Civic FK7 Civic Rs aracına LPG taktırmak

Selam 2017 model Civic hatchback aracımı LPG taktırmayı düşünüyorum YouTube'de videoları var bir tane arabaya takılmış sorunsuz görünüyor 7000 lira fiyat isteniyor taktırmayı düşünüyorum arkadaşlar aklıma takılan tek şey Garanti garanti beni üzer mi bilmiyorum 3 yıl dolmak üzere bu konuda görüşlerinizi bildirirseniz sevinirim takılan wpg sonrasında hiçbir performans kaybı Yaşanmıyor benzin aldı başını gitti Geçen gün tatile gittim 800 kilometreyi 500 TL benzin harcadım

SNE-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Arkadaşlar merhaba civic hb sport aracıma ilk kez yaklaşık 1300 km gibi İstanbul didim oradan Antalya yolculuğu yaptım. Yolculukda 2 aikeydik ve onlarda da civic elegance eco vardı. Hep aynı anda yakıt aldık ve hesaplaa yaptık her defasında 100 km de 1 ila 1.2 litre az LPG tükettim. Karma tüketilen benzini max 0. 5 kabuletsek dahi rs LPG her daim eco dan ekonomik çıktı. Hatta bu araç beni inanılmaz şaşırttı cunki yaklaşık 15 senedir LPG li hiçbir aracımla 6.6 dan az tuketememisken bu araçla 6.0 gördüm. Size birkaç video çektim araç bilgisayarı 5 den az tüketim gösterirken rakım tırmanıyor bu meret :)
buda Antalya hali
> Gerekli düzenlemeyi yaptım.
> Çok güzel bir deneme olmuş. Çoğu kullanıcıya faydası olacaktır.
> Uzun yolda güçlü motor her zaman avantajlıdır. Birde hacim olarak daha küçük. Eco'nun yarım gaz ile çıktığı rampayı siz çeyrek gazla çıkarsınız. :)
> Yüksek rakımdan düşük rakıma doğru gidiyorsanız normalden düşük çıkar. Bu durumlarda git gel ortalama alınır.
> Ne keyifli araç arkadaş. Gaza çok bassanda keyif veriyor. Az bassanda keyif veriyor. :)

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

> Gerekli düzenlemeyi yaptım.
> Çok güzel bir deneme olmuş. Çoğu kullanıcıya faydası olacaktır.
> Uzun yolda güçlü motor her zaman avantajlıdır. Birde hacim olarak daha küçük. Eco'nun yarım gaz ile çıktığı rampayı siz çeyrek gazla çıkarsınız. :)
> Ne keyifli araç arkadaş. Gaza çok bassanda keyif veriyor. Az bassanda keyif veriyor. :)

Ben daha önce 120 den aşağı hiç kullanmamistim ve bu derece az yakacağını hiç tahmin etmiyordum. Gerçekten 20 bin km yi geçmiş aracıma bir kez daha aşık oldum. Hem bu keyif hem bu ekonomi akıl alır gibi değil. 4.5 gösterdiğinde LPG yi dokdursam 20 Kr altı çıkacak belkide gelse millete anlat 182 hp araçla bunu yaktım diye. Eco nün 8.1 yaktığı yerde 7.1 yaktım onun 7.2 yaktığı yerde ben 6.0 yaktım bilgisayar 5 gösteriyordu.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Videolarda hız ve devir düşük görünüyor. Onun içinde yakıt çok harcamamış. Orada birde 110 sabit denemeli.
Ortalama lpg ve ortalama hız bilgileri olsa güzel olurdu. :)

Videolarda hız ve devir düşük görünüyor. Onun içinde yakıt çok harcamamış. Orada birde 110 sabit denemeli.
Ortalama lpg ve ortalama hız bilgileri olsa güzel olurdu. :)

4.5 in ortalaması 70km idi o kadar çok durduk ki anlatamam 4 çocuk olunca hiç dertleri bitmedi sağ olsunlar 570 km yi 9.5 saatte geldik. 120 ile dolu araç ve limitor ile hiç hızdan düşmeye izin vermeden tam 6 litre benzin tüketimi vardı a-b ve b-a ortalaması LPG takmadan önce.

Aracınız
Civic FC5 2017
Ben daha önce 120 den aşağı hiç kullanmamistim ve bu derece az yakacağını hiç tahmin etmiyordum. Gerçekten 20 bin km yi geçmiş aracıma bir kez daha aşık oldum. Hem bu keyif hem bu ekonomi akıl alır gibi değil. 4.5 gösterdiğinde LPG yi dokdursam 20 Kr altı çıkacak belkide gelse millete anlat 182 hp araçla bunu yaktım diye. Eco nün 8.1 yaktığı yerde 7.1 yaktım onun 7.2 yaktığı yerde ben 6.0 yaktım bilgisayar 5 gösteriyordu.
rs e LPG taktırmak için kaç bin verdin hocam acaba

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic aracım yok
Arkadaşlar merhaba civic hb sport aracıma ilk kez yaklaşık 1300 km gibi İstanbul didim oradan Antalya yolculuğu yaptım. Yolculukda 2 aikeydik ve onlarda da civic elegance eco vardı. Hep aynı anda yakıt aldık ve hesaplaa yaptık her defasında 100 km de 1 ila 1.2 litre az LPG tükettim. Karma tüketilen benzini max 0. 5 kabuletsek dahi rs LPG her daim eco dan ekonomik çıktı. Hatta bu araç beni inanılmaz şaşırttı cunki yaklaşık 15 senedir LPG li hiçbir aracımla 6.6 dan az tuketememisken bu araçla 6.0 gördüm. Size birkaç video çektim araç bilgisayarı 5 den az tüketim gösterirken rakım tırmanıyor bu meret :)
buda Antalya hali
Hocam uzun yolda eco mod açmayın diyorlar genelde. Sıkışık trafik bölgelerinde açın diyorlar . Sizin econ mod açık görünce dikkatimi çekti. Ne yapıyoruz şimdi açıyormuyuz açmıyormuyuz :)

Hocam uzun yolda eco mod açmayın diyorlar genelde. Sıkışık trafik bölgelerinde açın diyorlar . Sizin econ mod açık görünce dikkatimi çekti. Ne yapıyoruz şimdi açıyormuyuz açmıyormuyuz :)
Econ mod rs arada hız sabitleme sistemi klima sistemi ve koltuk ısıtma sistemi hariç başka hicbirsey etki etmez yani motor sanziman gaz pedalı na etki etmiyor. Hız sabitlemeyi çok daha ekonomik kullanıyor aracın hızdan biraz düşmesine izin verip anı gazlar vermiyor mesela. 125 hp de ne ise yarar bilgim yok.

Aracınız
Civic FB7 2013
7 bin verdim. O sırada eco araçlarda ki basit brc sisteme honda 10 bin in üzerinde istiyordu.
Geçen sene dışarda brc comfort honda kiti 3000'e takıyolardı hocam manifoldu delmeden ve elektrik tesisatını kesip biçmeden.

Bu arada lpg sistemini kaskonuza ekletmeyi unutmamışsınızdır umarım.

Geri