Bayiden aldığımız güncel fiyatlar

apoduman42

Özel Üye
Aracınız
Civic FC5 2020
Selam hocam aracı İstanbul dan mı aldınız bayii ile görüştük aradaki farkı indirmiyorlar asla liste fiyatı bu diyorum + aksesuar da kabul diyorum ama bildiklerini okuyorlar böyle bor saçma durum olabilir mi? Hocam siz nasıl aldınız bu fiyata ne yapmamız gerekiyor ortada apaçık bir liste fiyatı var bana kalkıp bunu liste fiyatı dışında satması hukuken de etik değil.

Hocam fiyat listesinin altini iyi okuyun. Apaçık liste fiyatı dediğiniz rakamlar tamamen tavsiye niteliginde. Bayiler kendi fiyatlandırmasını belirlemekte serbestler.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic aracım yok
Hocam bence konuşun aradaki fark az değil tamam 1 lira zamla 280k olacak ama şuanki fiyat önemli bugün şimdi zam gelse sizden 280k isteyecek aynı bayi o aracı size 259k dan vermeyecek
Hocam müşteri danışmanın bunun tamamen müşteri ve şirket çıkarlarını korunmasını için yapıldığını belirtti. Yarın da gidip yüz, yüze konuşacağım telefonda bazı noktalar da anlaşamıyoruz, dolayısıyla 1 tık daha zıplamadan bu fiyat gidip en azından son aldığımız fiyat üzerinde pekiştirme yapalım inanılır gibi değil şu 3 ay da bu aracın başına gelenler :/ Siz çok iyi fiyata almışsınız Allah kaza bela göstermeden binmeyi nasip etsin.

Aracınız
Civic aracım yok
Hocam fiyat listesinin altini iyi okuyun. Apaçık liste fiyatı dediğiniz rakamlar tamamen tavsiye niteliginde. Bayiler kendi fiyatlandırmasını belirlemekte serbestler.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Evet hocam cutter arkadaşın dediği gibi merkezi aradım onlarda tavsiye edilen fiyat bu dediler asıl fiyat inisiyatifi bayilerinde elindedir dediler,
İşin açıkçası araca yoğun bir talep olduğundan son zamlı fiyat neyse şirket kârını korumak için bu fiyata satacaklar. Hayırlısı deyip aracımızı beklemekten başka çaremiz yok,

Aracınız
Civic FC5 2020
Arkadaşlar malum sarı siteye girip seçeneklerden 2020 model derikoltuk anahtarsıgirişçıkış sunroof çelikjant v.s. Exe deki özelikleri yazıp en fiyata göre en düşük dediğinizde civic araçları geçtikden sonra ki oluşan sonuç fotosu aşağıdadır arkadaşlar takdir yüce türk şöförlerinindir IMG_1181.JPG

Hürmetler

Aracınız
Civic FC5 2019
Evet hocam böyle de bir karaborsa durumu var ne yazık ki fakat haziran ayında kapora verirken karşılıklı imzaladığımız sözleşme de özellikle eylül olarak belirtildi. Zira eylül dışında teslim edilirse zamlı fiyattan etkilenmemek için yasal bir hakkım olabilir mi? Çünkü sözleşmede ki maddeler de araç teslim süresine ilişkin bir madde bulunmuyor.
Pazartesi ilk iş aramak olacak eylül 3. hafta teyidi alıp hatta hangi gün teslim alabileceğimi de sorup sıkıştıracağım aksi bir durum olması halinde örneğin gecikecek ekimi bulacak demeleri durumunda bayiye gideceğim yüz yüze konuşacağım.
Saygılar
Senin yapman gereken eğer ki dediğin gibi sözleşmen varsa hiç korkma ne kadar zam gelirse gelsin elinde kapı gibi belgen var. 1 kuruş dahi fazlasını isteyemezler senden. Istedikleri takdirde fazladan para zam geldi diye ödersin olmadi sonrasında her türlü mercilerde yasal başvurunu yapıp paranı geri alabilirsin. Sonuç olarak bayi sana sözleşmeyi yapıp imzalamış aracın bedelini sonra isterse 100bin tl zam gelsin orası seni bağlamaz. Sen sözleşmedeki anlaşma fiyatına bakacaksın.
Bazı bayiler çakallık yapmaya çalışıyor bilmeyen müşteriden zam geldi fark vs var diye ücret talep ederler ama sakın kanmayın bu duruma.

Aracınız
Civic FC5 2020
Sözleşmeyi tek taraflı fesh edebilirler. Burası Türkiye arkadaşlar.
Adamlar 100tl indirim yapmıyor. İşine gelirse diyor.

Aracınız
Civic FC5 2019
Sözleşmeyi tek taraflı fesh edebilirler. Burası Türkiye arkadaşlar.
Adamlar 100tl indirim yapmıyor. İşine gelirse diyor.
Tek taraflı fesih etmeleri durumunda bir cezai işlemi olmalı bunun sonuç olarak ben bir urun alırken ona gore plan program yapmış okuyorum ve beni mağdur etmiş oluyor bayi. Kanuni olarak hak arama durumu her şekilde var.

Aracınız
Civic aracım yok
Senin yapman gereken eğer ki dediğin gibi sözleşmen varsa hiç korkma ne kadar zam gelirse gelsin elinde kapı gibi belgen var. 1 kuruş dahi fazlasını isteyemezler senden. Istedikleri takdirde fazladan para zam geldi diye ödersin olmadi sonrasında her türlü mercilerde yasal başvurunu yapıp paranı geri alabilirsin. Sonuç olarak bayi sana sözleşmeyi yapıp imzalamış aracın bedelini sonra isterse 100bin tl zam gelsin orası seni bağlamaz. Sen sözleşmedeki anlaşma fiyatına bakacaksın.
Bazı bayiler çakallık yapmaya çalışıyor bilmeyen müşteriden zam geldi fark vs var diye ücret talep ederler ama sakın kanmayın bu duruma.
Hocam bu haziranda kapora verirken düzenlenen belge ( https://i.imgyukle.com/2020/09/14/xl6m4N.png ) bayi buna sözleşme der fakat bunun hiç bir hükmü yok her iki taraf için yanlışım var mı?
Bu da https://i.imgyukle.com/2020/09/14/xl6GGe.png ağustos da gelen zamla beraber belgenin fiyat kısmı daksil ile düzenlenip bana iletildi hükmü yok dememin sebebi bu. Şimdi ise en son fırlayan fiyat üzerinden yani 251K + aksesuarlı fiyat üzerinden bu belgeyi yine daksille düzenleyip :) önüme sunacaklar. Bayii burada tamamen kendi çıkarını koruyor bu kadar da olmaz el insaf dedirtecek cinsten bir durum söz konusu şaşkınlık içerisindeyim her an araca bir zam gelecek endişesiyle guruplara, başlıklara bakamaz olduk.
Özetle her iki belge de +Zam ibaresi kullanılmış bu da bayi için istediği fiyatta vermenin resmidir zaten.
Telefonda konuştum bir yere varamadık onlar beni, ben onları anlamadım gidip yüz, yüze konuşacağım satış müdürlerine kadar konuyu intikal ettirmek istiyorum en son düzenlenen belge bu https://i.imgyukle.com/2020/09/14/xl6GGe.png

Geri