Civic FD6 & FB7 arka tampon demirinin olmayışı sorunu

Aracınız
Merhaba Herkese,
Forumu vakit bulabildiğim kadar inceledim ama bulamadım. Öğrenmek istediğim 2016 model Dream modellerinde arka tampon darbe emici demir bulunup bulunmadığı. Bu konu ile ilgili bilgi paylaşmanızı rica ederim.

Çözüm
Tampon demirini takmak için 150 lira istenince bende 150 liraya aldığım lokma takımı-cırcır'ın gelmesi sonrasında montajı kendim yaptım, artık ufak tefek tamiratları yapabileceğim bir lokma takımım var :)
Yanlız şntgarage'nin sattığı bu demirin vida yerleri %100 uyumlu değil, deliklerin tam hizalanması için montaj öncesi biraz çekiçle düzeltme yapmam gerekti.
Ayrıca bu parça kargodan önce dükkanda bekletilirken muhtemelen açıkta ve üstüste bekliyor, demirin üstünde ciddi boyayı kalkmaları ve çizikler vardı.

tampon0.jpg

Açıkçası boyası açılan noktaların fazlalığı nedeniyle ilerde olası pas oluşma ihtimalini yok etmek ve evde de hazırda doğalgaz borularını boyamak için kullandığım antipas metal boyasında artanda olduğu için tampon...

Hakan Uzun

0
Yönetici
Hocam öğrenebilirseniz çok faydalı olur düşüncesindeyim, akordiyon yapı tampon demirinde kuvvet emme için istenen bir özellik bu yüzden daha da ilgimi çekti, iç alt kısımdaki vida kısmı da sanki bir delik açılarak halledilebilir gibi görünüyor.

Tamponu bir daha sokmem icap edecek o zaman delik isini halledecegim,markayida sorup buraya eklerim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Hakan Uzun

0
Yönetici
Hocam ürünü nereden temin edebiliriz şu an ve fiyatı nedir?

Toprak oto kenan burak
05433431050

Hakan uzun civic tr diyin hem kargo ucrestiz hemde 25 tl indirim yapiyor bize

Aracınız
Malesef benim maceram mutlu sonla bitmedi. Gelen tampon demiri FD6'ya uygun değilmiş, kaportacı ustam çeki demiri yerinin farklı olduğunu ve vidayla tutturulsa bile tampona engel olacağını söyledi. Toprak oto ise bir ihtimal ürünün hatalı olabileceğini söyledi. Artık yarın görüşüp, iade ederim. Bu arada tampon demirinin de sadece ismi demir, çok ince bir saçtan imal edilmiş. Zaten montaj olsa bile pek bir faydası olmayacaktı, o açıdan pek de üzülmedim. :)

Ad Soyad
Ali ÖRK
Aracınız
Civic FB7 2014
Tampon demirini nerden aldınız ? Aracı alalı yaklaşık 3 ay oldu arka tampon demirinin olmadığını yeni öğrendim taktırmak istiyorum.

Aracınız
Civic FC5 2020
Az evvel Instagram da bu fotoyu gördüm. Araç sahibini bulamadım.

Beyaz kısım kirli siyah demir tertemiz. Acaba malum aksesuar firması mı takmış ?
Ekli dosyayı görüntüle 259541

????-???-??????
????-??? ?-????-?????
????-???-????? ???????
Düz profilden kesip kaynatıyorlar. Eğer isterseniz orjinal darbe emicili arka tampon demiri için yardımcı olabilirim.

Aracınız
Civic FC5 2020
Bugun iletisime gectim ellerinde yokmus bugun bostancida dukkan dukkan gezdim ne bir karter muhafaza bulabildim ne kapi alti fitil ne bi parca var diyorlar ellerindekini copte gorseniz almazsiniz.vay be eskiden boyle degildi

Karter muhafaza stoklarımızda mevcut. Aynı fc5tekiler gibi. Whatsapptan yazarsanız fotoğlarını atabilirim.

Geri