Civic mi Corolla mı?

Aracınız
Civic FC5 2017
Aynen öyle Orjinal LPG gercekten önemli ben aracı aldıgım da herkes LPG nın olup olmadığını değil LPG nın Orjinal olup olmamasını sordular yanı bu baya bi önemli demekkı

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Halen kullanmakta olduğum 2006 corolla d-4d (manuel) ve babama aldığım 2013 civic fb7 dream (otomatik) sahibi olup (bu araçlardan önce de babamda 2004 jazz,kendimde 1998 efsane kasa corollam vardı), toyota araçları yakından takip eden (test sürüşleri,servis,kampanya vs.) birisi olmama rağmen,tarafsız yorum yapıyorum lütfen yanlış anlaşılma olmasın,amacım asla hiçbir markayı kötülemek yada karalamak değil;
Civic daha geniş iç mekan,koltukların ebatı ve oturma alanı olarak daha fazla yer sunan bir araç ve cidden görüntüsü çok daha hoş.Daha kalıplı ve dikkat çekici bir tasarımı var,aksesuar açısından daha zengin.Yakıt tüketimi olarak performanslı kullanımda tüketim yüksek olsa da ortalamada civic bence uzun yolda makul tüketim sağlar.Yani buna göre değerlendirmekte, fabrika verilerine şehir içi haricinde çok takılmamakta fayda var.Bir de şöyle bir durumda var ki;dengesiz kullanımda her araç fazla tüketim yapar.Ayırca sanırım yere daha yakın bir araç ve biraz daha sert amortisörlere sahip olduğu için viraj performansı çok daha iyi bir araç.
Corolla biraz daha klasikçi (yukarıda bir arkadaşında belirttiği gibi emekli aracı gibi),dikkat çekmeyen,"keşke benim de olsa" demeyeceğiniz,ancak civic'e göre dar olan koltuk ve iç mekanına çok kolay alışabildiğiniz,sade yapıda olan,amortisör ve helezonları daha yumuşak olan,daha eski tasarıma ve civic'e göre kör noktası daha az olan bir araç gibi hissettim.
Değer ve prim açısından,ülkemizdeki 2.el piyasasında ne olursa olsun başa baş giderler ve ikisi de güzel prim yapar.
Bir de Toyota Türkiye,marka olarak Honda Türkiye'den daha farklı bence,örneğin eski dostlar kampanyası ile araç bakımı ve yedek parçalarında cidden çok uygun fiyatlara işlem yapıyorlar.Daha geçen hafta eşimin 2005 yarisine70 Tl'ye orjinal buji seti aldım (yan sanayisi 50 Tl idi sanayide) .Bunlar da önemli karar aşamasında.
Bana soracak olursanız ben corollayı tercih ederim,çünkü biraz daha klasikçiyim, bu zevk meselesidir.Aynı soruyu en son kasa yaris ve jazz olarak sorsanız hiç tereddütsüz jazz derdim.
Yedek parça konusunda çok haklısınız, Honda Türkiye yedek parça politikası olarak kullanıcı dostu değil.

Aracınız
Civic FB7 2013
Bu soruyu corolla forumunda sorsak cevaplar çoğunlukla corolla olur.
ben yakın zamanda fb7 kasa sivigimi satıp yeni kasa corolla almayı planlıyorum.
Benim için sorunsuz binebilmem en önemli husus.
Ikisininde dış görünüşünü pek beğenmiyorum, corolla bir tık daha iyi geliyor , önden görünüşünü saymazsak tabi.
iç mekan olarak civic önde görünüyor.
motor şanzıman olarak corolla.
Serviste kesinlikle toyota, yedek parça da toyota. Arizasizlikta yine toyota.
en önemli husus sevdiğin arabayı alabilmek.

Aracınız
Honda CRV
Bu soruyu corolla forumunda sorsak cevaplar çoğunlukla corolla olur.
ben yakın zamanda fb7 kasa sivigimi satıp yeni kasa corolla almayı planlıyorum.
Benim için sorunsuz binebilmem en önemli husus.
Ikisininde dış görünüşünü pek beğenmiyorum, corolla bir tık daha iyi geliyor , önden görünüşünü saymazsak tabi.
iç mekan olarak civic önde görünüyor.
motor şanzıman olarak corolla.
Serviste kesinlikle toyota, yedek parça da toyota. Arizasizlikta yine toyota.
en önemli husus sevdiğin arabayı alabilmek.
Mazda 3 alin Japon kardes o da hem de dikkat cekiyor

Geri