü üzere arka cam ile tavanın birleştiği noktada boya dökülmesi/ atması mevcut, daha önce bir fc5 in de aynı problem ile çözüm yolunu YouTube da tesadüfi olarak izlemiştim aynısı benimde başıma geldi aynı sorunu yaşayan var mı ? aracım 2014 eco elegance, her yıkatmadan sonra gittikçe ilerliyor. Merak ettiğim kronik birşey mi bu boyasının kalitesiz olduğunu biliyordum da bu resmen fabrikasyon bir hata gibi sanki, auto king halledermi bilmiyorum ama bu sıkıntıyı yaşayan var mi bir sorayım dedim.

Ekli dosyalar

• 3ADCF965-E3CA-48E5-862C-1437A0EFA804.jpeg
    3ADCF965-E3CA-48E5-862C-1437A0EFA804.jpeg
    83.9 KB · Görüntüleme: 115
  • 4CF02AE7-FCE6-41B3-B087-910EB116F514.jpeg
    4CF02AE7-FCE6-41B3-B087-910EB116F514.jpeg
    72 KB · Görüntüleme: 113

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Arkadaşlar resimde görüldüğü üzere arka cam ile tavanın birleştiği noktada boya dökülmesi/ atması mevcut, daha önce bir fc5 in de aynı problem ile çözüm yolunu YouTube da tesadüfi olarak izlemiştim aynısı benimde başıma geldi aynı sorunu yaşayan var mı ? aracım 2014 eco elegance, her yıkatmadan sonra gittikçe ilerliyor. Merak ettiğim kronik birşey mi bu boyasının kalitesiz olduğunu biliyordum da bu resmen fabrikasyon bir hata gibi sanki, auto king halledermi bilmiyorum ama bu sıkıntıyı yaşayan var mi bir sorayım dedim.
Mesajınızı ilgili konuya aktardım, bu sorun genelde 2014 Civiclerde gözleniyor, bu konuyu baştan aşağı okuyun, bir üyemiz telafi amaçlı bakım istemişti ve fabrika kabul etmişti. Maalesef Civiclerin boyaları hassas ve bazı araçlarda zamanla bu sorun ortaya çıkabiliyor.

Aracınız
Mesajınızı ilgili konuya aktardım, bu sorun genelde 2014 Civiclerde gözleniyor, bu konuyu baştan aşağı okuyun, bir üyemiz telafi amaçlı bakım istemişti ve fabrika kabul etmişti. Maalesef Civiclerin boyaları hassas ve bazı araçlarda zamanla bu sorun ortaya çıkabiliyor.
Teşekkür ederim okuduktan sonra bende aldığım bayiyi bir arayayım bakalım ne diyecekler

Geri