Civic mi Corolla mı?

akif

0
Aracınız
Civic mi corolla mı sorusunun cevabı bence civic, corolla'yı kullandım iyi hoş ama tat alamadım nedendir bilmiyorum bende heyecan uyandırmadı. 2010 model focus'umu satıp 2016 fb7 aldığımda biraz pişman olmuştum açıkçası çünkü focus'un yol tutuşu uzun yoldaki rahatlığı kapılarını kapatırken ki verdiği güvenli hissi fb7'de bulamamış pişman olmuştum ama sorunsuz tam otomatik vitesi atmosferik motorlu muadillerine göre daha performanslı oluşundan dolayı başka seçeneğim de yoktu çünkü 2016 focus'lar çift kavramalı şanzımana sahipti. Daha sonra fb7'ye alıştım hatta öyle alıştım ki fb7'yi satıp makyajlı fc5 aldım tek bir test sürüşüne çıktıktan sonra. Fc5 daha bir focus ayarında olmuş yol tutuş bu defa iyi kapılar daha tok olmuş sadece cvt şanzıman biraz can sıkıcı. Sonuç olarak sorunsuz otomatik şanzımanı, insana keyif veren yapısından dolayı orta sınıfta muadilleri arasında öne çıkıyor civic bence.

SM-N910C cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Corolla Civic ten çirkin, onun dışında ikisi de japon ikisi de sağlamdır tercih edilir, Civic yerine Corolla ancak 1.8 motorlu hybrid seçeneği tercih edilecek ise alınabilir. Ama Corolla hybrid te olsa yine çirkindir:) Civic daha süslü daha sivri daha keskin agresif bir görüntüye sahip, Corolla biraz yaşlı işi gibi kalıyor onun yanında. İkisinin de yedek parçası pahalı ikisinin de Türkiye de fabrikası var, ikisinin de iyi kötü tarafları vardır ama iki model de tipik Japondur en bariz sıkıntı Corolla Civic kadar ergonomik te değil bir süre Civic kullandıktan sonra Corolla nın sürücü koltuğuna oturduğunuzda önünüzü arkanızı görmeniz direksiyonu pedalları kavrayabilmeniz tuhaf sürüş tepkilerine ve sıradan bir sürücünün üzerine tam oturmayan sürüş şekline alışmanız zor olur Corolla sürüşte rahata kolaya kaçan sürücüyü biraz rahatsız eder. Ancak bir Honda ya bindiğinizde bu arabayı benim için özel yapmışlar sanki diyebilirsiniz.

Aracınız
Civic FB7 2013
kesinlikle civic.normalde arabaların görünüşlerinden,kasalarındansa motor,mekanik hacim olarak tercihimi kullanırım ama yeni corollanın kasası benim için berbat.bi önceki kasası bile daha güzel bence tasarım olarak mühendislikde sınıfta kalmış toyota.
ikincisi bi önceki kasaların özellikle dizel otomatiklerinde şanzıman problemi var corollanın.vites geçişlerini bu kadar hissettiren başka bi araba görmedim.bunun yanında dik rampalarda devir problemide yaşamışdım dip gaz yapdıgım halde.
aracımı yeni aldım 2013 fb7 şanzıman olarak beğenseydim kesinlikle corolla tercih ederdim ama dedigim gibi düşük not almıştı benden,şuandada sıfır düşünsem bu kötü izlenimimden dolayı toyotanın test sürüşüne dahi gitmem civic'i tercih ederdim.

Aracınız
Civic FC5 2017
Motor olarak Corolla bariz üstün yenı nesıl 1.6 gercekten iyi kacıyor ama Honda da kotu değil motor olarak hondadan benzinde daha az yakııyor ve ıvmelenıyor ama dış tasarım iç tasarım ve Orjinal LPG yol tutuş ve surus zevki kesınlıkle Civic üstün bu arada son sanıye Corolla dan Civic e dönmüş birisiyim benzinde gercekten çok az yakıyor Corolla ekonomik sürüşte.. adamlar yapmıs motoru baya bi iyi bu arada eski kasa ile yeni kasa arasındakı motor aynı gibi gozuksede yeni kasada daha cabuk uzama yapıyor motor daha performanslı ..

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Dış tasarımı güzel fakat bir Honda gibi değil. İç tasarımı ise bana göre çok kötü. Sert ve keskin bir tasarıma sahip. Girinti ve çıkıntıları çok fazla. 1.8 hibrit c-hr test etmiştim. Sanırım motorları corolla hibrid ile aynı, performans çok kötü. Kişisel fikrim tasarım olarak Honda Corolla'dan çok ileride...

