Civic Hb Garaj

Aracınız
Civic FB7 2013
Hocam yanıtlar icin tşkler 71db sorun değil önemli olan lastigin yumusak hamurlu olması daha cok benim aracta Conti vardi rezalet gurultulu sert hamurlu zaten. Son 1 senedir Michelin Crossclimate kullaniyorum araca konfor geldi rahat ettim resmen cok fark ediyor tümsekler, çukurlar, bozuk zeminden artık korkarak geçmiyorum mesela. :)

Ben biraz daha bekleyeceğim HB Prestige paket gelir mi diye gelmez ise seneye yaz aylarinda Sport paket buyuk ihtimal mecburen yine beyaz alacagim kendi aracimda beyaz FB7 Civic ama metalik mavi gelirse onu alirim direkt. Modifiye dusunmuyorum cunku arac zaten kendinden modifiyeli ama aksesuar dusunebilirim iç aydınlatma ama onuda servis yaparsa dısarıda uğrasamam vaktim olmaz zaten. Facebook grubunda bir 3 lü ön ledler gormustum hosuma gitti ama satan kisiler montaj eder mi bilinmez sormak lazım. RS logosu isterim ön ve arkaya servis takar ise yani şunlari Honda kendisi taksa olmaz sanki araç Sport paket diyorlar aracin arkasinda Sport Badge bile yok hadi orada yok icinde neden yok farkı neyse ekle fiyata çok sinir bozucu bunlar.

Maxut

0
Daha öncede yazmıştim. Araçla ilgili tek sıkıntım ön göğüsten (ön cama vuran havalandırma kanallarının olduğu bölgeden) ve bagaj kısmından bozuk yollarda ses geliyordu. Aracı 3 gün servise bıraktım ve o bölgelere izolasyon yapıldı. Şu anda bu sesler kaybolmuş gözüküyor. Umarım tekrarlamaz. Bu haliyle kullanmak inanılmaz keyifli.
.
Bu arada bagaj için ses yalıtım malzemesi sipariş vermiştim. Elime ulaştılar. Bagaj halisini kaldıranlar görmüştür: Herhangi bir yalıtım malzemesi yok altında. O bolgeye ses yalitim ürünleri uygulamayi düşünüyorum. Sonucu ve ürünleri buradan paylaşırım.

Aracınız
Daha öncede yazmıştim. Araçla ilgili tek sıkıntım ön göğüsten (ön cama vuran havalandırma kanallarının olduğu bölgeden) ve bagaj kısmından bozuk yollarda ses geliyordu. Aracı 3 gün servise bıraktım ve o bölgelere izolasyon yapıldı. Şu anda bu sesler kaybolmuş gözüküyor. Umarım tekrarlamaz. Bu haliyle kullanmak inanılmaz keyifli.
.
Bu arada bagaj için ses yalıtım malzemesi sipariş vermiştim. Elime ulaştılar. Bagaj halisini kaldıranlar görmüştür: Herhangi bir yalıtım malzemesi yok altında. O bolgeye ses yalitim ürünleri uygulamayi düşünüyorum. Sonucu ve ürünleri buradan paylaşırım.

siz aracı satıyonuz mu hocam geçen ilanı gördüm sizin aracın

cag

0
Aracınız
Civic FK7 HB 2018
hocam bende malum sitede ilanda gördüm.seviyordunuz aracı neden satmaya karar verdiniz.benim gibi almayı düşünenler içinde fikir verir

Maxut

0
Nakit ihtiyacım olabileceği için satmaya karar verdim. Ama şu aralar vazgeçtim. Nakit problemim çözülecek gibi. Araçtan bozuk yolda aldığı lastik sesi dışında çok memnunum. Herşeyi on numara.
.
Yol sesinide yavaş yavaş çözeceğim. Dün bagaja yalıtım yaptim. Yol sesi azaldı gibi (cok net degil) ancak arka süspansiyon çalışma sesi belirgin azaldı. Fotograf cekmeyi unuttum. Eksi yönü bagaj zemininin 1 cm kadar yükselmesi oldu. Önce bituself üstünede ses yalıtım süngeri uyguladim. O yüzden bagaj halısı biraz yüksek duruyor. Ama zamanla basılacak sanirim. Camurluk içlerinede yapmayı dusunuyorum. O zaman daha net ortaya çıkacaktır etkisi.
.
Ayrıca kaliteli bir ses sistemi yaptıracağım. Kapılar sokulduğunde kapı iclerine yalıtım, camlara film uygulaması yaptiracagim. Son haliyle oldukca sessiz olacak sanirim.

https://www.adetasyapi.com/oto-ses-yalitimi-10

https://www.adetasyapi.com/adeself-oto-ses-yalitimi

Yalıtım için bu ürünleri kullandım. Android sound meter ile araç içi ses düzeyini ölçtüm. Işlemler bitince aynı yolda tekrar ölçeceğim. Bakalım gerçektende fark edecek mi?

Eser01

0
Aracınız
Ben camurluk ici ve bagaja yaptirdim pej bir faydasi olmadi sonra bagaji kontrol ettim ancak bituselfin iyi yapismadigini farkettim. Bu yol sesi yuzunden arabadan sogucam bunu cozmek istiyorum. Dun dosemeciyle konustum dosemeyi komple sokturup adaself yapistirmak istiyorum. 500 tl iscilik istedi. Parasinda degilim ama yapamaz diye korkuyorum.

SM-N920C cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
lastik sesi benim düşünceme göre kapı fitillerinin iyi olmamasından dolayı geliyor..bir de hb yapısında olması ve arka bagaj fitilleri de yetersiz kalıyor gibime geliyor..gerçi kapılar tümüyle lastik fitil çevrili..acaba yeteri kadar sıkı oturmuyor mu kapanınca..

zemin halısı ayı postu gibi kalın..motor kısmı, göğüs kısmı da yalıtımlı çünkü motor sesi gelmiyor..kapı içlerinde yalıtım pedi var..çamurluk içleri halı kaplı..
başka nerden gelebilir ki..

Eser01

0
Aracınız
Ruzgar sesinde onemli bir sikinti yok. Yol sesi ugultu seklinde bence aracin saci ince ve titresimle beraber ugultu yapiyor.

SM-N920C cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri