Bijon saplama kirilmasi

kara82

0
Aracınız
Araci aldigimda bijonlardan biri yoktu. Bijonun baglandigi saplama tabir edilen kismi kirilmis. Lastik tamircileri yapmiyor. Sanirim tekerin baglandigi saplamalarin sabitlendigi bir kisim var. Onun sokulup kirik saplamanin bir sekilde cikartilmasi gerek. Bunun icin yetkili servise gitmeye gerek var mi yoksa sanayide kolayca halledilebilecek onemsiz bir is mi

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Merhaba
Bugun tekeri degistirirken on bijondan 1 tanesini kirdilar. Su an 4 bijon var. Bu haliyle uzun yola cikmanin bir zarari var mi?

GM 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Normalde yüklü ve çok hızlı kullanım olmadığı sürece sıkıntı olmaz. Benim bir bijon düzgün sıkılmadığı için muhtemelen yolda ve 4 bijonla 5 bin km civarı yol yapmış ve bir sorunla karşılaşmamıştım ama ne olup olamayacağını da kimse bilemez.

Normalde yüklü ve çok hızlı kullanım olmadığı sürece sıkıntı olmaz. Benim bir bijon düzgün sıkılmadığı için muhtemelen yolda ve 4 bijonla 5 bin km civarı yol yapmış ve bir sorunla karşılaşmamıştım ama ne olup olamayacağını da kimse bilemez.
Teşekkürler

GM 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
Sökülür saplamada delik açıp ters kılavuzla çıkartılabilir.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Yalnız bizim araçlar porya arkasından somunlu. Önden çekiçle vurunca arkadan çıkıyor. Ama benim merak ettiğim çıktıktan sonra aradaki mesafe yeni saplamayı takmaya yetiyor mu

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Aracınız
Civic FB7 2015
Yalnız bizim araçlar porya arkasından somunlu. Önden çekiçle vurunca arkadan çıkıyor. Ama benim merak ettiğim çıktıktan sonra aradaki mesafe yeni saplamayı takmaya yetiyor mu

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

O kısmı bilmiyorum işte. Denemek lazım. Takarken sıkıntı çıkacaksa baştan sökmek en iyisi.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic ES7 2001
Bugün lastiğim patladı usta tamirini yapıp taktı takarken dedi bijonun biri yalama yapmış saplamadan dolayıymış 4 ü sağlam bu şekilde biraz idare eder mi beni araç fb7 şimdiden teşekürler

G3421 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Bugün lastiğim patladı usta tamirini yapıp taktı takarken dedi bijonun biri yalama yapmış saplamadan dolayıymış 4 ü sağlam bu şekilde biraz idare eder mi beni araç fb7 şimdiden teşekürler

G3421 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Yüksek hıza çıkmadığınız sürece idare eder, eski FD6m ile farkında olmadan nerdeyse 5bin km.den fazla yalama yapmış bijon saplaması ile yol almıştım ve lastiği sökene kadar anlamamıştık :) Ayrıca kaliteli yan sanayi saplamaların 15-20 lira gibi bir ücreti vardı, işçiliği belki 100 liraya yakın tutabilir tabi.

Aracınız
Civic FB7 2012
Bu akşam kışlıkları takarken lastikçi sağ arka lastikteki bir bijonu sökemedi, diş sıyırmış dedi ve saplamayı kırarak çıkarttı. Sanayiye götüreceğim arabayı, bu işlem çok uzun sürer mi? Maliyeti ne kadar olur?

Geri