Civic FK7 Civic Rs aracına LPG taktırmak

Selam 2017 model Civic hatchback aracımı LPG taktırmayı düşünüyorum YouTube'de videoları var bir tane arabaya takılmış sorunsuz görünüyor 7000 lira fiyat isteniyor taktırmayı düşünüyorum arkadaşlar aklıma takılan tek şey Garanti garanti beni üzer mi bilmiyorum 3 yıl dolmak üzere bu konuda görüşlerinizi bildirirseniz sevinirim takılan wpg sonrasında hiçbir performans kaybı Yaşanmıyor benzin aldı başını gitti Geçen gün tatile gittim 800 kilometreyi 500 TL benzin harcadım

SNE-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2018
Bu başlık altındaki konu tartışmaya dönmüş sanırım.
Lpg ekonomi için bir tercihtir, o anki piyasa şartlarına göre, yakıt fiyatlarına göre değerlendirilir. S2000 araca keyfi olarak binen bir arkadaş lpg takmayacağı gibi aile olup sedan civic araca binen bir arkadaş takabilir. Bu tamamen kişinin ekonomisi yada keyfidir. Kullanım şekli, aile durumuna göre değerlendirir. Lpg kullananın diğer kullanıcıya dayatması olamayacağı gibi lpg kullanmayan birininde kullananı eleştirmesi de doğru değildir.
Bugün bmw-mercedes gibi üst segment aracı olup lpg kullanan olduğu gibi orta sınıf aracı olup tercih etmeyen de var.
Herkese kazasız sürüşler dilerim.

SM-G930F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Sanırım siz yazdıklarımı anlayamamışsınız... Ben sadece sistemin güncel fiyatlar ve burada paylaşılan yakıt değerleri ile artık ekonomik olmadığını belirttim. Taktırmak isteyen takabilir tabi ama bu veriler altında mantıklı bir davranış olmaz... Ben kimseyi LPG kullandı diye de eleştirmedim ayrıca lütfen yazdıklarımı daha dikkatli okuyunuz...

Aracınız
Civic FC5 2018
Merhaba,
Burada herhangi bir tavır yok. Siz burada bu başlık altında elinizde herhangi bir veri bilgi olmadan bir takım kulaktan duyma duyumlarınızı insanlar ile paylaşıyorsunuz. Önceki yorumlarınızı okudum ve bu sebepten dolayı yazma gereği duydum. Bu platformun amacı doğru bilgiliere ulaşmak varsayım keyfi bilgilere değil. Resimden anladığım kadarı siz bir Fk7 modele sahip değilsiniz bu sebepten dolayı bir tecrübe aktaramazsınız sağlıklı olmaz. Saygı konusu ise karşılıklıdır ve herkesin aklı kendine yetecek kadardir. Demokratik ülkelerde kutuplaşma veya tek taraflı düşünce olmaz bu sebepten dolayı herkes birbirine saygı göstermelidir. Bu sistemi kabul görmüş kişiler düşünün insanlara yardımcı olacak. Bende bu forumda kişilerin desteği sayasinde bu sisteme karar kıldım ve gayet mutluyum. Bu sebepten dolayı lütfen kullanan kişiler bilgi paylaşsın ve bilgi kirliliği oluşturulmasın. Size bir konuda katıldım bu zaten saygının göstergesidir fakat diğer bilgilere katılmıyorum.
Sayın atilla kardeşim,

Dön ve yazdıklarımı bir daha oku... Hesaplama yaparken kullandığım tüm veriler fabrika sehir içi yakıt verileri ve burada arkadaşların mesajlarında belirttiği LPG ile birlikte benzin tüketim miktarlarıdır. Beni tanımadan boş laflarla saldırıya geçmişsiniz... Ben basit matematik hesabı ve burada paylaşılan verileri kullandım. Bu davranışınız da hiç hoş değil. Hesap yapmayı bilmiyorsanız söyleyin çok basit... Benim fikrime katılmak zorunda değilsiniz ama saygılı olmak zorundasınız...

İyi günler dilerim...

