Civic HB 1.8/1.4 Problemler ve Çözümler - ANA KONU

Arkadaşlar sabah araç soğukken otopark çikiş rampasi 3-4mt lik ~%35 gibi bir eğimi var 1.vitesle direkt giriyorum balatanin atlamali kavradiğini hissediyorum, ancak yokuşta asili iken kalkiş yapiyorum sorun yok, isindiktan sonra yolda giderken yoğun trafikte hiçbir sorun yok daha önceki aracim 1.4 tdci fiesta asm şanzimandi ayni sayilir 150000 de böyle birşey yaşamadim, bu 2012 model 44000km de daha balata bitebilir mi araci yeni aldim bir bayandan.

Aracınız
Honda CRV
Aslinda benim düşüncem massenger yada whatsapptan bir grup kurulması gibi seyler daha mantikli olabilir

WhatsApp olayını sevmiyorum tanımadığın insanlarla numaranı paylaşıyorsun telefon benim için özel birşey bir ters düşsen numaranı dağıtacak insanlar var yaşadığım için konuşuyorum kimse üzerine alınmasın lütfen

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Bu tarz teklifler daha önceden de edildi. Forum yönetimi olarak "uygun olmadığı" kararı alındı.
Aslinda benim düşüncem massenger yada whatsapptan bir grup kurulması gibi seyler daha mantikli olabilir

Faaliyet ayn-ı lezzettir.

Aracınız
Honda CRV
WhatsApp olayını sevmiyorum tanımadığın insanlarla numaranı paylaşıyorsun telefon benim için özel birşey bir ters düşsen numaranı dağıtacak insanlar var yaşadığım için konuşuyorum kimse üzerine alınmasın lütfen

Mantikli numara dağılma olayı sorun olabilir

Aracınız
Honda CRV
Bu tarz teklifler daha önceden de edildi. Forum yönetimi olarak "uygun olmadığı" kararı alındı.

Faaliyet ayn-ı lezzettir.
Peki bu sayfada yeniyim çokta anlamıyorum ama bir sohbet soru cevab şeklinde yapilabilecek bir platform kurulamıyor mu yani sayfaya girmeden kimin msj attığını görmek mümkün olmuyor facabook üzerinden belki tabi benimkisi sadece bir öneri teşekküler...

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Civictr applikasyonu var onu bir deneyin, ayrıca tapatalk’tanda erişim imkanı mevcut, tapatalk ile mesaj bildirimlerini altif ederseniz uyarı olarak gelecektir.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Aracınız
Honda CRV
Arkadaşlar aracım için özellikle ultra racing yay arıyorum çünkü o yay çok yumuşak arabaya katkı sağlar diye düşünüyorum ama bulamadım fd6 yaylari çıkıyor hep fd6 yaylari bu araca uyar mı

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Arkadaşlar aracım için özellikle ultra racing yay arıyorum çünkü o yay çok yumuşak arabaya katkı sağlar diye düşünüyorum ama bulamadım fd6 yaylari çıkıyor hep fd6 yaylari bu araca uyar mı

Direk uymuyor ama eğip bükerek ayarlabiliyorlar, ama bu şekilde yapılan işlemi tavsiye etmiyorum.
Yanlız süspansiyon sertliğini arttırmıyorsa yay'ın tutunmaya çok pozitif katkısı olmaz, sırf araba daha basık olması amacıyla mı istiyorsunuz?

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Hayır araba zaten çok hoş gözüküyor araba çok sert en ufak çukurda langur lungur ses geliyor abi de astra j kasa var hissettirmiyor bile o yüzden sordum

Anladım, lastiğiniz eskimişse bu da yoldaki çukur tümsekleri net hissetmenizi sağlabilir. ayrıca 17" jant mevcutsa bu da konforu baltalayan diğer unsur.
Ancak temelde duyduğunuz o sesler araç sert olduğu için değil, izolasyon zayıflığından amortisör,yay ve ön takım çalışma seslerinin aracın içinden olduğu gibi duyulması kaynaklı.
Ayrıca Civiclerin Nissin Showa marka amortisörleri Alman araçların amortisörlerine göre oldukça sesli çalışır.
Kendimce bu durumu da test ettim, spesifik belirlediğim bir kasisten geçişimde sallantı hissim 16" jantlı FB7 civic ile golf, octavia, megane, focus gibi araçlarda nerdeyse aynıydı. Ama o tümseğe temas anında Civicte sanki teker birşeye çarpıyormuş tarzı rahatsız edici bir ses oluşuyor ve kabinde olduğu gibi yankılanıyor. Diğer araçlarda bu sesler yoktu yada hissedilmiyordu. Sırf bu yüzden Sachs gibi markalarında daha sessiz çalışan amortisörlerini bile almayı düşünmüştüm ancak sorun sadece amortisör kaynaklı değil.

Geri