Direksiyon soyulması ve yıpranması ?

Aracınız
Direksiyonda soyulmalar ve yıpranmalar başladı bugun honda artı ya gittim garantiden değişmesi için artık bunların garantisi olmadıgını felan dilan boş boş konustu ... honda Türkiye mesaj attım bu durum hakkında şimdi honda japanyo'da mesaj atacam .muha.

Ynt: Direksiyon soyulması ve yıpranması ?

Direksiyon simidimde ufak soyulma oldu 10.000km lik bakımda bir dahakine gelin hallederiz dediler, 20.000km bakımında garantinin kabul etmediğini söylediler. Bende bunu biraz arastırdım 2013 model ve sonrasında direksiyon simidinin derisinin degismis oldugunu farkettim. Honda türkiyeden tanıdıklarımı aradım ve durumu anlattım; daha önceden deri aldıkları yerle calısmadıklarını, baska bir firmayla calıstıklarını vs. bu nedenle değiştiremediklerini anlattılar. ne kadar doğru ne kadar yalan bilmiyorum..

eray

0

[quote author=Wordls link=topic=538.msg8835#msg8835 date=1405082177]
Bende dreksiyonun bakimi ve zamanla parlamamasi icin birsey soyliyeyim.
Derici bi ustam soylemisti. Hic gunesten parlamadi dreksiyonum.
Arap sabunu bi siseye koyun uzerine su calkalayin. Olusan kopukleri direksiyona surun silin.

Sent from my iPhone using Tapatalk
[/quote]
hımmm pratik çözümler denemek lazım ...sonuç olarak güzel de kokar... :++:

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016

Direksiyon soyulması bir şekilde garantiye girer, önceden giriyordu artık girmiyor açıklaması kabul edilebilir değil, zorlamaya devam edin, gerekiyorsa forumca bu konuda mail atabiliriz.

Arkadaslar bende 2012 elegance var.2. El 49 binde almistim ve aldigimda hafif soyulmalar vardi.hatta satana cok kizmistim ne bicim kullanmis diye.arac su 62 binde 7 ay oldu ve diresiyondaki soyulma oyle buyudu ki anlatamam.sanirim deri direksiyon diktirecegim.2012 sahiplerine tavsiyem ya direksiyon kilifi alsinlar yada baska bir onlem.inanin bana arabaya cok iyi bakarim bu kadar ilgi ve dikkat de bile bu hale geliyorsa.bunun onlenmesi cok zor.honda direksiyon derisi gercekten cok kotu en azindan 2012 ler kotu....

Trust

0
Aracınız

[quote author=MehmetCan79 link=topic=538.msg10380#msg10380 date=1407788932]
Arkadaslar bende 2012 elegance var.2. El 49 binde almistim ve aldigimda hafif soyulmalar vardi.hatta satana cok kizmistim ne bicim kullanmis diye.arac su 62 binde 7 ay oldu ve diresiyondaki soyulma oyle buyudu ki anlatamam.sanirim deri direksiyon diktirecegim.2012 sahiplerine tavsiyem ya direksiyon kilifi alsinlar yada baska bir onlem.inanin bana arabaya cok iyi bakarim bu kadar ilgi ve dikkat de bile bu hale geliyorsa.bunun onlenmesi cok zor.honda direksiyon derisi gercekten cok kotu en azindan 2012 ler kotu....
[/quote]
Eğer aracınız garanti kapsamındaysa bence servise bi görünün değişim yapacaklardır..

yaşasın tapatalk!!

Volkan

0

Benim aracım da 2007 model elegance. Direksiyonda ufak deformasyonlar var maalesef ama kafaya takmıyorum. Eğer aracınız garanti kapsamında ise sonuna kadar zorlayın derim. Değiştirmek zorundalar. Onun haricinde direksiyonunda deformasyon olmayanlar ya da yeni başlayanlar için Gliptone markasının deri temizleme ve koruma setini öneririm. Kesinlikle faydasını göreceksiniz.

ladacivolkan.blogspot.com

Maalesef garanti disi.Aldigim kisi satacagim diye bakim son periyodunu disarida halletmis.o yuzden arac garanti disi.zaten kitapciginda mekanik yipranmalar dosemelerde olan garanti disidir yaziyor..

Aracınız

[quote author=avansis link=topic=538.msg10382#msg10382 date=1407789587]
Eğer aracınız garanti kapsamındaysa bence servise bi görünün değişim yapacaklardır..

yaşasın tapatalk!!
[/quote]

ismail abi ben götürdüm araç 60 bin'de değiştirmediler honda Türkiye'den aradılar yok kullandıgınız temizlik malzemeleri el terlemeleri gibi vs vs vs bu şeylerden olablir o bayram haftası idi işler yogunda cvp veremedim he deyip geçtim...

2

0

arkadaşlar benim aracım 2013 elagance eco lpg benim aracım da da soyulma ve renk değişimi oluşmaya başladı aracım 13000 km de bugün servis müdürüyle görüştüğümde aracınızın 10000-13000km de olması gerekiyor dedi. bende neden km soruyorsunuz dediğimde efendim vs geveledi. sonra fotolarını çekerkende ben hiç bir şey görmüyorum vs saçmaladı. honda tr cevap gönderdi yarım saat içerisinde efendim kullanıcı hatasıdır el avuç terlemesi vs . geçen seneye kadar değişiyordukta gibi hikayeler bende 7 yıldır honda kullanıcısıyım yavaş yavaş soğumaya başlattılar

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016

[quote author=RÜZGAR23 link=topic=538.msg11585#msg11585 date=1409771107]
arkadaşlar benim aracım 2013 elagance eco lpg benim aracım da da soyulma ve renk değişimi oluşmaya başladı aracım 13000 km de bugün servis müdürüyle görüştüğümde aracınızın 10000-13000km de olması gerekiyor dedi. bende neden km soruyorsunuz dediğimde efendim vs geveledi. sonra fotolarını çekerkende ben hiç bir şey görmüyorum vs saçmaladı. honda tr cevap gönderdi yarım saat içerisinde efendim kullanıcı hatasıdır el avuç terlemesi vs . geçen seneye kadar değişiyordukta gibi hikayeler bende 7 yıldır honda kullanıcısıyım yavaş yavaş soğumaya başlattılar
[/quote]

Hocam geçmiş olsun, servis müdürü baya bi saçmalamış, Honda Türkiye ile iletişime geçmenizi tavsiye ederim, aracınızın kmsinin düşük oluşu elinizi güçlendirir.

Geri