Civic FB7 FB7 Çok mu Yakıyor?

Uzun yolda gayet iyi yakıt verileri her arabada oluyor. 1.4tsi passatım vardı 5.5 lt ile gidebiliyordum.Şuan 2015 Fb7 otomatik sahibiyim ş.içi 9_10 lt arası geziniyor. Trafik aşırı değil ama dik rampalı ve genelde kısa mesafeli sürüşlerde. Yani şu durum oluşuyor lpgyi ucuza alan 2.90 gibi ş. İçi 29 kuruş der lpgyi 3.50den alan 35kuruş der. Yakıtın bian önce eskisi gibi 2.30-2.40seviyesine inmesi lazımki değerlerimiz eskiye dönsün :)

Şimdi arkadaşlar tamam ben bu araba çok yakıyor diye başlık açtım. Arabada kışlık var, sabah 9 km, akşam 9 km mesafe orta trafikte kullanıyorum Ankara'da. Ve yakıt göstergesi 10.5-11 ltlerde geziyor. Aslında ben araca çok yaktırmadığımı farkettim:) Kışlık lastik ve kısa mesafeyi hesaba katarsak. Benim asıl kafama takılan burda 32-35 lt tanklarla 350-400 km yaptığını söyleyen arkadaşlar. Bu arkadaşlar nasıl oluyorda aracı şehir içinde fabrika yakıt verisinin altına düşürebiliyor. Zira bu verilere göre araçlarınız 9 lt nin altında yakıt tüketiyor. Bu benim 6. arabam ve bugüne kadar hiçbirinde şehir içinde fabrika verisini tutturamadım. Çevremde o kadar farklı modele binen arkadaşlarla da konuştuğumuzda fabrika verisini yakalayan hatta altına inen birini daha görmedim. Velhasıl kelam bunu nasıl başarabiliyorsunuz? Konya gibi ova olan dümdüz bir şehir de mi yaşıyorsunuz, hic mi trafiğe gitmiyorsunuz cidden anlamadım. Nasıl oluyor bu?

LG-H870S cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

speed

0
Benim arabam 52binde ve subab ayarı yaptırmadım sorunda yok şuan . Şehir içi de overiler zor ben 300 km yi gecemedim ama uzun yolda rahatlıkla yapar 400. 500 oda 80. İle 90 ile ...

SM-N9000Q cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Yen'i üye olduğum için bu konuya yazmak istedim özür dileyerek soruyorum Size merhaba arkadaşlar 2008 civic aldım alalı 4-5 ay oluyor atiker marka tüp var araçta. 120-130tl arası fulleniyordu aracım. Yaklaşık 380km yol gidiyordu. Havaların soğumasıyla birlikte Birgün gidip depoyu fullettim her zamanki gibi. 110km yol gittim gaz bitti. Bidaha fullettim 80km de gaz bitti. Resmen uçtu yani benzinlik hep aynı aldığım yerdi. Gittiğim konuştum. Gazcıya git dediler gazcı önce filtreyi değiştirdi ayarladı. Ama bi sorun gözükmüyor dedi. 50tl aldım gaz normal gittim gene aynısını yaptı. Başka bi gazcıya gittim 400 tl verdim gazcı enjektörleri değiştirdi filtredir bakımdır herşeyi yaptı. Araç 1 hafta sonra gene aynısı yaptı. Başka gazcıya gittim kaçak testi vs vs herşey normal gazlık değil dedi. Motor ustasıda buji falan baktı herşey normal bi sıkıntı yok dedi. Benzinde kullanayım dedim aracı 50tl benzin aldım 80 km de bitti. Sübap ayarımı lazım başka birşey mi lütfen yardımcı olun çok can sıkıcı bir durumla karşılaştım resmen araçtan soğudum bu durumda

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
arkadaşlar sehir içi kesinlikle ortalama 10 litre yakıyor en az

Aracınız
Geri