Civic FD6 & FB7 arka tampon demirinin olmayışı sorunu

Aracınız
Merhaba Herkese,
Forumu vakit bulabildiğim kadar inceledim ama bulamadım. Öğrenmek istediğim 2016 model Dream modellerinde arka tampon darbe emici demir bulunup bulunmadığı. Bu konu ile ilgili bilgi paylaşmanızı rica ederim.

Çözüm
Tampon demirini takmak için 150 lira istenince bende 150 liraya aldığım lokma takımı-cırcır'ın gelmesi sonrasında montajı kendim yaptım, artık ufak tefek tamiratları yapabileceğim bir lokma takımım var :)
Yanlız şntgarage'nin sattığı bu demirin vida yerleri %100 uyumlu değil, deliklerin tam hizalanması için montaj öncesi biraz çekiçle düzeltme yapmam gerekti.
Ayrıca bu parça kargodan önce dükkanda bekletilirken muhtemelen açıkta ve üstüste bekliyor, demirin üstünde ciddi boyayı kalkmaları ve çizikler vardı.

tampon0.jpg

Açıkçası boyası açılan noktaların fazlalığı nedeniyle ilerde olası pas oluşma ihtimalini yok etmek ve evde de hazırda doğalgaz borularını boyamak için kullandığım antipas metal boyasında artanda olduğu için tampon...

Hakan Uzun

0
Yönetici
Bu parcanin olculerini bilen varmi? Yada bana parcanin olculerini kendi arabasindan alabilecek? Sanayide yaptirma imkanim var yaptirmak istiyorum.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Bu parcanin olculerini bilen varmi? Yada bana parcanin olculerini kendi arabasindan alabilecek? Sanayide yaptirma imkanim var yaptirmak istiyorum.

Hocam bu pazar veya daha sonraki pazarlarda müsait vaktim olursa arka tamponu söküp ölçebilirim inş :)
Yanlız ölçüyü alırken sadece cm olarakmı ölçmem lazım ya da bir A4 kağıt üstüne mi koyup çizeyim bilemedim.
Tampon demirinin oturacağı kısım hakkında şu mesajdaki resimlerde fazlasıyla fikir verir düşüncesindeyim.
Hatta hocam bana kalırsa başka modellerin bir tane hazır arka tampon demirini şasi koluna bağlanan kısmını modifiye ederek takabilirseniz daha kolay olur düşüncesindeyim.

Hakan can

Özel Üye
Aracınız
Civic FD6 2008
Her tampon demirini takmayin araca bunlarin ustunde darbe emici katmanlar var oyuzden darbe esnasinda bukuluyo orasi yoksa piyasa mali olursaalirsaniz profil demir koymusunuz gibi bisey olur

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Son düzenleme:

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Forumdaşlar arka tampon demiri hususunda @Hakan Uzun hocam Civic'lere uyduğu söylenen farklı marka model bir aracın arka tampon demirini aracında denemeyi planlıyor, umarızki olumlu bir sonuç alır :).

Aracınız
Forumdaşlar arka tampon demiri hususunda @Hakan Uzun hocam Civic'lere uyduğu söylenen farklı marka model bir aracın arka tampon demirini aracında denemeyi planlıyor, umarızki olumlu bir sonuç alır :).
Hamid Hocam fd6 kasaya mersedes w210-211 kasaların arka demirini uygulayan olmuş ve bizzat gördüm. Sorduğumda sadece delik yerlerini tespit edip delerek taktiğini söylemişti şaşmaz sanayide birisi.
Yanlız o demir okadar ağır ki arka kısımda sanki 2 kişi oturuyor gibi basmış aracı ki normalde zaten yere yakın biraz. Ama aracın en sağlam yeri olmuş. Kazalı araçtan çıkma alıp taktım demişti ki hurda da birçok araçtan alınıp denenebilir. Belki tam uyanı bile çıkar.

SM-G930F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Hakan Uzun

0
Yönetici
merhaba arkadaşlar,
fd6 ve fb7 arka tampon demirleri için yardımcı olabilirim.
0543 343 1050

Arkadas toprak otomativ kenan burak’i ben uzun arastirmalar sonunda bi yotube videosundaki yorumlardan buldum
Kendisinden 325 liraya tampon demirini aldim yarin gelecek insallah kendisine forum sitesini ve ihtiyac talebini ilettim, oda foruma gelerek paylasti bizim foruma ozel 300 tl bundan sonra satacak ilgilenenlere duyurulur.kargo bana yarin ulasir detayli fotolari ekleyecegim ve ins bi eksik daha tamamlanmis olacak

Geri