CİVİC FB7 60.000 BAKIMLARIMIZI BURADA PAYLAŞALIM

Aracınız
Civic FB7 2013
Arkadaşlar benim araçta 60 bin olmak üzere. N den D ye atarken araba hafif vuruntu gibi stop edecek gibi oluyor. Şanzıman yağını değiştirmek geldi aklıma. Aracı 2 gün önce aldım ve sanırım değişmemiş.
Eneos Atf yağ ile değiştirip şikayeti olan var mı. Yoksa servisten Honda atf mi almak iyi olur.

Aracınız
Civic FB7 2013
cvt yağı olmaz hocam, adı üstünde cvt için. bizimki tork konvertörlü şanzıman. kitapçığında yazan honda atf dw1. fakat ben onu bulamadığım için eneos eco atf dw1 koydurdum.

iPad cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Herhangi bir sorun oldu mu acaba eneos yağ kulanınca. yoksa honda marka yağ almak mı iyi

Aracınız
Civic FB7 2014
Bakımdan sonra 8 ay da 10000 doldu Samsun Servisi bakım İçin 600-700 arası fiyat verdi , araç 45 bin de bakım yapıldı şu an km 55 bin , fiyat normal mi , bakımda neler değişiyor . Aracı yeni aldım prosedürü bilmiyorum nasıl olur acaba

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Bakımdan sonra 8 ay da 10000 doldu Samsun Servisi bakım İçin 600-700 arası fiyat verdi , araç 45 bin de bakım yapıldı şu an km 55 bin , fiyat normal mi , bakımda neler değişiyor . Aracı yeni aldım prosedürü bilmiyorum nasıl olur acaba

Aracınız
Arkadaşlar merhaba. Aracım 2015 model Elegance Eco otomatik, LPG li. 60.000 km bakımı için Mutluhan Honda İstanbul 1860 TL (standart bakım 690 TL, LPG filtresi 70 tl, şanzıman yağı 450 TL, yakıt filtresi 650 TL), Ayışığı Honda ise 1999 TL (standart bakım 690 TL, LPG filtresi 125 TL, şanzıman yağı 490 TL, yakıt filtresi 800 tl) fiyat verdiler. İki servis arasındaki fiyat farkı acaba neden bu kadar fazla? Malum 2021 de garantisi dolacak aracın. Bakım için bu kadar para vermek istemiyorum. Özel serviste bakımı yaptırmayı düşünüyorum. Bu konuda bana fikir verirseniz çok sevinirim.

Redmi 7A cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Kaç binde değişiyor bilmiyorum ama konuştuğum iki serviste değişim yapacağız dedi. Birde İzmir Terakki hondayı aradım. O da aynı rakamları söyledi hemen hemen. Tek farkı şanzıman yağı eksilmişse değişeceğini, yakıt filtresinin ise 4 yıl veya 80.000 km bakımda değişmesi gerektiğini, kontrol edeceklerini gerekirse değiştireceklerini söylediler. Fren hidroliği değişimi de gerekirse 200 TL ayrı fiyat verdiler .
Servisler uçmuş bence.
yakıt filtresi 60 bin km de mi değişiyor?

Redmi 7A cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

LooSii

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2015
Herhangi bir sorun oldu mu acaba eneos yağ kulanınca. yoksa honda marka yağ almak mı iyi
Yakın bir arkadaşım 2015 FB7 Eco Elegance kullanıyor. Sıfır aldı, şimdi 220bin km'de. Her 10bin km'de bir yağını filtresini kendi alır, ustası değiştirir. Yaz kış sadece Eneos Premium Ultra 0W/20 4 lt motor yağı kullandığını söylüyor. Bana söylediği Japonların yağlama delikleri diğerlerine göre çok küçük, o sebeple viskosite önemli oluyor.

220bin km boyunca 1 kere buji ve balata değişimi yapmış o kadar. 10bin km'de bir yağını filtresini değiştirip devam ediyormuş. Hiç ağır bakım yaptırmamış. Kayış değiştirmemiş. Arabasından çok memnun. Hiçbir şikayeti yok.

MI 8 Explorer Edition cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Eco LPG’li Elegance ov 60 bin bakımı bugün (21.10.2019)
Honda-Eysa (Antalya’da )
Rutin bakım + şanzıman yağı değişimi ( polen filtresi değiştirilmedi)
Tutar:1200₺ ( kampanya varmış)

Aracınız
Civic FB7 2014
selamlar, 60000 bakımını dün yaptırdım. Öneriler üzerine Ankara Altan Honda özel servisine gittim.

motor yağı olarak 0w/20 eneos premium ultra
şanzıman yağı honda ATF DW-1
hava ve polen filtreleri ( hava orjinal - polen yan sanayi)
tüp filtreleri ( büyük/küçük)
orjinal silecekler
motor temizleme işlemi ( bir tüp sprey temizleyici kullandı sadece)
ön ve arka tampon üzerinde ufak boya rötuşları yapıldı.
onun dışında balata rot vs ön takım kontrolleri yapıldı, ancak bir işlem olmadı.

tüm işlemler için 1000 tl ödedim. Ancak yalan yok orijinal silecek fiyatı zoruma gitti.
onun dışında servis genel olarak ilgili işlerinde özenli ve dikkatliler.
Ankaradaki arkadaşlar için Altan Honda'yı önerebilirim.

Geri