Civic mi Corolla mı?

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
@rdvn06 arızasızlıkta toyota kısmına kendi karşılaştığım bir durumdan dolayı katılamıyorum, eski FD6mın 170bin bakımını yaptırdığım yerde 180binde 2010 model bir Toyota Auris'in üst kapağı açılıyordu. Şaşırarak ustaya sorduğumda 132 bglik 1.6'larda LPGden dolayı subap ayarlayıcılar zamanla arızalanıp subaplara zarar verebiliyormuş.
LPG varsa 100binlerden sonra subap iticileri mutlaka kontrol ettirmek gerekliymiş ama çoğu kullanıcısı bilmiyor diye anlattı.
Civic R16 motorlarda subaplar zarar görmeden önce ayarı bozulduğundan ve ayar bozukluğu ciddi belirtiler oluşturduğundan (rolantide devir dalgalanması, çekiş düşüklüğü, soğuk motorda stop etme) müşteri bir şekilde aracı tamirciye götürme ihtiyacı hissediyor ama Corolla'larda araç belirti verdiğinde subaplara genelde zarar görmüş olarak bize geliyor diye anlatmıştı. Efsane kasa Corolla'larda Civic'ler gibi subap ayarı manuel olduğu için onlarda bu sorun yokmuş :)
Kendimin kullanıcı olarak Corolla tecrübesi olmadığı için kesin böyledir diyemem ama benim şahit olduğum durum buydu.

Arkadaşlar kararsız kaldım. Sizce 2020 Civic Eco Executive mi yoksa 2020 Corolla Passion X-Pack mi almalıyım ? Bbjektif olarak yönlendirmenizi bekliyorum...

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Moderatörün son düzenlenenleri:
Aracınız
Civic FB7 2013
Donanım olarak toyotanın o paketi eco executive’den daha iyi. Ancak fabrika çıkışlı LPG’li olması hondanın en büyük artısı. İç hacim ve bagaj olarak da honda bir tık daha önde. Beklentinize göre değişebilir bunun cevabı. Karar sizin.

Aracınız
Civic FC5 2017
Donanım olarak toyotanın o paketi eco executive’den daha iyi. Ancak fabrika çıkışlı LPG’li olması hondanın en büyük artısı. İç hacim ve bagaj olarak da honda bir tık daha önde. Beklentinize göre değişebilir bunun cevabı. Karar sizin.

donanımdan kastınız ne + ları var ve fiyat nedir Corolla nın ?

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2013
Akıllı şerit takip sistemi, yaya ve bisikletli algılama özellikli ön çarpışma önleyici sistem, otomatik yanan uzun farlar, adaptif hız sabitleme standart olarak sunulmakta. Bu özellikler eco executive’de bulunmamakta. Toyota’daki Liste Fiyatı 313.700 TL 1 kasım itibarıyla.

Hiko bey donanım olarak corollanın birkaç üstünlüğü olabilir fakat cıvıcdeki duruş corollada yok kanaatimce

Aracınız
Civic FC5 2020
buunduğum sitede, 2 tane sıfır corolla var, sahipleri benim civici görünce uzun uuzn bakıyor...Her şey donanım değil arkadaşlar. civic kasası muhteşem.. bende ikisi arasında kalmıstım geçen sene. civic almıştım 2019 model sıfır. onu satıp yine civic aldım 2020 :) yeterlidir umarm

Aracınız
Civic FB7 2013
Hiko bey donanım olarak corollanın birkaç üstünlüğü olabilir fakat cıvıcdeki duruş corollada yok kanaatimce

Ona diyecek birşeyim yok. Ben de ihtiyaç analizimi yapıp, en son aşamadaeco elegance makyajlı kasa almaya karar vermiştim. Alacak olan kişi de kendi gereksinime göre hareket etmeli.

Geri