Civic FC5 CVT Şanzıman Neden Arızalanır

Aracınız
Civic FB7 2013
Tamiri yok komple değişiyor diyorlar peki böyle bir durumda Honda TR arkasında duracak mı Cvt nin yani göçük sorununda olan şanzımanda olursa ne olacak bu nedenle CVT li araç almaktan çekinir oldum ama E-CVT alırım onda sistem daha farklı ve güvenli.

Aracınız
Civic FC5 2019
Tamiri yok komple değişiyor diyorlar peki böyle bir durumda Honda TR arkasında duracak mı Cvt nin yani göçük sorununda olan şanzımanda olursa ne olacak bu nedenle CVT li araç almaktan çekinir oldum ama E-CVT alırım onda sistem daha farklı ve güvenli.
komple değişmesi servisin para tuzağı, tamiri var. aksi olsa kimse tamiri olmayan bir şanzımanlı aracı almaz. tamir yapan bir ustayı YouTube ta izlemiştim. bana kalırsa honda arkasında durmaz.

MI 6X cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2013
servıs garanti filan hıkaye sanırım garanti lı aracta şanzıman dagıtıyor

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Valla bir tanıdığıma XTrail tavsiye etmiştim Cvt şanzımanı bozdu alan kişi ama Nissan ücretsiz değiştirdi oradan biliyorum tamirle uğraşmadıklarını.

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Adam değerli bilgiler vermiş aslında dinlemek lazım. L konumuna dikkat çekmiş rampa iniş ve kalkışlarda. Dikkatli olmak lazım.

Şanzıman da parçalardan oluşuyor, servis bu parçaları ayrı ayrı satmadığı için komple değiştiriyor. Tamir olacak kısımlar var elbette de zinciri tamirini nasıl yapabilirsin paramparça olduktan sonra ki ? Zarar verdiği kısımları tamir edebilirsin kısmen de, tek başına zincir de satılmıyor.

Aracınız
Civic FC5 2017
Adam değerli bilgiler vermiş aslında dinlemek lazım. L konumuna dikkat çekmiş rampa iniş ve kalkışlarda. Dikkatli olmak lazım.

Şanzıman da parçalardan oluşuyor, servis bu parçaları ayrı ayrı satmadığı için komple değiştiriyor. Tamir olacak kısımlar var elbette de zinciri tamirini nasıl yapabilirsin paramparça olduktan sonra ki ? Zarar verdiği kısımları tamir edebilirsin kısmen de, tek başına zincir de satılmıyor.
zincir satılıyor

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri