Civic Hb Garaj

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=5587]Maxut[/MENTION] Elinize sağlık yazılar güzel olmuş :eek:k:

Bende is başa düştü dedim oturdum arkadaşla biraz sipariş biraz kendi fikrimiz, yaptık birşeyler , kırmızı cizgiler, folyo alıp reklamcıda kestirip uyguladık , o folyo ile teker göbeklerini kırmızı yaptık , diğer malzeme kırmızı seritte geldi ama 6m yetmez bir sipariş daha geçmek lazım , ama şeritler güzel durdu, iç kırmızı seritler çok dandik malzeme geldi:( yarın birkac fotograf çekip yayımlarım,

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Araç paçaliklarini monte ettirmiştim. Üstüne beyaz civic yazılı etiketleride yapıştırdım.
.
Pacaliklar birebir uyumlu değil. Kaporta ile arasında boşluk kalıyor biraz. Ancak kötü durmuyor. Alınabilir.

Güzel durmuş , birde tam yandan cekebilirmisin , yandan bakınca çamurluk teker arasında çok boşluk var, kapatiyor mu merak ettim, eline emeğine sağlık

Maxut

0
[MENTION=5587]Maxut[/MENTION] Elinize sağlık yazılar güzel olmuş :eek:k:

Güzel durmuş , birde tam yandan cekebilirmisin , yandan bakınca çamurluk teker arasında çok boşluk var, kapatiyor mu merak ettim, eline emeğine sağlık

Aracın yanına gidince daha detaylı fotolar atarım. Kırmızı iç şerit uygulamasını bende yaptım ama dediginiz gibi çokta kaliteli durmadı. Fotoğrafta daha güzel ancak gerçekte bu kadar orjinal durmuyor. Yinede çıkarmayı düşünmüyorum. Değişik bir hava katıyor. Malzeme kaliteli olsa çok daha güzel olurdu.

Aracınız
Civic FB7 2013
[MENTION=5587]Maxut[/MENTION] Merhaba yeni FC5 kasa Civic HB Sport aracin yalıtımı FB7 Civic Sedan aractan daha mı iyi daha mı kötü nedir nasıldır ?

Maxut

0
[MENTION=5587]Maxut[/MENTION] Merhaba yeni FC5 kasa Civic HB Sport aracin yalıtımı FB7 Civic Sedan aractan daha mı iyi daha mı kötü nedir nasıldır ?

Fb7 civic kullanmadigim için karşılaştırma konusunda yorum yapamıyorum. Ancak yeni kasa bozuk asfaltta yol sesi alıyor. Sehir ici düz yollarda ise oldukça sessiz.
.
Rüzgar sesi konusunda ise oldukça başarılı. Geçen b8 passattan inip benim araca bindim. Inanın passatta rüzgâr sesi çok daha fazla.

Aracınız
Civic FB7 2013
FC5 kasa 1.6 cc atmosferik Executive, 1.5cc turbo RS ve HB Sport bunları 3 kez test ettim ama malum mesafe kısa. Kendi aracim zaten FB7 kasa Civic Elegance benim tespitlerim şu yönde ;

Sedan olan FC5 ler 215 Bridgestone lastiklerle geliyor, HB Sport ise 235 Michelin aslfaltta sessizlik konusunda HB Sport otomatikman avantajlı, rüzgar sesini ben 130 km lerde duydum ki bu gayet basarılı sayılır. Kendi aracimda 110 km de baslıyor. Yol tutusta HB kasa bence daha basarılı keza virajlarda da öyle olacaktır. Burada bilmemiz gereken şu Civic HB Sport ile uzun yol deneyimi yasayan kullanıcı var mı misal 12 saatlik bir yolculuk sonrası kafası davul gibi araçtan inmiyor ise yalıtım yeterlidir yoksa benim gibi FB7 kasa ile 12 saat sonrası kafası davul ise hala yeterli değildir uzun yol yapan FC5 HB kasa araç sahipleri bu konuda bizi aydınlatırsa iyi olurdu.

Yakıt tüketimi konusunda Turbo Civicler bence basarılı cogu kisi cok daha yuksek yakıt tüketimi beklerken Japonlar bizi yine yanılttı tebrik etmek lazım ama sorun onlarda değil Honda TR 'de bence HB modelin Prestige paketi var ben onu tercih ederdim ama sunulmadı bize. Avrupalı'ya sunuldu sadece.

Birde şu sedanlarda olan göcük olayı HB kasada var mı nedir durum ? RS kırmızısı alacaktim rengi Opak diye vazgectim RS' yi eledim geriye Civic HB kaldı onda da aynı opak kırmızı renk saçmalık diger renkler ise metalik beyaz bile metalik. Prestige paketin metalik mavisi harika mesela ama bize reva görülmemis.

Son olarakta sizin arac ici modifiyeler guzel onlari kendiniz mi yaptınız yoksa yapan bir yer var mı nedir nasıldır. Kırmızı seritler ısıklı mı ısıksız mı RS amblemi takabiliyor musunuz aracin arkasina yada ön panjura yada direksiyona bunlar Honda TR ' nin işleri aslında her defasında yapmiyorlar aracı alan uğraşıyor böyle de umursamaz bir firma.

