FB7 Yağ seviyesi uyarısı

Aracınız
Merhaba arkadaşlar arac fb7 2013 iki hafta önce lpg taktırdım. Şimdi motor yağ seviyesi düşük uyarısı veriyor arac. En son yağ bakımını serviste yaptırdım 4 5 bin km olmadı daha. Üzerine ilave etmek mi gerek. Honda seevisinde hangi marka kaç numara yağ kullanılıyor bilen varsa yardımcı olursa sevinirim. Farklı numara yada marka yağ ileve etsem sorun olur mu ?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2012
yağ olarak benim aracımın km si düşük olduğu için 0w20 den şaşmayın dedi servis.benden oncekı sahıbı 5w30 kullanmıs.hangi akla hizmetse....ben şahsen yağ ve fitreyi değişip denemedim.4000 tl vereceğinize önce yağ ve filtreyi değişin önerisi yaptım.honda yetkili servisten alın mümkünse filtreyi.dışarıda 80 lira orda 100 lira ( yaklaşık fiyat ).yağ olarak da ben yine servisten yağ alacağım.ama çevremdekiler motul 0w20 nin de çok iyi olduğunu söylediler.bakım zamanı servisle konusup karar vereceğim.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
@murderous hocam birde böyle çözüm bulan üyemiz var.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

@murderous hocam birde böyle çözüm bulan üyemiz var.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...
Bilgi icin cok tesekkur ederim iyiki varsiniz..

Aracınız
Civic FB7 2013
birde benim problemim 10.000 bakımı sonrası oluştuğu için yağ ve filtresinden süphelendim.belkide ondandı bilemiyorum.bakım sonrası oluştu bende problem.sizde nasıl oluştu?
O yüzden yazdım zaten sahte filtre veya sahte yağ denk gelmiş olabilir belki pompa değişimine gerek olmaz diye.Ben bu problemi yaşamadım. Bilgi olarak yazayım 147000 km'deyim aracı sıfır aldığımdan beri 0w20 kullanıldı son 6 bakımdır sadece eneos 0w20 kullandım.

Söyle soylıyım..arabasina düzenli bakan her şeyini zamanı gelmeden değiştiren. Biriyim hani derlerya hasta arıza bu adam diye bu kadarda olmaz.. Ben öyle bakarım aracima..abi anlayamıyorum..bir gün kaputu kaldırıp içini tertemiz sildim..camsil tarzı spreyler vardır ya hani..toz gibi püskürtür suyu.. onu kullanarak sildim gözle görülen motor üstüne kadar her yeri..ertesi gu n bu uyarıyı verdi..soyluyorum o sadece denk gelmiştir diyorlar..ona bağlama diyorlar.. lpg ciye gittim cihazı dediginiz gibi obd ye bağlayıp sildiriyorlar mis..bakti oda yok baglanmmamis dedi..yani işin ilginç tarafı abi bi arıza var madem..stop edip calistirinca sanki hiç bir şey yokmuş gibi devam ediyor gerçekten çok ilginç..servis ucuzdan pahalıya sırasıyla değişecek diyor arıza şudur budur diyemiyor..isin ehli gıdacılar dediğimiz ustalara sordum müşur dediler..sadece bir tane honda servisinde çalışan genç bi arkadaş sağlıklı bilgi verdi bana göre mantikli geldiği için söylüyorum..yag basınç ve sıcaklığı ile alakalı bir durum abi dedi.. fd6 ve fb7 kasalarda oluyor bir tek..20 tane kadar araç yaptik burada dedi..karterin hemen içinde yağ sensoru değişimi olunca düzeldi arıza içind e bir daha gelmediler diye fikir verdi..bende şaşmış kalmış durumdayım..arabamin bakımı gelmek üzere kafaya koydum..eneos yağ alacağım istanbulda yaşıyorum 0.20 yada 5.30 almayı düşünüyorum şanzıman yağını da diğer filtreler filan her şeyini alıp değiştireceğim iyi bi ustaya..eger arıza devam ederse karterin içindeki sensor u değiştireceğim..bilgi paylaştıkça cogalir..zamanla paylaşacağım başına gelenleri..iyiki varsınız çok teşekkürler herkese

sirri

0
2012 fb7 aracım icin de ayni hatayi aliyorum.

-P2504 motor yağı seviye sensör devresi
Hatasi aliyorum. Turuncu renk yag lambasi yaninda unlem isareti olan bir resim cikiyor. Sag taraftaki bilgisayar ekraninda aliyorum bu hatayi . İbrelerin oldugu kisimda herhengi bir ikaz isigi yok (ünlem yada benzeri herhangi bir isik yanmiyor)

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
2012 fb7 aracım icin de ayni hatayi aliyorum.

-P2504 motor yağı seviye sensör devresi
Hatasi aliyorum. Turuncu renk yag lambasi yaninda unlem isareti olan bir resim cikiyor. Sag taraftaki bilgisayar ekraninda aliyorum bu hatayi . İbrelerin oldugu kisimda herhengi bir ikaz isigi yok (ünlem yada benzeri herhangi bir isik yanmiyor)
Mesajınız ilgili konuya aktarıldı, konuyu baştan sona incelemenizi tavsiye ederim.

Ayrıca linkteki konuyu da inceleyin,

Geri