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Merhaba,
Konu buradan kaynaklanıyor buna istinaden yazma gereği duyulmuştur buna siz hiçbirşekilde kanat getiremezsiniz sistem sizde yok deneyim yok bilgi yok O sebepten dolayı doğru bilgi değil sadece düşünce onada saygı duyuyoruz artık ama kafa karıştırıcı
Tekrar ediyorum günümüz şartlarında kur dan dolayı mantıklı değil ama var olan için devam

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Sayın atilla kardeşim,

Dön ve yazdıklarımı bir daha oku... Hesaplama yaparken kullandığım tüm veriler fabrika sehir içi yakıt verileri ve burada arkadaşların mesajlarında belirttiği LPG ile birlikte benzin tüketim miktarlarıdır. Beni tanımadan boş laflarla saldırıya geçmişsiniz... Ben basit matematik hesabı ve burada paylaşılan verileri kullandım. Bu davranışınız da hiç hoş değil. Hesap yapmayı bilmiyorsanız söyleyin çok basit... Benim fikrime katılmak zorunda değilsiniz ama saygılı olmak zorundasınız...

İyi günler dilerim...
Size saygıda kusur yok hakaret yok aşağılama yok saygı duyduğumuzu söyledik. Konu sizi niye bu kadar ilgilendiriyor onu anlamış değilim zaten hesaplar var burda ortada herşey takan takar takmayan takmaz
Bu konuda artık birşey yazmayacağım.

Geçen ayara gittim adam son kasa tiguan r line vsi2 veya vsi3 takmış şimdi bu adama dönüp ya beyfendi siz ne yaptınız bu araca takmak mantıksız mı diyeyim.
Bunu takmış ise belli bir nedeni vardır.
Tercih meselesi zaten.
Sinir olduğum şu filitre 20.000 km bir değişmesi lazım reset ile olmuyor direk kitliyor bilgisayara bağlanmadan olmuyor veya farklı bir çözüm var mı
Onun max ayarı vardır ben 30 k halen degistirmedim. 70 k de bir değiştireceğim.

Onu nasıl ayarlıcaZ
Prins bayii ayarlamali. Yakinsaniz beykent sanayi ay otogaz a uğrayın ayar yaparlar. Filtre uyarısı verdiğinde gidin sanırım bilgisayar bağladıklari zaman filtreyi değiştirmeleri gerekiyor bu yeni sistemde.

Aracınız
Geçen ayara gittim adam son kasa tiguan r line vsi2 veya vsi3 takmış şimdi bu adama dönüp ya beyfendi siz ne yaptınız bu araca takmak mantıksız mı diyeyim.
Bunu takmış ise belli bir nedeni vardır.
Tercih meselesi zaten.
Sinir olduğum şu filitre 20.000 km bir değişmesi lazım reset ile olmuyor direk kitliyor bilgisayara bağlanmadan olmuyor veya farklı bir çözüm var mı
Hocam benim de demek istediğim bu aslında, ekonomi dayalı tercih meselesi. Geçen yaz 1 yada 2 yaşındaki E kasa sahibi ile yanyana beraber lpg fulledik Mersinde. Yanlız şuda var, artık birçok üreticide 1.0-1.2 turbo benzinli 100-120 hp ler var ve piyasa elektrikli çıkana kadar 3-5 sene buna yönelmiş durumda. Yani lpg devri biteceği gibi benzinli işi de bitecek sanırım.

Aracınız
Prins bayii ayarlamali. Yakinsaniz beykent sanayi ay otogaz a uğrayın ayar yaparlar. Filtre uyarısı verdiğinde gidin sanırım bilgisayar bağladıklari zaman filtreyi değiştirmeleri gerekiyor bu yeni sistemde.
Birşey daha öğrendik burada. Fb7 kasa aracımda silverline kit var ve 3. değişimin oldu, barkodlu olduğu için hem yan sanayi olmuyor hem de 20... sınırı var. Avrupada aslında 70... miş ama yol şartları gereği bizde böyle. Bir ara baya araştırmıştım, bu km uzatımını soracağım bende çünkü 20... km deki kutu içindeki filtre tertemiz çıkıyor.

Geri