Civic Hb Garaj

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Aracın yüksek seste tizleri falan iyi ama yeterli bas veremiyor. Ama kullanıp denemek lazım tabi bende bluetooth ile bağlanıp dinleyeceğim denerim duruma göre artık hareket edeceğim. [MENTION=9565]mcaltin[/MENTION]

Civic Hb Garaj

merhaba arkadaşlar

bana yardım edebilir misiniz?

arabamı değiştirme arefesindeyim. volvo c30 1.6 dizel r design kullanıyorum 7 yıldır.

seçenekleri 2’ye kadar düşürdüm:

a) civic hatchback sport 1.5 182 hp
b) volvo v40 t3 inscription 1.5 152 hp

çok kararsızım ve bir iki güne kararı netleştirmem gerekiyor.
bugün civic hb ile test sürüşü yaptım ve “honda sensing” dışında bir eksiklik bulamadım gibi.

ses sistemi bir tık daha iyi olabilirdi belki ama yanlış anlaşılmasın itici değildi denemelerime göre.

ayrıca volvo da maalesef olmayan “apple carplay” özelliği de çok zevkli ve çok başarılıydı. resmen arabanızla iphonenunuz konuşmaya başlıyor gibiydi.

2,5 yaşında bir yavrumuz var onun koltuğu arkada bebek arabası filan derken hatta hatta yanımıza bir ilave yolcu derken aslında volvo v40 çok zorlayacak bizi gibi de duruyor işin aslı.

iyice arada kaldım. 2018 içerisinde honda’lara “honda sensing” gelme ihtimali olduğunu okuyunca civic hatchback almaktan biraz soğudum açıkcası. çünkü daha kredi taksidi bitmeden asıl istediğim/beklediğim aktif güvenlik donanımları ile gelmiş olacak yeni civic ler.

öte yandan volvo v40 da ne var aktif güvenlik olarak derseniz, onda da standart olarak sadece “city safe 2” diye bir özellik geliyor : hızınız 50km/s altında ilken öndeki aracın ani yavaşlaması gibi durumlarda siz yapmasanız bile sizin yerinize fren yapması ..

sizce ne dersiniz? kafam çok karışık ve neredeyse başıma ağırlar girecek kadar düşünüp duruyorum

bu arada volvo 125 bin tl + 5100 tl (ön park sensörü+arka park kamera+otomatik park pilotu paketi ile almayı planlıyorum)

honda civic hb ise beyaz renk ile 105.900 fiyat aldım.

2e6f0e575fd5b939ab8ac8a22f5143a5.jpg
1a1d4fcb632d501b253f1c2891634395.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

Son düzenleme:
civic hb sizin için daha doğru tercih yazdıklarınıza bakarak ki fiyat avantajı da cabası.

Bir tanıdığım s60 aldı t3 motor ile yakıtından ve performansından çok şikayetçi bilginize ;)

civic hb sizin için daha doğru tercih yazdıklarınıza bakarak ki fiyat avantajı da cabası.

Bir tanıdığım s60 aldı t3 motor ile yakıtından ve performansından çok şikayetçi bilginize ;)

aslında pek yakıt öncelinin değil hocam. içime sinsin yakıtına razıyım.

Sent from my iPhone using Tapatalk

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Hocam kesinlikle honda diyorum. Bende aracı yeni aldım test sürüşünde işinde uzman olan eleman aracı sürdü ve bize yol tutuşu vs gösterdi. 110-120 km hızlarda sağ sol yaptı araç yoldan çıkmadı kavşaklara çok hızlı girdi arkası atmadı zaten araçta ağırlık merkezi arkada ve bağımsız süspansiyon bulunuyor. Lastikler baya geniş yol tutuşu muazzam. Performansı çok iyi ki bu beygire göre yakıtı da fazla değil. Aracı sıfır alıp 140 km yolu ortalama 120 km hızla gittim ve yakıt değeri 6.4 idi. Aracı aldıktan sonra ekstra para da ödemenize gerek yok hem fiyat hem görünüm açısından civic avantajlı. [MENTION=10113]mstfslck[/MENTION]

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
@mstfslck Fiyat farkına bakınca civic hb diyorum.

Selam arkadaşlar bende yeni aldım Daha 2500 km de ama ön göğüsten çok cızırtı çıkıyor bir anlam veremedim daha önce fc5 vardı tık ses yoktu aynen elektrikli araba gibi ama bunda çok ses var hele biraz gaz verince ses gittikçe yükseliyor müziğin sesini kapatın sesi o zaman göreceksiniz

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Merhaba, Bende de Civic Hb bulunmakta kötü asfaltta veya 1500 devir bandında konsolda cızırtı sesi vardı. servise götürdüm torpidoyu söküp ayak havalandırma kanalıyla biraz uğraştılar ses kesildi. sonra tekrardan yapmaya başladı. bende torpido ve alttaki kapağı çıkarıp havalandırma kanalını söküp bagaja koydum. hava kanalının birleşim yerlerinden gelebileceğini düşünüyorum dilerseniz o bölgeye yoğunlaşabilirsiniz. Kolay gelsin

Merhaba, Bende de Civic Hb bulunmakta kötü asfaltta veya 1500 devir bandında konsolda cızırtı sesi vardı. servise götürdüm torpidoyu söküp ayak havalandırma kanalıyla biraz uğraştılar ses kesildi. sonra tekrardan yapmaya başladı. bende torpido ve alttaki kapağı çıkarıp havalandırma kanalını söküp bagaja koydum. hava kanalının birleşim yerlerinden gelebileceğini düşünüyorum dilerseniz o bölgeye yoğunlaşabilirsiniz. Kolay gelsin

Söktükten sonra ses kesildi mi acaba merak ettim

Bu Yen'i çıkan civic Type-R' ın egzozunu taktırmak istesek acaba servis buna nasıl bakar. Bu günlerde servise gidecek arkadaşlar sorabilirim

Geri