Civic Hb Garaj

Maxut

0
Ben camurluk ici ve bagaja yaptirdim pej bir faydasi olmadi sonra bagaji kontrol ettim ancak bituselfin iyi yapismadigini farkettim. Bu yol sesi yuzunden arabadan sogucam bunu cozmek istiyorum. Dun dosemeciyle konustum dosemeyi komple sokturup adaself yapistirmak istiyorum. 500 tl iscilik istedi. Parasinda degilim ama yapamaz diye korkuyorum.

SM-N920C cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aslında araç şehir içi yollarda çok sessiz. Şehir dışında ise kalitesiz asfaltlarda ses geliyor. Ben müzik açınca çok rahatsız olmuyorum ama daha iyisi olur mu diye uğraşıyorum. C sınıfı standartlarına alışan birini çok rahatsız etmez.

Sanayiler soygun yeri. Kendiniz yapamayacaksanız hiç bulaşmayın. Yaptıkları işin arkasında duran ustalar çok az. Sökerim ama kırılırsa karışmam diyen var. O zaman niye bu işi yapıyorsun. Olmaz de.

Maxut

0
lastik sesi benim düşünceme göre kapı fitillerinin iyi olmamasından dolayı geliyor..bir de hb yapısında olması ve arka bagaj fitilleri de yetersiz kalıyor gibime geliyor..gerçi kapılar tümüyle lastik fitil çevrili..acaba yeteri kadar sıkı oturmuyor mu kapanınca..

zemin halısı ayı postu gibi kalın..motor kısmı, göğüs kısmı da yalıtımlı çünkü motor sesi gelmiyor..kapı içlerinde yalıtım pedi var..çamurluk içleri halı kaplı..
başka nerden gelebilir ki..

Kapı fitilleri olsa daha çok rüzgar sesi olur. Rüzgar sesi bazı d sınıfı araçlardan bile iyi. Geçen b8 passat kullandım. Belli hızdan sonra püfür püfür.
.
Bence kapılardan ve yukarıda söylenildiği gibi titreşimden kaynaklanıyor. Titreşimi bituself ile kesip kapılara geniş bir alanda (sadece kapı sacının ortasına bir plaka koyarak değil, tüm sacı kaplayacak şekilde) yalıtım yapılırsa oldukça sessiz olacağına inanıyorum.
.
Dediğiniz gibi zemin halısı ve davlumbaz üstleri oldukça kalın bir malzeme ile kaplı. Ben titreşim azaltmanın ve kapı yalıtımının işi çözeceğine inanıyorum. Uygulama yapınca anlaşılır.

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
[MENTION=5587]Maxut[/MENTION] aracın satışını yapmadınız sanırım? Yalıtım işini ne yaptınız güzel bir sonuç alabildiniz mi?

Maxut

0
[MENTION=5587]Maxut[/MENTION] aracın satışını yapmadınız sanırım? Yalıtım işini ne yaptınız güzel bir sonuç alabildiniz mi?

Satıştan vazgeçtim. Ücretli ilanım vardı ama kaldırdım. Yalıtım için bagaj zeminini kendim yaptım. Arkadan gelen seste azalma var ama tam anlamıyla ses kesilmedi. Süspansiyon çalışma sesi azaldı. Şu anda araştırma aşamasındayım. Aracın altına pütür veya meges tarzı bişey yaptıracağım. Çamurluklar sökülünce onların üstünede yalıtım süngeri yaptıracağım, kaportaya da pütür atılacak. Son olarakta ses sistemini değiştirirken kapılara yalıtım yaptıracağım. Bunları yaptıktan sonra iyi bir sonuç çıkacaktır :)

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
[MENTION=5587]Maxut[/MENTION] , zaten geriye bir şey kalmadı:) Uygulama yaptığınızda resim çekerseniz bizler de faydalanırız. Güzel bir şey olur umarım :eek:k:

Aracınız
Merhabalar aranıza yeni katıldım. Bu hafta içinde yeni aracım Civic HBe kavuşacağım inşallah. Kaliteli bir ses sistemi yapacağınızı belirtmişsiniz kullanacağınız mid takımının marka modelini paylaşabilir misiniz? Amfi bass işlerine girmeden kaliteli bir mid takımıyla güçlü ve net ses istiyorum hepsi bu.

Teşekkürler...

Aracınız
Nakit ihtiyacım olabileceği için satmaya karar verdim. Ama şu aralar vazgeçtim. Nakit problemim çözülecek gibi. Araçtan bozuk yolda aldığı lastik sesi dışında çok memnunum. Herşeyi on numara.
.
Yol sesinide yavaş yavaş çözeceğim. Dün bagaja yalıtım yaptim. Yol sesi azaldı gibi (cok net degil) ancak arka süspansiyon çalışma sesi belirgin azaldı. Fotograf cekmeyi unuttum. Eksi yönü bagaj zemininin 1 cm kadar yükselmesi oldu. Önce bituself üstünede ses yalıtım süngeri uyguladim. O yüzden bagaj halısı biraz yüksek duruyor. Ama zamanla basılacak sanirim. Camurluk içlerinede yapmayı dusunuyorum. O zaman daha net ortaya çıkacaktır etkisi.
.
Ayrıca kaliteli bir ses sistemi yaptıracağım. Kapılar sokulduğunde kapı iclerine yalıtım, camlara film uygulaması yaptiracagim. Son haliyle oldukca sessiz olacak sanirim.

https://www.adetasyapi.com/oto-ses-yalitimi-10

https://www.adetasyapi.com/adeself-oto-ses-yalitimi

Yalıtım için bu ürünleri kullandım. Android sound meter ile araç içi ses düzeyini ölçtüm. Işlemler bitince aynı yolda tekrar ölçeceğim. Bakalım gerçektende fark edecek mi?

Merhabalar aranıza yeni katıldım. Bu hafta içinde yeni aracım Civic HBe kavuşacağım inşallah. Kaliteli bir ses sistemi yapacağınızı belirtmişsiniz kullanacağınız mid takımının marka modelini paylaşabilir misiniz? Amfi bass işlerine girmeden kaliteli bir mid takımıyla güçlü ve net ses istiyorum hepsi bu.

Teşekkürler...

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017

Teşekkürler...

Bende inşallah alacağım bu ay içinde. Ses konusunda araç kötü değil ama iyi de değil bende kesme biçme olmadan olursa yaptıracağım.

Aracınız
Bende inşallah alacağım bu ay içinde. Ses konusunda araç kötü değil ama iyi de değil bende kesme biçme olmadan olursa yaptıracağım.

Şimdiden hayırlı olsun diyelim o zaman. Pek fazla haşır neşir olamadım araçla, test sürüşüne çıkmadan önce ufaktanda olsa deneme şansım oldu. Radyodan aldığım performansın USB veya Apple CarPlay ile 2 katına çıkacağını düşünüyorum fakat bu ses kalitesi benim için yeterli olmayacak gibi. Size katılıyorum sıfır arabada kesme biçme olaylarına girilmesine kesinlikle karşıyım.

Geri