Civic FK7 Civic Rs aracına LPG taktırmak

Selam 2017 model Civic hatchback aracımı LPG taktırmayı düşünüyorum YouTube'de videoları var bir tane arabaya takılmış sorunsuz görünüyor 7000 lira fiyat isteniyor taktırmayı düşünüyorum arkadaşlar aklıma takılan tek şey Garanti garanti beni üzer mi bilmiyorum 3 yıl dolmak üzere bu konuda görüşlerinizi bildirirseniz sevinirim takılan wpg sonrasında hiçbir performans kaybı Yaşanmıyor benzin aldı başını gitti Geçen gün tatile gittim 800 kilometreyi 500 TL benzin harcadım

SNE-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2020
Rs Ler için de fabrika çıkışlı LPG sistemi geleceğini duydum. Test aşamasında diyorlar... Bu tür bir bilgi edinen var mı?

böyle bir şeyin gerçeklik payı asla olmaz diye DÜŞÜNÜYORUM. Zira hiç bir üretici turbo beslemeli bir motoru fabrika çıkışlı LPG uygulamaz. atmosferik olması tercih edilir. motor-lpg uyumu açısından.

tkare

0
Aracınız
Atmosferik motorun ekmeğini yeterince yediler... LPG konusunda da gelişmeler var... ben taktirmadim ama bu konu altında yazan bir sürü kişi LPG li kullaniyor. Zor olabilir ama imkansız olduğunu düşünmüyorum...

Ayrıca tam bilgim yok ama Kuga turbolu değil mi?

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Peki tüm lpgli araçlarda varmı bu durum birde bu program şanzıman arıza vermesin çünkü yazılım atılan Araçlar da arıza olduğunu söyledi servis biraz araştırdım bir kaç örnek var
Merhaba,
Lpg den kaynaklı ilk aldığım gün hissettim çünkü yazılım ile vites geçişleri değişmiş fakat beni rahatsız etmiyor. Eğer çok uzun sürüyor ise kendiniz de vitesi değiştirebilirsiniz.

FIG-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Merhaba,
Prins bu işi bilmeseydi kendi yurtdışı resmi site ve resmi kataloğuna eklemezdi. Bunu yaptıklarına göre bir bildikleri var demektir. Ecu yazılım değiştiğinden dolayı minimize de olsa fark var.
Tabii ki fark olacak sonuçta bu benzin değil lpg ve ikisinin yanma şekli farklı ve buna istinaden yazılım ecu ile haberleşerek çalışmaktadır. Prins de bunu yapmış sunmuş ve satmış. bizim ülke bizi buna mecbur tutuyor aksi taktirde bu araç ile 125 km hızı geçemezsiniz

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
böyle bir şeyin gerçeklik payı asla olmaz diye DÜŞÜNÜYORUM. Zira hiç bir üretici turbo beslemeli bir motoru fabrika çıkışlı LPG uygulamaz. atmosferik olması tercih edilir. motor-lpg uyumu açısından.
Merhaba,
Katılıyorum çünkü lpg dünyada en çok biz kullanıyoruz diğer ülkeler artık hibrit ve elektrik konuşuyor lpg, erdgas ve cng sınırlı

tkare

0
Aracınız
Diğer ülkelerde LPG li ve garantili Kuga, Civic vs var mı? Diğer ülkeler elektrik konuşabilir ama bizim ülkemizin gerçekleri farklı... Dolayısıyla bu ülkeye mal satmak isteyenler çeşitli düzenlemeler yapıyor...

Bu araca LPG takarken uyumlu olduğunu düşünerek hareket ettiniz ama fabrikanın böyle bir hamle yapması mantıksız geliyor! İlginç..

Ben de zor goruyorum ama bu bakış açısıyla değil... Teknik olarak uyumlu bir sistem geliştirirlerse hamle yapacaklardır. 1.6 da nasıl yapıldı ise bunda da yapılabilir...

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Diğer ülkelerde LPG li ve garantili Kuga, Civic vs var mı? Diğer ülkeler elektrik konuşabilir ama bizim ülkemizin gerçekleri farklı... Dolayısıyla bu ülkeye mal satmak isteyenler çeşitli düzenlemeler yapıyor...

Bu araca LPG takarken uyumlu olduğunu düşünerek hareket ettiniz ama fabrikanın böyle bir hamle yapması mantıksız geliyor! İlginç..

Ben de zor goruyorum ama bu bakış açısıyla değil... Teknik olarak uyumlu bir sistem geliştirirlerse hamle yapacaklardır. 1.6 da nasıl yapıldı ise bunda da yapılabilir...
Merhaba,
Dünya sizin pazarınıza değil siz dünya pazarına ayak uyduruyorsun lütfen konuları karıştırmayalım.
Prins 30 yıldan fazla tecrübesi olan prestijli kendi alanında pazar oyuncusudur.

Cvt tam vites geçecek gazi bırakıp bırakmama kararsızlığı var .Hiz artıyor ama araç iğrenç şekilde bağırıyor . Bu araç normalde böyle gitmeli
Videodaki gibi değilse dediğim gibi ya lpg ya da kullanıcı acemiligi
Arac zaten bu sekilde yuruyor pedalin altindaki dugmeye basmadigin surece. Yani %99 pedal acarsaniz boyle yuruyor ancak %100 e vurdugunuz zaman arac cok daha cabuk hizlanmak icin max. Gucun oldugu devre 182 hp ye sabitlenip bu devirde tutularak cvt ile hizlandiriliyor. Dikkat edin yukardaki videoda 2-5 km hiz farklari ile ivmeleniyor ancak surekli yuksek devir cevirdigi %100 pedal da ap ayri bir hizlanma sergiliyor ancak sabit sesden dolayi videoda cok kotu gorunuyor.. fark bu yoksa lpg takilirlen aracin yaziliminda bir degisme soz konusu degil zaten buna ecu degismeden inkanda yok. Degisiklik farki sadece sudur: tork konvertoru ve ecu egime veya pedal istegine gore hesap yapar benzinde 1700 de aldigi gucu lpgde 1800 devirde alir buna gore rampa ve ivme anlarinda kucuk farklar gorulebilir..

Geri