Civic FC5 Dizelci arkadaslar buraya

Aracınız
Civic FC5 2020
Ben aracı aldığımdan beridir yakıt uyarısı yandıktan sonra yakıt alıyorum ve her seferinde depoyu dolduruyorum. Depo dolumunda da pompa attığı an bıraktırıyorum. Boş yere genleşme tankını doldurmanın lüzumu yok sonuçta.

En fazla 42lt aldı yakıt. Onda da kaplumbağayı görene kadar gitmiştim ki bu yaptığımın hiç sağlıklı olmadığını biliyorum.

Size tavsiyem yakıt uyarısı yanınca yakıt almanız. Zira ülkemizdeki akaryakıtlardaki kalitesizlikten dolayı depolarda ister istemez tortu birikimi oluyor. Depoyu sonuna kadar da kullanmak bu tortunun enjektörleri ya da yakıt filtresini tıkamasına neden olabilir.

Km'ye gelince bir depo ile en fazla 889km gittim. Pompa hesabına göre 4.33lt ortalama tüketimim oldu. Yakıt alınca da 38.5lt yakıt aldı. Aslında biraz da zorlasam 950km giderdi bir depo ile ama bilmediğim bir şehirde olduğum için akaryakıt istasyonu aramakla uğraşmak istemedim.

Bu arada aracım 2018 dizel elegance Manuel.

Lenovo K53a48 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Cevap için teşekkürler. Bende depoyu bitirmeden yakıt alırım. Sadece deponun kapasitesini öğrenmeye çalışıyorum.

Aracınız
Civic FC5 2017
Ben aracı aldığımdan beridir yakıt uyarısı yandıktan sonra yakıt alıyorum ve her seferinde depoyu dolduruyorum. Depo dolumunda da pompa attığı an bıraktırıyorum. Boş yere genleşme tankını doldurmanın lüzumu yok sonuçta.

En fazla 42lt aldı yakıt. Onda da kaplumbağayı görene kadar gitmiştim ki bu yaptığımın hiç sağlıklı olmadığını biliyorum.

Size tavsiyem yakıt uyarısı yanınca yakıt almanız. Zira ülkemizdeki akaryakıtlardaki kalitesizlikten dolayı depolarda ister istemez tortu birikimi oluyor. Depoyu sonuna kadar da kullanmak bu tortunun enjektörleri ya da yakıt filtresini tıkamasına neden olabilir.

Km'ye gelince bir depo ile en fazla 889km gittim. Pompa hesabına göre 4.33lt ortalama tüketimim oldu. Yakıt alınca da 38.5lt yakıt aldı. Aslında biraz da zorlasam 950km giderdi bir depo ile ama bilmediğim bir şehirde olduğum için akaryakıt istasyonu aramakla uğraşmak istemedim.

Bu arada aracım 2018 dizel elegance Manuel.

Lenovo K53a48 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Manuel vıtes de yakıt farkı baya bı oluyor

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Bugün depoyu bitirdim. Gidilebilecek km olarak 0 sıfır yazdığında kaplumbağa ikonu çıktı ekranda. ? sanırım yavaş gidip petrole gitmemi istedi. 2 km kadar daha gidip shell’e girdim. Fulleyince tam 40 lt aldı. Yine yaklaşmadım depo kapasitesine. Böyle devam bakalım şimdilik.
Valla Tarcan bey öncekine göre bir gelişme var sanki 40 görmüşsünüz:) Trip A’da ortalamanız kaçtı baktınız mı hiç

Aracınız
Honda CRV
Crv de bu durum var depo küçük. Koskoca arac yapiyorsun uzun yol araci zirt pirt istasyondan mazot almak insanin canini sıkıyor.İzmirden Trabzona gittik her 700 km de yakit al dur cok kotu Halbuki ben izmirden doldurcam taa Orduya kadar gitmem lazim.
40 litre aliyor 600 700 km yapiyor. Bu araci hakki 60 65 litre depo. 65 kilo doldurcan 1300 km yapcan 40 litre cok az. Sanki lpg alioz ? Fistik gibi araba yapmissin konforlu yalitimli sessiz az yakio uzun yol araci ?lakin Depo kucuk ☹

Son düzenleme:
Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Aramızda aracına chip tunning yaptıran var mı? Yaptıran varsa bize deneyimlerini anlatabilir mi?

Aracınız
Civic FC5 2017
Valla yaklaşık 1 yıldır bu durumu düşünüyorum hatta bir yerden fiyatta aldım ama motor ömrü konusu garanti konusu vs bir türlü karar veremedim.

LG-H850 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Yaptırırsanız garanti sonlanır motor omru ise yapann kısıye kalmıs hondalar da CiP tunıng oluyor mu beyin kapalı dıye bılıyorum ama

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Valla yaklaşık 1 yıldır bu durumu düşünüyorum hatta bir yerden fiyatta aldım ama motor ömrü konusu garanti konusu vs bir türlü karar veremedim.

LG-H850 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Bende aracımı yeni aldım, 1.6 dizel için 120 hp makul bir güç ancak 9 ileri otomatik sanki daha fazlasını hakediyor. Ailemizde dizel Crv’de var, 160 hp ile şanzımanın uyumu mükemmel ölçüde. 2 motor arasında teknik olarak farklar nedir şuan tam olarak bilmiyorum ama bence araç soft yazılımı hakediyor.

Geri