Civic 2012 ve Sonrası Navigasyon Navitech NX220-R

ikokci

0
Aracınız
Civic FC5 2017
Arkadaşlar bu cihazlar için 2000-2500 TL çok fazla. Maksimum 1500 TL diye düşünüyorum. Tanıdık bir servise 1500 civarına taktırabilirsiniz.

Aracınız
Civic FB7 2012
Bluetooth bir facia!

Eski S3 telefonumda, müzik veya telefon görüşmesi esnasında kesilmeler oluyordu. Kulaklıkla dinlerken de kesinti olduğu için suçu Androide atmıştım. S3 telefonu root edip dinlerken kulaklıkla kesintiler gitmiş, ama arabayla BT bağlantısı yapınca yine de randımansızlık görmüştüm.

Şimdi telefonum değişti, iPhone 6 oldu. Ama sonuç yine kötü. Bağlantıyı defalarca yeniden kursam da, gerek cihazdaki parçalar, gerek radyolarda BT olmadan sorunsuz ve kaliteli ses duyabiliyorken BT bağlantısı yapınca kesik kesik! Müzik zevki adına buna güvenip iş yapılmaz. Sanırım bunda da kabloya geçmem gerekecek.

E, o zaman ben ne anladım hands-free bağlantıdan?!

NX-221r güncellemesi menülerden görüldüğü kadarıyla mp3 parçaların ID-Tag detaylarını gösterebiliyor. Sanırım BT bağlantısını da halletmişler.

Ben, neredeyse her varyasyonu denediğim halde daha mp3 parçaların ID-Tag bilgilerini halledemedim. Parça adları, ilk bir kaç harf olacak şekilde kesiliyor.
Telefon defterinde isimler görünüyor ama Türkçe karakterli birini bulamıyorsunuz. Soyadım "Dönmez".Yazamıyorsunuz! "N-M-E-Z" yazarak bütün sülalemi süzdükten sonra aşağı yukarı giderek arama yapıyorum.
Işık ayarı konusunu yukarıda anlatmıştım.
Radyonun kullanımındaki sıkıntıları okuduk.
Videolarda çok seçici. Telefonla çektiklerim de, disklere yazdıklarım da, internetten indirdiklerim de piyangoya tabi.
USB donanım arızası nedeniyle servisten kartını değiştirttik.
Şimdi de BT bağlantısının kesintileri çıktı.
Servisi var diyerek bu markayı aldık ama yazışmalara cevap verilmiyor. Telefonla ulaşabilenler olmuş. Yetkili servise gidiyorum: Bunu söküp orijinal/eskisini takmayı, İstanbul merkeze yollamayı öneriyor.

Yahu ben bu cihazı niye aldım?
Zaten telefonumdaki Navigasyon ile işimi görüyordum. Olmadı, küçük bir cihazla ömür boyu güncelleme alabilirdim. Zaten crack işleri de çok sorun değil. Sadece Navi sorunsuz çalışıyor (maşallah!)

.duv.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=196]Mesudum[/MENTION]

Hocam Çin üretimi oem cihazların tamamı bu şekilde, pahalısı da aynı ucuzu da aynı, en güzel kaliteli marka bir double din alıp mevcut navigasyonun kasasına geçirmek.

Aracınız
Civic FB7 2012
[MENTION=3]NoFeaR[/MENTION]

İncelemesini de paylaştığım Alpine modeli vardı. Chinese modeller servislerde 2000-2500, dışarıda 1000-1500 civarında satılırken Alpine mesela, 2800-4500 diye gidiyordu. Şimdilerde USD olsun EUR olsun acayip yerlere geldiği için fiyatı güncellemek elzem.

Yine de, sağlam çalıştığını bilsem, değerdi. Otomobil üreticileri bundan daha düşük fonksiyona sahip üniteleri o biçim fiyat farkıyla yansıtıyorlardı.

