Civic FK7 Civic Rs aracına LPG taktırmak

Selam 2017 model Civic hatchback aracımı LPG taktırmayı düşünüyorum YouTube'de videoları var bir tane arabaya takılmış sorunsuz görünüyor 7000 lira fiyat isteniyor taktırmayı düşünüyorum arkadaşlar aklıma takılan tek şey Garanti garanti beni üzer mi bilmiyorum 3 yıl dolmak üzere bu konuda görüşlerinizi bildirirseniz sevinirim takılan wpg sonrasında hiçbir performans kaybı Yaşanmıyor benzin aldı başını gitti Geçen gün tatile gittim 800 kilometreyi 500 TL benzin harcadım

SNE-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

tkare

0
Aracınız
Merhaba,
Dünya sizin pazarınıza değil siz dünya pazarına ayak uyduruyorsun lütfen konuları karıştırmayalım.
Prins 30 yıldan fazla tecrübesi olan prestijli kendi alanında pazar oyuncusudur.
Prince konusunu anlayamadım. Sanırım karışıklık oldu. Ben Prince ile ilgili birşeyden bahsetmiyorum. Otomobil üreticileri bu pazara uygun geliştirmeler yapabiliyorlar. Civic ve Kuga nin LPG garantili satılmadı gibi...

Aynısı rs için de yapılabilir diyorum. Bu kadar...

Aracınız
Prince konusunu anlayamadım. Sanırım karışıklık oldu. Ben Prince ile ilgili birşeyden bahsetmiyorum. Otomobil üreticileri bu pazara uygun geliştirmeler yapabiliyorlar. Civic ve Kuga nin LPG garantili satılmadı gibi...

Aynısı rs için de yapılabilir diyorum. Bu kadar...
Prins olacak.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Arac zaten bu sekilde yuruyor pedalin altindaki dugmeye basmadigin surece. Yani %99 pedal acarsaniz boyle yuruyor ancak %100 e vurdugunuz zaman arac cok daha cabuk hizlanmak icin max. Gucun oldugu devre 182 hp ye sabitlenip bu devirde tutularak cvt ile hizlandiriliyor. Dikkat edin yukardaki videoda 2-5 km hiz farklari ile ivmeleniyor ancak surekli yuksek devir cevirdigi %100 pedal da ap ayri bir hizlanma sergiliyor ancak sabit sesden dolayi videoda cok kotu gorunuyor.. fark bu yoksa lpg takilirlen aracin yaziliminda bir degisme soz konusu degil zaten buna ecu degismeden inkanda yok. Degisiklik farki sadece sudur: tork konvertoru ve ecu egime veya pedal istegine gore hesap yapar benzinde 1700 de aldigi gucu lpgde 1800 devirde alir buna gore rampa ve ivme anlarinda kucuk farklar gorulebilir..
Büyük ihtimal sürücü acemiliği var.Aracin benzindeki seyri bu şekilde değil

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Diğer LPG takan araçlarda da bu şekildemi vites geçişleri yoksa kullanıcı kaynaklı mı
Birde aramızda LPG ile en çok km yapan arkadaşımız kim ve bu güne kadar hiç sorun yaşayan oldumu
Alım satım sitelerinde hiç satılık LPG li göremedim
Benim araç ile video yapmışlar

FIG-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Arkadaşlar Merhaba,

Yaklaşık 10.000 km oldu LPG taktıralı. Geçtiğimiz Eylül ayından bu yana yaklaşık süre olarakta 5 ay olmuş.

30.000 km de idi aracım LPG takıldığında. Yani 30.000 km benzinli olarak kullandım. Benzinli iken de gaza abandığımda 6000 e sabitliyordu araç LPG li ikende. Bir değişiklik olmadı. O videodaki gibi gitmedi hiç benim arabam. Acemilik midir bilemiyorum. Ama hiç öyle vites değiştirir gibi olmadı. Bir rahatsızlıkta duymadım işin açığı. Çünkü sakin hızlanmasını ben çok beğeniyorum cvt nin dip gaz çok nadir yapıyorum.

10.000 km çok uzun sayılmaz ama izlenimlerimi sorarsanız çok memnunum. Performansında bir kayıp mutlaka vardır ama araba zaten güçlü. Hiçbir eksiklik hissetmedim.

Turbo için yazılıp çizilenler oluyor. Dacia 0.9 turbo motoruna ve Ford ecoboost turbo motoruna garantili bayi çıkışlı LPG ile satış yapıyor. Hatta Ford bazı bayilerinde bu sistemi kullanılmış arabalarada montajını yapıyor. LPG montajı yaptıkları araç listesini sayfalarında paylaşmışlar. Ford İnternet sitesinden araştırabilirsiniz.

Tercih meselesidir. Saygı duyarım. Benim görüşümü sorarsanız dizelden sonra bu LPG li güçlü motor ilaç gibi geldi bana çok severek kullanıyorum.

Teşekkürler.

Bu arada unuttuklarımı eklemek istedim,

LPG li RS satış ilanına malum İnternet sitesinde ben rastladım hatta favorilerime ekledim takip için. 3 gün ilanda kaldı sonra kalktı ya sattı ya vazgeçti bilemiyorum.

İkincisi Ford İnternet sitesindeki araç listesinide aşağıya ekliyorum. Turbo ile ilgili yazılıp çizilenlerden dolayı. Screenshot_20200127-114606_Chrome.jpeg

Aracınız
Civic FC5 2020
Arkadaşlar Merhaba,

Yaklaşık 10.000 km oldu LPG taktıralı. Geçtiğimiz Eylül ayından bu yana yaklaşık süre olarakta 5 ay olmuş.

