Civic FK7 Civic HB (FK7) Fren Balataları Hk.

VaiN

Özel Üye
Ad Soyad
Uğur Şenyavaş
Aracınız
Diğer Markalar
Selamlar bugün servislere ön arka balata sordum takımına işçilik dahil en ucuz 1840 TL fiyat aldım.
ATE orjinal kendim alsam 1150TL taktırsam 150 TL 1300TL toplam tutar.
Bosch Alsam Toplam 445 TL ama aynı performansı verir mi yorum lazım oda yok forumda.

Kararsız kaldım sizce ne yapayım.
Bu arada benimkiler 25bin de bitti :) Biraz hızlı kullanıyoruz İstanbul trafiği durkalkda var.

Bir yerlerde benim yorumum olmalı :) Hatta bir kaç başlık altında yazmıştım. Soranlara da cevap vermiştim. Bulursam eklerim buraya da.

Benim de 35 binde bitmişti orjinal balatalar. O dönem servis 1300 civarı bir fiyat çekmişti. Ben de bir Bosch servisine gidip önleri Bosch arkaları mga taktırmıştım. 73 bin km'ye geldim. Daha geçen hafta gözle kontrol yapmıştım. Hala idare eder durumda balatalar. Beni 90 bin'e götürürler diye düşünüyorum tecrübeme dayanarak. Performans konusunda da fark var mı emin değilim. Bariz bir fark hissetmedim. Aracın frenlemesi de hala çok iyi durumda. Beni hiç yanıltmadı sağolsun.

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
İlk fabrikasyon ateler 28binde bitti özellikle arkalar tamamen bitti neredeyse. Tekrar serviste aynı marka taktırdım, şuan 37binde araç bakalım kaç km götürcek bu sufer. Yine erken biterse dahada ate takmıcam farklı markalara yönelicem

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Markanın etkisi vardır illaki ama asıl önemli etken kullanım şartları trafiktir agresif sürüştür vs. Ben 60 binde değiştim orijinal ate balataları 15 daha giderdi kullanım çok önemli.

Markanın etkisi vardır illaki ama asıl önemli etken kullanım şartları trafiktir agresif sürüştür vs. Ben 60 binde değiştim orijinal ate balataları 15 daha giderdi kullanım çok önemli.

Kullanım tarzının dediğiniz gibi etkisi çok, ancak önceki aracımda leon mk3 60 binde değiştirmiştim ilk balatayı. İkinciyi yine ate almıştım onuda 121bin km de sattım. Tahminimce bir 10bin km daha giderdi. İstanbul trafiği dur kalk sakin kullanırım. Senede 4 5 bin km uzun yolum olur ondada şartlar elverdiği kadar trafik akışı hızında kullanırım. Honda da da aynı tarz kullanımım var anlayamadım gitti bir örnek daha vereyim babamın fc5 i 55bin kmdir aynı balata 20bin kmsi bana ait. Ama fk7 aracımda anlam veremedim bi türlü

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Kullanım tarzının dediğiniz gibi etkisi çok, ancak önceki aracımda leon mk3 60 binde değiştirmiştim ilk balatayı. İkinciyi yine ate almıştım onuda 121bin km de sattım. Tahminimce bir 10bin km daha giderdi. İstanbul trafiği dur kalk sakin kullanırım. Senede 4 5 bin km uzun yolum olur ondada şartlar elverdiği kadar trafik akışı hızında kullanırım. Honda da da aynı tarz kullanımım var anlayamadım gitti bir örnek daha vereyim babamın fc5 i 55bin kmdir aynı balata 20bin kmsi bana ait. Ama fk7 aracımda anlam veremedim bi türlü

182 beygirin kerameti ?

Azo

0
Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Merhaba arkadaşlar,

35 binde 2018 HB aracımı bakıma sokmuştum. Yetkili serviste ön arka fren balataları değişimi için 1300 TL fiyat verdiler. Bana yüksek geldi. Fren balatası değişimi de garantiyi bozmadığı için dışarda değiştirmek için fiyat aldım.

Honda İkiler Özel Servis'ten ön fren balataları hb marka, arka fren balataları apetech marka için işçilik dahil toplam 620 TL fiyat aldım. Bu markalar hakkında bilgisi olan var mıdır? Fiyat sizce normal midir? Yardımcı olabilirseniz sevinirim.
Arkadaşım bende 2018 hb var 25 bin civarı yüksek hızda anı yavaslamada titreme yaptığı için disk torna ve balata değişimi yaptım markasını bilmiyorum servis dışı yaptırdım ama isindiginda çok fena ıslık çalıyor ama durdurması da bı okadar güzel
Tavsiyem yaptır ama şunu soyle ustana eğer balatalar yuvasında boşluk yapacaksa küçük cukur yada parke yolda teneke gibi ses yapacaksa vede ıslık calacaksa hiç takmasin.
Ben yandım sen yanma :) ustamla kavga dövüş değiştirdim balatayi sadece bunları tavsiye edebilirim.

Aracınız
Civic FK7 HB 2020
An itibari ile serviste işçilik dahil ön arka balata seti fiyatı 3150 civarında bilginize. 700 küsürü işçilik bunun ve bu fiyat parçada %30 indirimli hali.
Servise başka bir sebepten kızdım ve değiştirmedim. Ancak muadil markada bulmak zor. Kaliteli ses yapmayan ve piyasada bulunabilen marka önerisi olan varmı?

Ugr60

0
An itibari ile serviste işçilik dahil ön arka balata seti fiyatı 3150 civarında bilginize. 700 küsürü işçilik bunun ve bu fiyat parçada %30 indirimli hali.
Servise başka bir sebepten kızdım ve değiştirmedim. Ancak muadil markada bulmak zor. Kaliteli ses yapmayan ve piyasada bulunabilen marka önerisi olan varmı?
Otosüpermarketim.com da aracınız için balata seçenekleri mevcut. Ben bu siteden ate alıp taktırdım hesaplı ve kaliteli.

Farklı mekanlarda benzer hiçlikler..

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Servis takmıştı zamanında yine de ses yapıyor bilginize.

Geri