Navitech takmadan önce tesisatçımla onu da konuştum. Bir defa adam gibi fascia/çerçeve bulamadık. Çinden bulup getirtmem gerekiyordu. Baktım, 90USD civarı istiyorlar. Bağlanabilirlik ve genişletme olanakları desen, Chinese ile verilen aksesuar ve bağlantı kablolarının yanında çok zayıf, yetenekleri kısıtlı, fiyatları pahalı, bulunabilir değil.

---

Param olsa da, mesela CRV'nin multimedyasını kaza etmiş 1,6 dizel otomatik modelini alabilsem...
8)

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016

Hocam CRV halen manuel sırf multimedya için otomatik konforundan vazgeçilmez :)
Ben ileride sıkılırsam ya da multimedya büyük bir arıza yaparsa mevcut kasayı kullanarak içerisine beğendiğim bir double dini takmayı düşünüyorum.

Aracınız
Civic FB7 2012
...1,6 dizel otomatikmodelini alabilsem...

hemen değişiklik yapmaya niyetim yok.
olsayd da mali yönden projelerimden vazgeçmem lazımdı.

Halen Navitech cihazdan sıkılmadınız mı? Ben mecburiyetten aldım, öyle de katlanıyorum. Geceleri ekranın ışığını kapatmak zorunda kalmak çok feci. Honda i-mid ekranı gözümün önüne koymuş ama rahatsızlık sıfır. Bunun ekranı sağ altta ama gözümü mahvediyor. Ekranı kapatınca yollar gündüz gibi oluyor.

Ses upgrade esnasında Navitech girişlerinde Light kablosu gördüm. Ne olduğunu ne bilen var, ne burada taktıranlardan dikkat edip cevap verebilen... Yahu bir kişi bile mi rahatsız olmaz? Tamam, bin küsur verip taktırdık, da, o kadar da sorunsuz değil.

Şimdi, dışarıdan ünite alınsa nasıl takılacak acaba? Tesisatçıya mı, bizzat mı?
[MENTION=3]NoFeaR[/MENTION]

arkadaşlar benim Navitech-NX220-R cihazın hafıza kartını kaybettim navigasyon şu an göstermiyor servisi aradım 90 tl ücret istiyor aranızda Navitech-NX220-R nin hafıza kartı bilgilerini kopyalayıp verebilecek olan varmı yada internetten aradım bulamadım yönlendirebilecek olan varmı

Aracınız
Bence Cyclone, Navitech v.b. benzeri uyduruk çin malı ürünlere paranızı vermeyin yeni alacak olanlar. Bende Cyclone var ama şimdiki aklım olsa Alpine veya Sony alırdım.
http://www.hepsiburada.com/liste/so...?productId=otsonyxav602bt&categoryId=60001687

http://www.alpine.com.tr/p/Products/navigation-systems6/ine-w970bt

Bu cihazların akıllı telefonlarla "Mirror Link" lisanlı bağlantı özellikleri var ve akıllı telefonunuzun tüm özelliklerini, sesle arama, Yandex trafikli navigasyon, müzükçalar v.b. işlemelirini yapıyorsunuz.
Sadece Civic için montaj çerçevesini alacaksınız ilave olarak o da 150 TL cıvarı bir şey.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016

Hocam artık montajı kendim yapabilirim bir hafta önce naviyi söküp içerisini açacak kadar bu işi kavradım :)

spRsGvb.jpg

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
arkadaşlar benim Navitech-NX220-R cihazın hafıza kartını kaybettim navigasyon şu an göstermiyor servisi aradım 90 tl ücret istiyor aranızda Navitech-NX220-R nin hafıza kartı bilgilerini kopyalayıp verebilecek olan varmı yada internetten aradım bulamadım yönlendirebilecek olan varmı

Hocam linkteki konuda bulunan haritayı indirin, yeni bir mini sd karta yükleyip konuda anlatıldığı şekilde navigasyona tanıtın, işlem tamamdır ;)

http://civictr.com/showthread.php/1238-iGo-Primo-2-4-CivicTR-Edition-(En-Güncel-Haritayla-Birlikte)

[MENTION=303]Bulenti[/MENTION] Hocam navigasyon kalite konusunda kesinlikle haklısınız :eek:k:

Geri