Devir dalgalanması

Gfb

Aracınız
Civic FC5 2018
İyi günler arkadaşlar. 2018 fc5 eco exe var. Çok hafif bayırlarda düşük devirde giderken ayağımı sabit tutmama rağmen devirde dalgalanma oluyor. Gaza fazla basana ya da o yol bitene kadar dalgalanma devam ediyor.

Sebebi ve çözümü hakkında görüş ve önerilerinize ihtiyacım var. Şimdiden teşekkürler

Oguz6

0
Aracınız
Servis bir sey yok dedi arkadaş motor sogukken değilde sanki hafalar sogudukdan sonra daha çok oluyor gibi geldi bahar ve yazın bu kadar belli değildi bence

Gfb

Aracınız
Civic FC5 2018
Servis bir sey yok dedi arkadaş motor sogukken değilde sanki hafalar sogudukdan sonra daha çok oluyor gibi geldi bahar ve yazın bu kadar belli değildi bence

Ben arabayı kışın aldığım için o dönemleri göremedim hocam daha. Bir çaresine bakmam lazım canımı sıkıyor çünkü

2018 fc5 eco exe?

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
İyi günler arkadaşlar. 2018 fc5 eco exe var. Çok hafif bayırlarda düşük devirde giderken ayağımı sabit tutmama rağmen devirde dalgalanma oluyor. Gaza fazla basana ya da o yol bitene kadar dalgalanma devam ediyor.

Sebebi ve çözümü hakkında görüş ve önerilerinize ihtiyacım var. Şimdiden teşekkürler
Aracınız turbosuz atmosferik motor!
Rampa çıkarken dizel gibi düşük devirde Max torku vermiyor. Doğal olarak devir yükseltmeniz gerekiyor. Yani Fc5 gaza bassana böyle rampamı çıkılır diyor.
Her araç için geçerli olan rampalarda Max tork devir aralığında en iyi şekilde çıkar. Bende Vtec 2 var. Ful dolu iken 4. vites 4.500 devirde mehterin hucum marşı gibi çıkıyor.
Dikkat etmeniz gereken tempoyu düşürmeyin vites değiştirmeyin. Taki araç bayılmasın. Çıkarken biraz fazla yakacak her araçta olduğu gibi dönüşte bunu telafi edersiniz.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Gfb

Aracınız
Civic FC5 2018
Aracınız turbosuz atmosferik motor!
Rampa çıkarken dizel gibi düşük devirde Max torku vermiyor. Doğal olarak devir yükseltmeniz gerekiyor. Yani Fc5 gaza bassana böyle rampamı çıkılır diyor.
Her araç için geçerli olan rampalarda Max tork devir aralığında en iyi şekilde çıkar. Bende Vtec 2 var. Ful dolu iken 4. vites 4.500 devirde mehterin hucum marşı gibi çıkıyor.
Dikkat etmeniz gereken tempoyu düşürmeyin vites değiştirmeyin. Taki araç bayılmasın. Çıkarken biraz fazla yakacak her araçta olduğu gibi dönüşte bunu telafi edersiniz.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Mantıklı hocam teşekkür ederim. Ben arabanın ekonomi yeşil ışığına dikkat ederek kullanıyorum. Araç bayırlarda eşiği biraz yüksek tutup yüksek devirlerde de yeşil ışık yaksa aslında sorunum kalmayacak.
Aslında bahsettiğim çok dik bayırlar değil çok hafif bir rampa da dahi yapıyor. Bir de S modu ya da manuel de deneyim. Eğer dediğiniz gibiyse sorun kalmayacaktır.

2018 fc5 eco exe?

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
@Gfb Aracınız da problem yok, @h.k_ahmet arkadaşımız açıklamış. Cvt şanzımanın yapısından dolayı, aracın torqunu sağlamak için şanzıman kendisi hamle yapıyor, hız sabitleyici açık yokuş çıkmaya başladığınız zaman bu durumu daha iyi gözlemleyebilirsiniz.

Gfb

Aracınız
Civic FC5 2018
Bende dikkat ettim, ozellille eco mod aciksa cok daha fazla yapıyor. Eco modr kapali iken ender yapiyor.
Bende yokuşlarda aciksa ecoyu kapatiyorum artik.

SM-G950F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ben arabayı alalı bir ay oldu eco modu hiç açmadım açıkçası açmayı da düşünmüyorum hocam

2018 fc5 eco exe?

Geri