Civic FK7 Civic Rs aracına LPG taktırmak

Selam 2017 model Civic hatchback aracımı LPG taktırmayı düşünüyorum YouTube'de videoları var bir tane arabaya takılmış sorunsuz görünüyor 7000 lira fiyat isteniyor taktırmayı düşünüyorum arkadaşlar aklıma takılan tek şey Garanti garanti beni üzer mi bilmiyorum 3 yıl dolmak üzere bu konuda görüşlerinizi bildirirseniz sevinirim takılan wpg sonrasında hiçbir performans kaybı Yaşanmıyor benzin aldı başını gitti Geçen gün tatile gittim 800 kilometreyi 500 TL benzin harcadım

SNE-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Prins bayii ayarlamali. Yakinsaniz beykent sanayi ay otogaz a uğrayın ayar yaparlar. Filtre uyarısı verdiğinde gidin sanırım bilgisayar bağladıklari zaman filtreyi değiştirmeleri gerekiyor bu yeni sistemde.
Her bayii yapmıyor işte para kazanmak için değiştiriyor avrupa karşı taraf bana uzak yoksa gelirdim

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Hocam benim de demek istediğim bu aslında, ekonomi dayalı tercih meselesi. Geçen yaz 1 yada 2 yaşındaki E kasa sahibi ile yanyana beraber lpg fulledik Mersinde. Yanlız şuda var, artık birçok üreticide 1.0-1.2 turbo benzinli 100-120 hp ler var ve piyasa elektrikli çıkana kadar 3-5 sene buna yönelmiş durumda. Yani lpg devri biteceği gibi benzinli işi de bitecek sanırım.

SM-G930F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Biz şuan hibrit elektrik toplum olarak alacak güçte değiliz hatta bu teknoloji dünya gerisinde takip edeceğiz bu sebepten dolayı elimizdeki arabalar uzun süre daha kullanacağız. Lpg bir sürede daha gider benim görüşüm

Birşey daha öğrendik burada. Fb7 kasa aracımda silverline kit var ve 3. değişimin oldu, barkodlu olduğu için hem yan sanayi olmuyor hem de 20... sınırı var. Avrupada aslında 70... miş ama yol şartları gereği bizde böyle. Bir ara baya araştırmıştım, bu km uzatımını soracağım bende çünkü 20... km deki kutu içindeki filtre tertemiz çıkıyor.

SM-G930F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Ben sistemin kitapçığını bulmuştum ilk bakım 75 sonrakiler 100bin de bir yazıyordu eski aracımda 300k km bu sekilde bakım yaptım. Bu sistemde çift filtre var ve bir tanesi büyük yani brc vs gibi değil. Ayrıca ülkemizde lpg gayet temiz. Hiç sorun yaşamadım lpg filtresi dolsa basınç düşer depoda gaz varken raac benzine atar. Hiç yaşamadım. Bu tamamen türkiyedeki artık getiren forma mı neyse onların cakalligi.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Beykent otogaz ay sonuna kadar kampanyalı 15.000 TL ye montaj yapıyoruz dedi. O yüzden sormak istedim son durumu nedir. Bu fiyatlarla ne kadar sürede kendisini amorti eder onu planlamaya calışıyorum
Önceki yorumlarda %17 orandan bahsedilmişti.
Benzin 19, lpg 11 olarak baz aldım. Sistem 15.000 tl. olarak baktım. 32.600 kilometre yol yapılmalı. Üstüne lpg bakım maliyeti ve lpgden önce yakılan benzinde bunun üstüne eklenmelidir.

Ad Soyad
Hasan Kılınç
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Önceki yorumlarda %17 orandan bahsedilmişti.
Benzin 19, lpg 11 olarak baz aldım. Sistem 15.000 tl. olarak baktım. 32.600 kilometre yol yapılmalı. Üstüne lpg bakım maliyeti ve lpgden önce yakılan benzinde bunun üstüne eklenmelidir.
Aracı İstanbul içi hafta sonu bir kere anca kullanıyorum belki maksimum iki kere. Yılda bir iki kez şehir dışına giderim. Yıla vurduğumda maksimum yapacagım kilometre 6bin civarı. Bu sistemle düşünürsem en az 5 yılda amorti eder. Bu arac bende 5 yıl kalacagını pek düşünmüyorum.

Bana mantıksız olur o zaman. :)

Ben halen kullanan birisi olarak soyliyim fark bu sekilde kaldığı sürece 35 bin km den fazla kullanacaksınız ki bence 3 veya 5 bin km kar yaparak kullanmak için dahi başkasına hizmet etmek demek olur değmez en az 50 bin km daha binerim diyen kişi taktirmali keyfini sürmeli ama birkaç senede bir araç değiştiren birisi iseniz ve senede 10bin km yi zaten geçmiyorsaniz sizden sonraki sahibi için uğraşmış olursunuz. Benim gibi bu aracı en az 15 sene kullanırım çok sevdim diyorsanız 1 km dahi benzinle binmeyin hemen gidip taktirin derdim ayrı mesele... İyi forumlar... Az sonra bu aracı lpg de sürmemiş sistem hakkında en ufak fikri olmayan çok bilmişler gelir %40 fazla yaktığını km de 10 kuruş kar ettiğini söyleyecekler lütfen chees diyin. :)

Geri