Maxut

0
FC5 kasa 1.6 cc atmosferik Executive, 1.5cc turbo RS ve HB Sport bunları 3 kez test ettim ama malum mesafe kısa. Kendi aracim zaten FB7 kasa Civic Elegance benim tespitlerim şu yönde ;

Sedan olan FC5 ler 215 Bridgestone lastiklerle geliyor, HB Sport ise 235 Michelin aslfaltta sessizlik konusunda HB Sport otomatikman avantajlı, rüzgar sesini ben 130 km lerde duydum ki bu gayet basarılı sayılır. Kendi aracimda 110 km de baslıyor. Yol tutusta HB kasa bence daha basarılı keza virajlarda da öyle olacaktır. Burada bilmemiz gereken şu Civic HB Sport ile uzun yol deneyimi yasayan kullanıcı var mı misal 12 saatlik bir yolculuk sonrası kafası davul gibi araçtan inmiyor ise yalıtım yeterlidir yoksa benim gibi FB7 kasa ile 12 saat sonrası kafası davul ise hala yeterli değildir uzun yol yapan FC5 HB kasa araç sahipleri bu konuda bizi aydınlatırsa iyi olurdu.

Yakıt tüketimi konusunda Turbo Civicler bence basarılı cogu kisi cok daha yuksek yakıt tüketimi beklerken Japonlar bizi yine yanılttı tebrik etmek lazım ama sorun onlarda değil Honda TR 'de bence HB modelin Prestige paketi var ben onu tercih ederdim ama sunulmadı bize. Avrupalı'ya sunuldu sadece.

Birde şu sedanlarda olan göcük olayı HB kasada var mı nedir durum ? RS kırmızısı alacaktim rengi Opak diye vazgectim RS' yi eledim geriye Civic HB kaldı onda da aynı opak kırmızı renk saçmalık diger renkler ise metalik beyaz bile metalik. Prestige paketin metalik mavisi harika mesela ama bize reva görülmemis.

Son olarakta sizin arac ici modifiyeler guzel onlari kendiniz mi yaptınız yoksa yapan bir yer var mı nedir nasıldır. Kırmızı seritler ısıklı mı ısıksız mı RS amblemi takabiliyor musunuz aracin arkasina yada ön panjura yada direksiyona bunlar Honda TR ' nin işleri aslında her defasında yapmiyorlar aracı alan uğraşıyor böyle de umursamaz bir firma.

Aslında hb ile gelen lastiklerde çok sessiz değil. 71db diye hatırlıyorum. Bu ölçülerde 68db değer veren markalar varken 71db fazla. Ama yumuşak olmasından ötürü süspansiyon konforuna katkı sağlıyor.
.
En fazla 4 saat yol yaptım aralıksız. Bir sıkıntı yasamadim. Ama daha uzun yollarda yorabilir.
.
Göçük olayı hb lerde yok. Ben hiç duymadım.
.
Renk konusunda ise modifiye düşünüyorsanız beyaz yoksa kırmızı öneririm. Kırmızı gerçektende dikkat çekici. Ama kırmızıyı modifiye etmek biraz tuzlu olur. Herşey yakışmaz.
.
Konsoldaki kırmızı şeritleri ben uyguladim. Kirmizi parlak Basit birşey. Çok kaliteli durmuyor. Başta çıkarmayı düşündüm ama gözüm alışınca sevdim. Rs ambleminide sonradan yapıştırdım.
.
Yapacağım birkaç uygulama var ancak havalar sıcak. Zaman bulup yapamıyorum.
.
Sanayiyede gitmek istemiyorum. Geçen gün 15 tl lik şeffaf banti bana 50 tl ye verdiler. Insanlık ölmüş. Sonrada esnaf iş yapmıyor diyorlar. O yüzden mümkün olduğunca islemleri kendim yapıyorum. Yavaş yavaş yapıyorum. Haftayada bagaja ses izolasyonu yapmayı düşünüyorum. Yine buradan paylasirim.

Aracınız
iç tarafta trim arasına uyguladığın malzemeden almıştım önceden..aracın yan tarafındaki alt spoylere yapmayı düşünüyordum.ama spoylerin arasındaki boşluklara tutturamadım..çok yakışıyor ama olmadı..kırmızı yapışkanlı sağlam bişe bulsam yapıcam..linkte söylediğiniz malzemeye güvenemiyorum atma riski yüzünden..
hb arka tasarım olarak sedandan daha güzel bana göre...tespitimde yanlış yoksa sadece kapı cam çıtaları ve arka camdaki siyah spoyler piano black folyo kaplama diğer yerler parlak mika..cam çıtasındaki folyo kaplamaya dikkat etmek gerekiyor geçen hafif kenardan atma olmuştu ince plastik kartla köşeden içeri soktum tekrar.. basınçlı su yüzünden oldu sanırım..

araç 8500 km lere geldi...araç yormuyor..lastik sesi var ama fb7 kadar değil...kimse darılmasın, bende fb7 kasa sıfır aldım ve 2 yıl kullandım ancak bu araçtan sonra fb7 benim için gözümde şuan peugot 301 ayarında bir araç..fk7 veya fc5 in de eksikleri var honda eksikleri kendi de biliyordur.. umarım bundan sonra daha da kaliteli, teknolojik, sağlam araçlar üretir..bu kasa bence honda için milat..bu sıfır olarak aldığım 2. honda..bundan sonrasında hondadan daha iyisini bekliyorum şayet 3. sıfır honda aracımı almamı istiyorlarsa :)

Son düzenleme:

Maxut

0
Jantlar için aldığım kırmızı şeritte 3m çift taraflı bant var. O ürünün başlangıç ve bitiş noktaları sıkı yapistirilirsa atma yapmayacağını düşünüyorum. Bende jantlardan vazgeçtim. Tampona yapıştırmayı planlıyorum.
.
Cam çıtalarındaki siyah kaplamayı servisde gösterdim. Atma olursa garantiden değişebileceğini söylediler. Altındaki kromun sağlam bir urun olduğunu bilsem direk sökerim o kaplamayı.

Geri