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Flame X-Packte arkaya oturduğumda tam baş hizamda sunroof’un çıkıntısı mevcuttu ve araçta bir süre kalınca ciddi klostrofobiye neden oluyor, nasıl böyle bir hata yapmışlar pek anlamadım, FB7 bile güncel corolla’dan çok daha ferah bir araç, FC5 zaten oldukça geniş :)

İlk tercihim Toyota corollaydı araç test sürüşlerinde çok fazlasıyla konfor ve sürüş zevki veren Honda yı tercih ettim bayiden aracımı teslim almaya gittiğim zaman genç bir arkadaşın sıfır almış olduğu toyota corollasını takasa verip fc5 almaya karar verdiğine şahit oldum gerçekten Honda almam doğru tercihti şöyle bir durumda var dobra olmak gerekirse Toyota kaporta olarak Honda ya göre bir tık önde sanırım.Konfor iç hacim görünüm mekanik dersen tabiki Honda
Arkadaşlar 2020 model Honda civic 1.6 elegance Eco Otomatik mi? Toyota corolla 1.6 Flame X Pack mi? Hangi aracı almalıyım, kafam karışık. İkisi arasında hangi araç donanım olarak iyi.

SM-G950F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Son düzenleme:
Aracınız
Civic FB7 2014
Corollada motor performansı ve yakıt ekonomisi 1.6 benzinliler için söylüyorum civicten çok daha iyi keza kaportanın boya kalınlığı ve üst paketlerde ki teknolojik üstünlüğüne var Corolla nın tekrar söylüyorum 1.6 benzinliler için.civicinde ergonomi daha geniş iç ve bagaj hacmi ve tabikide ( göreceli) daha sportif ve bence eskimicek tasarımı var.burda tamamen kişisel zevkler ve kullanım alanları önemli kriterdir.totale baktığında ikisindede aman aman farklar olmadığı görülüyor.japon otomobili olarak bakılacak da eğer Mazda 3 bu iki otomobilden de farklı gibi

Aracınız
Civic FB7 2013
Halen kullanmakta olduğum 2006 corolla d-4d (manuel) ve babama aldığım 2013 civic fb7 dream (otomatik) sahibi olup (bu araçlardan önce de babamda 2004 jazz,kendimde 1998 efsane kasa corollam vardı), toyota araçları yakından takip eden (test sürüşleri,servis,kampanya vs.) birisi olmama rağmen,tarafsız yorum yapıyorum lütfen yanlış anlaşılma olmasın,amacım asla hiçbir markayı kötülemek yada karalamak değil;
Civic daha geniş iç mekan,koltukların ebatı ve oturma alanı olarak daha fazla yer sunan bir araç ve cidden görüntüsü çok daha hoş.Daha kalıplı ve dikkat çekici bir tasarımı var,aksesuar açısından daha zengin.Yakıt tüketimi olarak performanslı kullanımda tüketim yüksek olsa da ortalamada civic bence uzun yolda makul tüketim sağlar.Yani buna göre değerlendirmekte, fabrika verilerine şehir içi haricinde çok takılmamakta fayda var.Bir de şöyle bir durumda var ki;dengesiz kullanımda her araç fazla tüketim yapar.Ayırca sanırım yere daha yakın bir araç ve biraz daha sert amortisörlere sahip olduğu için viraj performansı çok daha iyi bir araç.
Corolla biraz daha klasikçi (yukarıda bir arkadaşında belirttiği gibi emekli aracı gibi),dikkat çekmeyen,"keşke benim de olsa" demeyeceğiniz,ancak civic'e göre dar olan koltuk ve iç mekanına çok kolay alışabildiğiniz,sade yapıda olan,amortisör ve helezonları daha yumuşak olan,daha eski tasarıma ve civic'e göre kör noktası daha az olan bir araç gibi hissettim.
Değer ve prim açısından,ülkemizdeki 2.el piyasasında ne olursa olsun başa baş giderler ve ikisi de güzel prim yapar.
Bir de Toyota Türkiye,marka olarak Honda Türkiye'den daha farklı bence,örneğin eski dostlar kampanyası ile araç bakımı ve yedek parçalarında cidden çok uygun fiyatlara işlem yapıyorlar.Daha geçen hafta eşimin 2005 yarisine70 Tl'ye orjinal buji seti aldım (yan sanayisi 50 Tl idi sanayide) .Bunlar da önemli karar aşamasında.
Bana soracak olursanız ben corollayı tercih ederim,çünkü biraz daha klasikçiyim, bu zevk meselesidir.Aynı soruyu en son kasa yaris ve jazz olarak sorsanız hiç tereddütsüz jazz derdim.

Geri