30.000 km de idi aracım LPG takıldığında. Yani 30.000 km benzinli olarak kullandım. Benzinli iken de gaza abandığımda 6000 e sabitliyordu araç LPG li ikende. Bir değişiklik olmadı. O videodaki gibi gitmedi hiç benim arabam. Acemilik midir bilemiyorum. Ama hiç öyle vites değiştirir gibi olmadı. Bir rahatsızlıkta duymadım işin açığı. Çünkü sakin hızlanmasını ben çok beğeniyorum cvt nin dip gaz çok nadir yapıyorum.

10.000 km çok uzun sayılmaz ama izlenimlerimi sorarsanız çok memnunum. Performansında bir kayıp mutlaka vardır ama araba zaten güçlü. Hiçbir eksiklik hissetmedim.

Turbo için yazılıp çizilenler oluyor. Dacia 0.9 turbo motoruna ve Ford ecoboost turbo motoruna garantili bayi çıkışlı LPG ile satış yapıyor. Hatta Ford bazı bayilerinde bu sistemi kullanılmış arabalarada montajını yapıyor. LPG montajı yaptıkları araç listesini sayfalarında paylaşmışlar. Ford İnternet sitesinden araştırabilirsiniz.

Tercih meselesidir. Saygı duyarım. Benim görüşümü sorarsanız dizelden sonra bu LPG li güçlü motor ilaç gibi geldi bana çok severek kullanıyorum.

Teşekkürler.
Hocam merhaba yakıt olarak ne alemde 1.6 eco exe var bende onu satarak sizin yaptığınız gibi yapmak istiyorum yol gösterirseniz sevinirim bir yılda 25 bin km yol yaptım yakıt ister istemez göz korkutuyor birde malum İstanbul trafiği yakıtı düşündürüyor LPG KİT maliyeti ne kadar tuttu acaba görüşlerinizi rica ediyorum saygılar...

Hocam merhaba yakıt olarak ne alemde 1.6 eco exe var bende onu satarak sizin yaptığınız gibi yapmak istiyorum yol gösterirseniz sevinirim bir yılda 25 bin km yol yaptım yakıt ister istemez göz korkutuyor birde malum İstanbul trafiği yakıtı düşündürüyor LPG KİT maliyeti ne kadar tuttu acaba görüşlerinizi rica ediyorum saygılar...
Merhabalar,

Sizin aracınız ne kadar yakar bilemiyorum ama benim arabam yol bilgisayarının gösterdiği tüketimin %17 fazlası lpg yakıyor. Kuruş hesabıyla yol bilgisayarı ortalama 8 litre gösterdiğinde 30-31 kuruş gibi bir değer çıkıyor. Bunun yanında benzinde yakıyor oda 3-4 kuruş civarı km de. Yani kabaca 33-35 kuruş arası geziyorum. Samsun şehir içi trafiğinde. Uzun yolda Samsun-Trabzon arası gittim geldim yaklaşık 26-27 kuruş lpg yaktı benzin yine 4 kuruş hesaplanabilir.

Tüketimi gayet makul. Dizel octavia 38-40 kuruş şehirler arası, 45 kuruş şehir içi yakıyordu.

KİT montaj fiyatı 8500 TL ye geldi bana 2 gün sürdü montajı. Benim hesaplarıma göre 16 ayda çıkarıyorum masrafını. Siz daha fazla yol yapıyorsunuz daha erken çıkarırsınız.

Aracınız
Civic FC5 2020
Merhabalar,

Sizin aracınız ne kadar yakar bilemiyorum ama benim arabam yol bilgisayarının gösterdiği tüketimin %17 fazlası lpg yakıyor. Kuruş hesabıyla yol bilgisayarı ortalama 8 litre gösterdiğinde 30-31 kuruş gibi bir değer çıkıyor. Bunun yanında benzinde yakıyor oda 3-4 kuruş civarı km de. Yani kabaca 33-35 kuruş arası geziyorum. Samsun şehir içi trafiğinde. Uzun yolda Samsun-Trabzon arası gittim geldim yaklaşık 26-27 kuruş lpg yaktı benzin yine 4 kuruş hesaplanabilir.

Tüketimi gayet makul. Dizel octavia 38-40 kuruş şehirler arası, 45 kuruş şehir içi yakıyordu.

KİT montaj fiyatı 8500 TL ye geldi bana 2 gün sürdü montajı. Benim hesaplarıma göre 16 ayda çıkarıyorum masrafını. Siz daha fazla yol yapıyorsunuz daha erken çıkarırsınız.
Veriler yakıt olarak hemen hemen hocam eco exe ile İstanbul içi 0.35-0.39 kuruş LPG yakıyor tabii dur kalk çok normal geliyor bana çünkü clio 1.5 mamüle de aynı 6 lt dizel yakıyor şu anda kar lastiği ile sadece ben değil hemen hemen tüm arkadaşlar yakıt konusunda 280-310 km aralığında geziyor gözlemlediğim kadarıyla sürüş ve yol şartına bağlı olarak bana mantıklı geliyor sizin yaptığınız tabii birde 182 beygir güç var ortada kısmet exe+ olsa tadından yenmez nasip çünkü anahtarsız kapı ve çalıştırma ya alıştık ? hayırlısı diyelim artık teşekkür ederim kazasız belasız yolculuklar size ve tüm arkadaşlara ?

Geri