FB7 Yağ seviyesi uyarısı

Aracınız
Merhaba arkadaşlar arac fb7 2013 iki hafta önce lpg taktırdım. Şimdi motor yağ seviyesi düşük uyarısı veriyor arac. En son yağ bakımını serviste yaptırdım 4 5 bin km olmadı daha. Üzerine ilave etmek mi gerek. Honda seevisinde hangi marka kaç numara yağ kullanılıyor bilen varsa yardımcı olursa sevinirim. Farklı numara yada marka yağ ileve etsem sorun olur mu ?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2012
Hocam aracın yag cubugundan yag sevıyesını bi kontrol ettiniz mi
Ettim tabiki. Zaten seviye arızası vermiyor. Kırmızı yanıyor. Ozellikle sağa donuslerde yapıyor. Bir iki gün sonra motul 5w30 koyacağım. Yorumlarda sesin azaldığı vs de yazmış herkes. Bende ses problemi de başladı. Zaten aracım 30000 km de daha. Bakımdan önce bu tarz problemim de yoktu.

Ettim tabiki. Zaten seviye arızası vermiyor. Kırmızı yanıyor. Ozellikle sağa donuslerde yapıyor. Bir iki gün sonra motul 5w30 koyacağım. Yorumlarda sesin azaldığı vs de yazmış herkes. Bende ses problemi de başladı. Zaten aracım 30000 km de daha. Bakımdan önce bu tarz problemim de yoktu.
Merhaba hocam sorunu nasıl çözdünüz bendede aynı sorun var deli olmak üzereyim yardımcı olun ne olur nasıl çözdünüz sorunu

Aracınız
Civic FB7 2012
Yetkili serviste yağ filtresi,yağ ve yağ pompası değişti.ozel serviste takılan yağ filtresi orjinal değildi.size tavsiyem yetkili servisten yağ filtresi almanız.zaten fazla bi fiyat değil.daha sonra özel bir yerde yağ ve filtreyi değişin.düzelmez ise pompa değişimi diyecekler ki bununda maliyeti 4000tl gibi bir rakam.bunları denedikten sonra pompayı değiştirmenizi öneririm.

Aracınız
Civic FB7 2013
Yetkili serviste yağ filtresi,yağ ve yağ pompası değişti.ozel serviste takılan yağ filtresi orjinal değildi.size tavsiyem yetkili servisten yağ filtresi almanız.zaten fazla bi fiyat değil.daha sonra özel bir yerde yağ ve filtreyi değişin.düzelmez ise pompa değişimi diyecekler ki bununda maliyeti 4000tl gibi bir rakam.bunları denedikten sonra pompayı değiştirmenizi öneririm.
Pompayı değiştirmeden önce yağ-yağ filtresi değiştirmeyi denemiş miydin?

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Geçmiş olsun, 30bin km.de yağ pompasının bozulması cidden kötü olmuş.

Yetkili serviste yağ filtresi,yağ ve yağ pompası değişti.ozel serviste takılan yağ filtresi orjinal değildi.size tavsiyem yetkili servisten yağ filtresi almanız.zaten fazla bi fiyat değil.daha sonra özel bir yerde yağ ve filtreyi değişin.düzelmez ise pompa değişimi diyecekler ki bununda maliyeti 4000tl gibi bir rakam.bunları denedikten soğuk olduğunda

Hangi yağları kullandınız kime bakarsam herkes farklı yav kullanıyor..bana baya bi ilginç geldi yağ filtresi de hangi marka alınmalı arızanın ne olduğu bilinmiyor bu kadar saçma bir şey olamaz çıldırıyorum resmen abi ya

Aracınız
Civic FC5 2017
Hangi yağları kullandınız kime bakarsam herkes farklı yav kullanıyor..bana baya bi ilginç geldi yağ filtresi de hangi marka alınmalı arızanın ne olduğu bilinmiyor bu kadar saçma bir şey olamaz çıldırıyorum resmen abi ya
hocam sakin olun aracın spesifiğin de hangi yag öneriliyor ise onu kullanın.

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri