Civic FK7 Civic Rs aracına LPG taktırmak

Selam 2017 model Civic hatchback aracımı LPG taktırmayı düşünüyorum YouTube'de videoları var bir tane arabaya takılmış sorunsuz görünüyor 7000 lira fiyat isteniyor taktırmayı düşünüyorum arkadaşlar aklıma takılan tek şey Garanti garanti beni üzer mi bilmiyorum 3 yıl dolmak üzere bu konuda görüşlerinizi bildirirseniz sevinirim takılan wpg sonrasında hiçbir performans kaybı Yaşanmıyor benzin aldı başını gitti Geçen gün tatile gittim 800 kilometreyi 500 TL benzin harcadım

SNE-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Dostlar, akıl ve mantık çerçevesinde bilimsel verilerle hareket edersek bilgi kirliliğine de sebebiyet vermeden iyi bir bilgi alışverişi yapabiliriz. Aksi taktirde sağlıklı bir tartışma ortamından uzaklaşılıyor. Birbirinize de foruma da küsmeyin.

@Tardu %40 fazla lpg tüketimi olacağı düşünceniz gerçek dışıdır. Bu sizin düşünceniz olduğundan dolayı mesajınıza müdahale etmiyorum ancak düzeltilmesi bence herkes için iyi olacaktır. Veyahut bu %40'ı şöyle açıklayabiliriz; LPG'nin benzine göre tüketim yüzdesi + LPG kiti maliyeti + LPG bakımı totalde birim bazda benzine göre %40 maliyetlidir şeklinde...

@ugurozer Mesajınızı geç farkettim ve düzenledim. Bu şekilde sert ve karşılıklı tartışmalara sebebiyet verebilecek mesajlardan uzak durarak forumun DH'ye dönmemesine yardımcı olabilirsiniz...

Konuyu kontrol altında tutmaya çalışıyorum lütfen biraz daha yardımcı olun. Konuyu kilitlemeyeceğim. İşlerim dolayısıyla da yeterince bakamıyorum kusura bakmayın.

Yararlı paylaşım ve tecrübeleriniz herkes için değerli.

İyi forumlar.

Aracınız
Civic FC5 2020
Beşiroğlu,yukarıda bazı arkadaşların mekanik hesaplamalarına göre Benzin-LPG tüketim farkı yüzde 30-32 arasında.Ben bunun yüzde 40 lara çıkabileceğini iddia ediyorum.Benim kullandığım arabayı benden iyi biliyor olmalısın ki hesaplarımda düzeltme gereği duymuşsun.Mekanikçi arkadaşın hesabına göre bendeki hesap sapması yüzde 8.Yüzde 17-18 arasında fazla LPG benzin farkı iddiasındaki arkadaşın sapması ise yüzde 15 lere yakın,yani bendeki sapmadan iki kat fazla.Benim hesaplarımı düzeltmek yerine,LPG fanatiği arkadaşların hesaplarını düzeltsen daha iyi olurdu.

Bakın arkadaşlar burda LPG fiyatı şu an 5.99.Daha ucuza alma şansı yok.125 km yol gittiğimizde alacağımız LPG nin fiyatı da 5.30 ların belki bir kaç kuruş altında.Beşiroğlu isdersen buna da bir gerçeklik bul.LPG 5.99 gerçek dışı değil mi?

Aracınız
Civic FC5 2018
Güncel (8 ocak 2022) akaryakıt fiyatları ile benzin tüketimi ile birlikte hesap yapılınca, Prins'in VSI2 DI LPG sistemi km başına sadece 9.78 kuruş (evet kuruş) tasarruf sağlıyor ...

1100 euro (17.300 tl) fiyat hesaba katılınca, 176.697 km'de kendisini amorti eden bir sistem çıkıyor karşımıza... Artık tamamen gereksiz bir hal almış gözüküyor... Uzak durulmasında fayda var...

Güncel (8 ocak 2022) akaryakıt fiyatları ile benzin tüketimi ile birlikte hesap yapılınca, Prins'in VSI2 DI LPG sistemi km başına sadece 9.78 kuruş (evet kuruş) tasarruf sağlıyor ...

1100 euro (17.300 tl) fiyat hesaba katılınca, 176.697 km'de kendisini amorti eden bir sistem çıkıyor karşımıza... Artık tamamen gereksiz bir hal almış gözüküyor... Uzak durulmasında fayda var...
Lütfen merakımı mazur görün geçmişte lpg ile ilgili çok kötü bir anı falan mı yaşadınız?

Aracınız
Civic FC5 2018
Lütfen merakımı mazur görün geçmişte lpg ile ilgili çok kötü bir anı falan mı yaşadınız?
Yok uğur bey,

İnsanları doğru bilgilendirmek benim amacım... Turkiyede insanlar kendileri araştırmak istemeyip genelde kulaktan dolma bilgiler ile hareket ediyorlar. Benim amacım sadece doğru bilgi vermek...

Yok uğur bey,

İnsanları doğru bilgilendirmek benim amacım... Turkiyede insanlar kendileri araştırmak istemeyip genelde kulaktan dolma bilgiler ile hareket ediyorlar. Benim amacım sadece doğru bilgi vermek...
Uzaktan gerçekten öyle görünmeye başladı. Ne bileyim şuanda hesap kitap yapmadan arastirmadan 1100 euro luk bir sistemi kim taktirirki hem araştırma yapmayan adam bu konuyu bu forumu nasıl bulacak?

Geri