Civic FK7 Civic Rs aracına LPG taktırmak

Selam 2017 model Civic hatchback aracımı LPG taktırmayı düşünüyorum YouTube'de videoları var bir tane arabaya takılmış sorunsuz görünüyor 7000 lira fiyat isteniyor taktırmayı düşünüyorum arkadaşlar aklıma takılan tek şey Garanti garanti beni üzer mi bilmiyorum 3 yıl dolmak üzere bu konuda görüşlerinizi bildirirseniz sevinirim takılan wpg sonrasında hiçbir performans kaybı Yaşanmıyor benzin aldı başını gitti Geçen gün tatile gittim 800 kilometreyi 500 TL benzin harcadım

SNE-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2019
Bilgi amaçlı yazıyorum.Eskişehir yetkili Servisten aldığım bilgi Atmosferik motorlara dışarda veya serviste Honda BRC kit tüp takıp hondanın servis bakım sistemine işletince.Aracın garantisi 3 yıl devam ediyormuş.Tabi turbolunun orijinal lpglisi olmadığından bilemiyorum.

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Bilgi amaçlı yazıyorum.Eskişehir yetkili Servisten aldığım bilgi Atmosferik motorlara dışarda veya serviste Honda BRC kit tüp takıp hondanın servis bakım sistemine işletince.Aracın garantisi 3 yıl devam ediyormuş.Tabi turbolunun orijinal lpglisi olmadığından bilemiyorum.
Turbo için o iş maalesef olmuyor.

Aracınız
Civic FC5 2020
H
Prins lpg taktırdım, son derece memnunum, dün tek kontak 117 hıza sabitliyerek 530km yol yaptım 6.5 litre lpg tüketimi oldu 100km de ancak yol bilgisayarı ortalama tüketimi 5.6 gösteriyordu

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönde.
Hocam hayirli olsun. Nerde na kadara taktirdiniz

Prins lpg taktırdım, son derece memnunum, dün tek kontak 117 hıza sabitliyerek 530km yol yaptım 6.5 litre lpg tüketimi oldu 100km de ancak yol bilgisayarı ortalama tüketimi 5.6 gösteriyordu

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Hayırlı olsun daha önce yazmıştık bu sistem genelde gösterdiği benzin değerinden %17 fazla lpg tuketiyor yani araç 10 gösterirse 1.17 ile çarpın 11.7 litre LPG tüketiminiz olur sizin 5.6 x 1.17 =6.55 hesap doğru sistem doğru çalışıyor şaşıyor. Sadece 5 lerden daha düşük tüketim lere düştüğü zaman oran yükseliyor belkide benzin desteği azalıyor yada kapanıyor olabilir. Bende halen en ufak sorun yok bu arada onuda yazayım...

Aracınız
Civic FB7 2014
Trim değeri nedir

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
OBD2 cihazı ile LTFT(long term fuel trim) ve STFT(short term fuel trim) değerlerini kontrol etmenizi öneririm. Forum dışı link vermemek için paylaşmıyorum. LTFT ve STFT +5.00 0,00 -5.00 arasında ise güvenle binebilirsiniz. Bu değerlerin üstünde ise çok sürmeden aracınıza zarar verecektir diye düşünüyorum. LPG ayarlarını kendim yaptığım için FB7 kasa aracımda +25 -25 li değerlerde bile arıza lambası yakmadığını biliyorum. Arıza lambası yanmıyorsa değerler iyidir diyen ustacıklara kulak asmayın lütfen. Aracınızdaki trim değerleri +5.00 0,00 -5.00 aralığında değil ise ustanızla görüşüp yol ayarı yaptırmanızı öneririm.

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Hayırlı olsun daha önce yazmıştık bu sistem genelde gösterdiği benzin değerinden %17 fazla lpg tuketiyor yani araç 10 gösterirse 1.17 ile çarpın 11.7 litre LPG tüketiminiz olur sizin 5.6 x 1.17 =6.55 hesap doğru sistem doğru çalışıyor şaşıyor. Sadece 5 lerden daha düşük tüketim lere düştüğü zaman oran yükseliyor belkide benzin desteği azalıyor yada kapanıyor olabilir. Bende halen en ufak sorun yok bu arada onuda yazayım...
Kaç bin oldu toplamda?

Geri