Civic FC5 Civic FC5 40.000 km bakımı

Aracınız
Civic FC5 2017
Hocam Bora'ya bir defa götürdüm adamlar bana sormadan PO yağ koydular. İnsan bir sorar tercihiniz nedir diye. O açıdan hoşuma gitmemişti Bora.
Efe'de kaza sonrası aracı tamir ettirmiştim baya ilgi alaka göstermişlerdi ama servisi siz daha iyi biliyorsunuz.
Toros'u tavsiye etmiyorsanız riske atmaya gerek yok çünkü subap ayarı çok önemli ve hassas bir ayar. Özensiz yapılırsa baya problem yaşarız.
Bora ile pazarlık filan yaptınız mı yoksa burunlarından kıl aldırmıyorlar mı?
Yorumunuz için ise teşekkürler çok kararsız kaldım napsam diye, servisler arası bu kadar fark olması çok üzücü ve insana araba sattırır :) D sınıfı araç olan passatın bakımı 1000 tl civarı iken C sınıfı bir araca bu paraları vermek koyuyor adama...

Aracınız
Civic FC5 2017
Bu fiyatlar ne böyle ya gözüm korktu. Dün aradım ben 40 bin bakımı için 1300 Tl dediler sorun bende mi çözemedim :)
Not: Honda Çamkıran-C.tesi randevu var

Aracınız
Hocam Bora'ya bir defa götürdüm adamlar bana sormadan PO yağ koydular. İnsan bir sorar tercihiniz nedir diye. O açıdan hoşuma gitmemişti Bora.
Efe'de kaza sonrası aracı tamir ettirmiştim baya ilgi alaka göstermişlerdi ama servisi siz daha iyi biliyorsunuz.
Toros'u tavsiye etmiyorsanız riske atmaya gerek yok çünkü subap ayarı çok önemli ve hassas bir ayar. Özensiz yapılırsa baya problem yaşarız.
Bora ile pazarlık filan yaptınız mı yoksa burunlarından kıl aldırmıyorlar mı?
Yorumunuz için ise teşekkürler çok kararsız kaldım napsam diye, servisler arası bu kadar fark olması çok üzücü ve insana araba sattırır :) D sınıfı araç olan passatın bakımı 1000 tl civarı iken C sınıfı bir araca bu paraları vermek koyuyor adama...

Bora PO kullanıyor evet. Ancak bu yağ üreticinin istediği koşulları sağlıyor, yoksa kafalarına göre kullanamazlar. Bu arada konulan yağa bu kadar takılmayın, yağdan kaynaklı bir sorun olursa bu servis güvencesi altındadır. Servis her defasında yağ tapasını değiştirir ve işaretler ki başka yerde yağ değişip değişmediğini anlayabilsinler.

Bu arada 2. aracım 2015 polo için yağ bakımı + bujiler için 1600 lira fiyat verdi ankara doğuş. Standart bakım ise 1300 civarında. Passat için yetkili servis 1000 lira çok iyi rakam.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
Civic FC5 2017
Bu fiyatlar ne böyle ya gözüm korktu. Dün aradım ben 40 bin bakımı için 1300 Tl dediler sorun bende mi çözemedim :)
Not: Honda Çamkıran-C.tesi randevu var

Büyük şehir olmasına rağmen çok güzel fiyat verilmiş hocam. Subap ayarı ve fren hidroliği değişimi var mı? Bir de araç lpg li mi?

Aracınız
Civic FC5 2017
Bora PO kullanıyor evet. Ancak bu yağ üreticinin istediği koşulları sağlıyor, yoksa kafalarına göre kullanamazlar. Bu arada konulan yağa bu kadar takılmayın, yağdan kaynaklı bir sorun olursa bu servis güvencesi altındadır. Servis her defasında yağ tapasını değiştirir ve işaretler ki başka yerde yağ değişip değişmediğini anlayabilsinler.

Bu arada 2. aracım 2015 polo için yağ bakımı + bujiler için 1600 lira fiyat verdi ankara doğuş. Standart bakım ise 1300 civarında. Passat için yetkili servis 1000 lira çok iyi rakam.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bora'ya sorduğumda Honda marka yağ da var isterseniz fiyat farkı yok dedi. Bir defa şikayet etmiştim Honda Türkiye'ye bana sormadan PO yağ koyuldu diye belki düzelttiler kendilerini.
PO yağı gördüm varille alıyorlar çok ucuza. O yüzden PO koymak işlerine geliyor.

İnsanlar bilsin gözü açık olsun diye fiyatları ve servislerin yaklaşımlarını yazmak istedim. Ayrıca bakım yaptıracak insanlara tavsiye olarak;
1) aracı teslim ederken bir form dolduruluyor. Bu formda bakım sonrası çıkan eski parçaları mutlaka isteyin.
2) Aracın silecek, cam suyu, temizleme spreyi gibi işlemlerin olmamasını isteyin (cam suyunu fulleyip 20 lira yazıyorlar, hele silecek 150-200 lira gerek yok)
3) Araçta seramik kaplama varsa mutlaka süngerle yıkanmasını isteyin. Fırça ile girerlerse yazık olur.
4) Hangi marka yağ koyulacağına bahsettiğim formda işaretleyin. Ben Honda'nın fabrikasyon yağını veya motul'u tercih ediyorum. Fiyat farkı olmuyor.

Aracınız
Civic FC5 2017
Eskişehir Ufuk Honda Yetkili Serviste bakım yaptıran var mı? Fiyatlar ve hizmet kalitesi nasıl?

Geri