Civic FK7 Civic HB (FK7) Fren Balataları Hk.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Merhabalar 2015 model fb7 sahibiyim.
Bu Honda’ların Balata sorunları kronik bir şey mi. Çünkü sürekli Balat’a değiştirme, disk değiştirme vs... Honda’nın fun gruplarına da üyeyim sürekli aynı muhabbet. Neredeyse tüm balata markalarını ezberledim, civic için tabi
Daha önce başka arabalar kullandım hiç birinde Balata değiştirme ihtiyacı hissetmedim.
Hatta son aracım Opel asstra, 65 bin km kullandım, araç 130 bin kmde olmasına rağmen hala orjinal balataları üzerinde ancak yüzde 20 aşınmışlardı ve diskler de aynı, frenleme konusunda da hondadan daha iyiydi diyebilirim. Sanırım bu disk, Balata olayı hondada sık oluyor.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Ben halen şaka yaptığınızı düşünüyorum ?

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Valla benim de uzun gitti bilemiyorum sizin niye öyle olmuş?

VaiN

Özel Üye
Ad Soyad
Uğur Şenyavaş
Aracınız
Diğer Markalar
Yalnızca Polo aracımda arka balataları 45 bin kullanmıştım. Onun haricinde hep 30 binde bir değiştiriyorum. Pandemi öncesi günde en az 1.5 saat yoğun trafikte kullanıyordum. Bunun etkisi çoktur diye düşünüyorum. Sürekli dur kalk sürekli fren. Bir de İstanbul trafiğinde öyle nasılsa duracağım gaza basmayayım da diyemiyorsun. Öyle yaparsan 100 metre yol gidemezsin yoğun trafikte :) Kimsecikler yol vermez :)

Valla şaka değil Civic 5. Arabam.
Bu kadar disk, Balata muhabbetini bi tek hondada gördüm . 180 bin km araç kullanmışım en az. Tabi belki de bu sürüş karakterimle alakalıdır
Freni pek kullanmam. Çok yoğun trafikte de çok kullanmıyorum. Genelde motor freni kullanırım. Uzun yolda hele 100 km lik yolda herhalde 5 defa bile pedala basmam. Bunların da etkisi vardır tabi. Hadi fren balatası tolere edilebilir de
Disk olayını çok anlayamadım .

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Merhaba arkadaşlar,

35 binde 2018 HB aracımı bakıma sokmuştum. Yetkili serviste ön arka fren balataları değişimi için 1300 TL fiyat verdiler. Bana yüksek geldi. Fren balatası değişimi de garantiyi bozmadığı için dışarda değiştirmek için fiyat aldım.

Honda İkiler Özel Servis'ten ön fren balataları hb marka, arka fren balataları apetech marka için işçilik dahil toplam 620 TL fiyat aldım. Bu markalar hakkında bilgisi olan var mıdır? Fiyat sizce normal midir? Yardımcı olabilirseniz sevinirim.
Abi mesaj attım sana bi geri dönüş sağlar mısın acaba ?

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
60 binde balataları değiştirdik. Biraz araştırma yaptım arka balata sökme takması zahmetli videoları izledim dışarıda fren mekanizmasını bozarlar diye risk etmedim yetkili serviste değiştirdim. Yüzde 30 indirim kampanyası vardı 1400 TL civarında ödedim. Bu arada kullanıma bağlı daha da giderdi bu balatalar ama süre olarak zamanının dolduğunu düşündüm.Ekli dosyayı görüntüle 259816Ekli dosyayı görüntüle 259817Ekli dosyayı görüntüle 259818Ekli dosyayı görüntüle 259819Ekli dosyayı görüntüle 259820
Yetkili servisin yeni taktığı balatalar da bu üzerinden çıkanın birebir aynı marka olanı Ate midir? bu arada geçen yıllarda 2200-2300 lira gibi fiyatları vardı 1400 liraya indiyse gerçekten güzel. Şu an balata aşınması problemim yok lakin ileride illa ki lazım olacak.

Aracınız
Civic FK7 HB 2017

Arkadaşlar bu takımı almayı düşünüyorum diskle birlikte sizce frenleme de çok farkı olur mu? Cevap için teşe
Arkadaş denedi mı acaba ?

VaiN

Özel Üye
Ad Soyad
Uğur Şenyavaş
Aracınız
Diğer Markalar
Yetkili servisin yeni taktığı balatalar da bu üzerinden çıkanın birebir aynı marka olanı Ate midir? bu arada geçen yıllarda 2200-2300 lira gibi fiyatları vardı 1400 liraya indiyse gerçekten güzel. Şu an balata aşınması problemim yok lakin ileride illa ki lazım olacak.

Ben sorduğumda öyle bilgi vermişlerdi. Ate olduğunu söylemişlerdi.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
bununla ilgili başka bir konu var Civic e güzel bir fren modifiyesi yaptılar o konuyu bulabilirseniz mutlaka okuyun, evet modifiye yapan arkadaş denedi ve ziyadesiyle memnun kalmıştı benim hatırladığım, ancak parçalar bunlar değildi sanırım.
Konu bu olmalı.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Geri