Calismama ariza isigi ve sorunlar

Aracınız
Civic FC5 2019
Herkese merhabalar. Aracaim 2019 fc5 henuz 18binde. Yakiti hep shellden aldim. Siirt de yasiyorum. 1 aydir burdayim ve hava acayip sicak. Sorunum su: 1 hafta once esim araci park ediyor arka tarafa baktiginda biraz daha gekmesi gerektigini dusunup tekrar calistiriyor ama arac calismiyor. bana soylediginde gidip bakiyorum calisti. Neyse bundan bir hafta sonra ben oglani dersaneden almaya gittim. Cocuk geldi calistirdim ama arac calismiyo. Yol yardimi aradim 10 dakika sonra Diyarbakır servisinin ustasi donus yaptı. Anlattim. Abi benzin pompası dedi yarim saat bekle calisir dedi. Evet yarim saat sonra calisti. Bugun eve geliyoken aracta acayip sesler felan derken ariza lambasi yandi. Yine yol yardimi aradim ama mesai bitti herhaldeki donen olmadi. Simdi 18bindeki aracin bunu yaomasi normalmi? Diyarbakira nasil gider bu araba kafamda bir milyon soru. Simdi benzin pompası boyle birsey yaparmi. Ben hic karsilasmadim. Ariza isigi eger bunun yuzunden yaniyorsa sikinti yok ben boyle Diyarbakır'a giderim. Ne dersiniz

Redmi Note 9 Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Çözüm
Evet arkadaşlar bugun 2.5 saatlik bir otobus yolculugu sonrasinda aracımı aldim. Benzin pompasi degismis. Bi sikinti yok. Eger yarinda calismamazlik yapmazsa sorunum cozulmus oldu. Simdiden okuyam ve yorum yapanlara cooooK teşekkürler

Aracınız
B8gun servis aradi buseferde. Hondanin benzin pompasini degistirmesini onyladigini komple degisecegini soyledi.sioarisi verdik Pazartesi gelecegini gelir gelmez takilacagini soyledi. Bende isimden dolayi gelemeyecegimi soyleyince ellerinde bu sekilde cok fazla arac oldugunu bitane daha az sikintili olan araci Pazartesi benimkinide bugun degistireceklerini söyledi. Tamam dedim. Yarin gidip arabayi alacam. Bakalim sonuc yine husran olmaz insallah

Bu FC5 ler ilk cıktıklarından beri söyledim güvenmediğimi.. 11. Nesil içinde aynı şeyi diyorum.
Böyle bir durum gelirse başınıza bir daha kontak açık bir şekilde LPG var ise basılı tutun ses gelene kadar ve aracı LPG modunda çalıştırın.

Pek sağlıklı bir yöntem olmasada acil işlerinizde işinize yarayacak bir durumdur.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

fx2006

0
Ad Soyad
Ahmet Mehmet
Aracınız
Civic FE1 2021
Bu FC5 ler ilk cıktıklarından beri söyledim güvenmediğimi.. 11. Nesil içinde aynı şeyi diyorum.
Böyle bir durum gelirse başınıza bir daha kontak açık bir şekilde LPG var ise basılı tutun ses gelene kadar ve aracı LPG modunda çalıştırın.

Pek sağlıklı bir yöntem olmasada acil işlerinizde işinize yarayacak bir durumdur.

Bunun marka modelle ilgisi yok aslında, bir tanıdığım 1 ay kadar önce 3 tane passat aldı 0km başka şehirden geldi memletekete 300km de araçlar 2 sini daha gelmeden sattıydı onları teslim etti diğerinide ben kullanırım satana kadar dedi ama araç çalışmadı 300km sonra arabada ses seda elektrik bile yok servise gönderdi 20 gün oluyor almanyadan mühendisler bağlandı araca hala çözemediler araba servisteydi. demem oki araçlar elektonikleştikçe saçmalamaları artıyor bunun kalite, marka vb. ile ilgisi yok, şikayet var sitesini açın (ben ayda bir bakarım ne var ne yok diye) mercedes bmw audi yazın ve şikayetlere bakın sanki adamlar dacia toros felan almışlar gibi şikayet ediyorlar.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010

Bende Otomobil piyasasında maalesef dayanıklılıktan ziyade estetik, donanım ve yalıtım-konfor ön plana çıktığı için üreticiler kullandıkları parçaları eskisi gibi uzun testlere tabi tutmuyorlar düşüncesindeyim.

Aracınız
Civic FC5 2019

Anlamadim. Bu sekilde basili tutup marsa basilinca lpg demi calisiyo. Lpg ile direk calismaz askinda ama. Anlayamadim iste

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Anlamadim. Bu sekilde basili tutup marsa basilinca lpg demi calisiyo. Lpg ile direk calismaz askinda ama. Anlayamadim iste

Aslında bu durum sizin karşılaştığınız gibi Acil durumlar için mevcut, videolarda yeterli açıklamayi bulacaksınız.

Aracınız

Evet hocam. Basılı tutun ve arabayı calıştırın, böyle böyle calıştırmak zorunda kaldım diye de yetkili servise söylemeyin. Onlar arabanın neresinde arıza oldugunu çok iyi biliyorlar. Honda Akademide bunun için eğitim görüyorlar boyacısından mekanikçisine, motorcusundan, elektrikçisine kadar… Konveksiyonel motoru olan her araba benim için kolay teknik yönden. Elektrikli arabalar bildiğiniz yürüyen bilgisayarlar. Gerçi beyinli her araba üretici isterse izleyebilir durumda üretiliyor artık.

Aracınız
Civic FC5 2019
Keske once yazsaydinizda bende okusaydim. Yillardir arac kullanirim. Sirali sistemde direk log ile calismayi simdi ogrendim. Akil yasda değil bastaymis. Teşekkürler. Ancak yarin araci servisteN almaya gidiyorum

Aracınız
Civic FC5 2019
Evet arkadaşlar bugun 2.5 saatlik bir otobus yolculugu sonrasinda aracımı aldim. Benzin pompasi degismis. Bi sikinti yok. Eger yarinda calismamazlik yapmazsa sorunum cozulmus oldu. Simdiden okuyam ve yorum yapanlara cooooK teşekkürler

Çözüm
Aracınız
Civic FB7 2013
Hocam ayni sorun bendede mevcut problem devam ediyor mu ? Arac calisiyor normal hemen alabinden gucten duser gibi yapip istop ediyor . Bir kac kezde mars almama durumunu yasadim . Ayni sorun bendeki de . Geri bildirimde bulunursaniz sevinirim

Geri