BRC Sistemlerinde AFR ayarının gerekli midir, değil midir?

ywzckr

0
Mehmet ozencler 2. Videoyu cekmis bi bakmanizda fayda var, birbucuk saat suren bir ayar olmadigini gosteriyor vb. Yol ince ayari fiyatlari zamanla duser buyuk ihtimal

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Bolu'daki BRC servisi herhangi bir kalibrasyona ve ayara gerek olmadığını söyledi.Sadece her 10.000 km'de 2 tane LPG filtresinin değişmesi gerektiğini söyledi.

Redmi Note 4 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

ywzckr

0
candan muhendislik ve lpgayari kurucusunun ortak aciklamasi olarak video cekmis afr ayari gercekleri diye biz kendimiz ayar yapiyoruz adina o yuzden afr dedik araclarin yenileri wideband geri kalanlari narrow band bu yuzden afr gerekli vb. Aciklamasi Asagiya karsit gorusun video linkini ekledim karar biz kullanicilarin. Her iki tarafinda kendince savundugu sey vardir ama ozunde ikiside ayarin gerekli oldugunu belirli bir zamanda yapilmasi gerektigini soylese de, isin teknik boyutuna deginip farkli araclarda bu afr ayari denilen ayarin yol ince ayari oldugunu, hangi sureyle yapildigini gosterip bu isin yolda 1 bucuk saat surmeyecegini ve alinan ucretin 200 etmeyecegini isinde iyi olan bir usta olarak kar amaci beklemeden soyledigi icin ben sahsim adina mehmet ozencleri daha dogru buluyorum. Bu suna benziyor satiscilarin kendi yaptiklari isi overek takim elbise iyi giyimle bizi karsilayarak hakedis ucretinin iki uc katini talep ederken, ayni isi daha tecrubeli olmasina karsin esnaf onlugu var diye daha az hakedisi oldugu icin insanlarin birinci secenegi daha iyi zannetmesi gibi. Bu benim gorusum tabi.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Merhabalar 2017 fc5 aracim fabrlkasyon lpg li vtec silkelemesi bende de mevcut. Izmirde bi iki yere gittim afr ayari vs olmadigini soylediler. Sisteme bsglanilamiyormus . Bununla ilgili yol gosterirseniz cok sevinirim.

Alıntı

Aracınız
Civic FB7 2013
Eskilerden bilen bilir :) Çorum Drag diyim başka birşey demiyeyim (iyice merak uyandırsın diye) ?
Şöyle eski bir videoda koyayım fikir vermesi açısından,

Şu Honda Civic ECO aracın yani LPG yakerken saldığı emisyon değeri sizce Opel dizel bir aracın saldığı emisyon değerinden yüksek olma ihtimali olamaz di mi ?

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Şu Honda Civic ECO aracın yani LPG yakerken saldığı emisyon değeri sizce Opel dizel bir aracın saldığı emisyon değerinden yüksek olma ihtimali olamaz di mi ?
Emisyondan kastınız hangi partikül olduğuna göre değişir, sadece CO2 olarak bakarsanız günümüz Euro 6.2 dizelleri kötü değil, ama dizelde esas kanserojen etkili NO partikülü benzin-LPGde oluşmuyor diye biliyorum, bu açıdan dizelin benzin-LPG ile yarışma şansı yok.

Aracınız
Civic FB7 2013
Emisyondan kastınız hangi partikül olduğuna göre değişir, sadece CO2 olarak bakarsanız günümüz Euro 6.2 dizelleri kötü değil, ama dizelde esas kanserojen etkili NO partikülü benzin-LPGde oluşmuyor diye biliyorum, bu açıdan dizelin benzin-LPG ile yarışma şansı yok.

Ya benim otomobil grubunda bir Alamancı dizelci bir üye var sabahtan beri aynı şeyi yazıp durdu bir saniye copy/paste yapayım ben LPG modda emisyon olmaz dedim karşılaştırmak bana saçma geldi ama ona göre var emisyonu şu adblue mudur nedir ondan bahsediyordu da

Yiğithan Aydın
SJZTPxO1qMd.png

+3
https://www.facebook.com/groups/529...GNIEYFbm84J4GD6JLKUhapYTbxPah9JT5&__tn__=R]-R
Dizel Opel 93 Gr. Hondanın kendi videosunda en düşük emisyon 144 yazıyordu, var yalancılar
?

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
> Ölçüm kategorileri farklı olduğu için net bir şey diyemeyiz.
> Benzinli, benzin+lpgli taşıtlarda karbon monoksit (CO), dizel taşıtlarda absorpsiyon katsayısı ölçümleri yapılır. Absorbsiyon katsayısı: Duman koyuluğunu gösteren egzoz gazı demektir.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Ya benim otomobil grubunda bir Alamancı dizelci bir üye var sabahtan beri aynı şeyi yazıp durdu bir saniye copy/paste yapayım ben LPG modda emisyon olmaz dedim karşılaştırmak bana saçma geldi ama ona göre var emisyonu şu adblue mudur nedir ondan bahsediyordu da

Yiğithan Aydın
SJZTPxO1qMd.png

+3
https://www.facebook.com/groups/529...GNIEYFbm84J4GD6JLKUhapYTbxPah9JT5&__tn__=R]-R
Dizel Opel 93 Gr. Hondanın kendi videosunda en düşük emisyon 144 yazıyordu, var yalancılar
?
“Alamancı dizel” ifadeniz sonrası cevap yazma gereği duymuyorum ;)

Geri