Civic FC5 Fc5 2018 eco Exe silecek sorunu

Aracınız
Civic FC5 2018
bence insanın dikkatini aşırı dağıtıyor bu silecek mevzusu. otomatik moddan ümidimi kestim ben. fasılalı olan 1 kademenin süresi ayarlanamaz mı acaba servise gidenler bi sorabilir mi?

Ben silecek sorununu yağışlı havalarda ön cama sıcak hava vererek çözdüm. Sizde denerseniz fark edersiniz, ön cama sıcak hava verilirse sensör daha kararlı çalışıyor. Bence sensör merceği izolasyonu iyi yapılmamış ve üzerinde camlarda olduğu gibi buharlanma oluyor, bu yüzden devamlı yağış varmış gibi tepkime veriyor. Yaşadığım şehirde Honda yetki,li servisi olmadığı için sık sık gidemiyorum.

Aracınız
Civic FC5 2020
2020 elegans eco arac bendede aynı sorun var.Tünele giriyorum veya yağmur duruyor silecek hala çalışmaya devam ediyor.Hatta dün yollarda çok su vardı öndeki araçtan su birikintisine girdi benim ön cama belkide 2 kova su geldi önümü göremedim ama silecek hızlanmadı bile.Hatta far sensörüde aynı tünelden çıkıp 2-3 km gidiyorum ancak algılayıp farları kapatıyor.Karşılaştırmayı Önceki aracımla yaptığımda hondadaki sensörler sıkıntılı.Önceki araç tıkır tıkır tam zamanında ve gerektiğinde düzgün çalışıyordu.Bin bakımında iletecektim fakat Yazılanlardan Anladığım kadarıyla çözümü yok kronik bir sorun gibi duruyor.

VaiN

Özel Üye
Ad Soyad
Uğur Şenyavaş
Aracınız
Diğer Markalar
2020 elegans eco arac bendede aynı sorun var.Tünele giriyorum veya yağmur duruyor silecek hala çalışmaya devam ediyor.Hatta dün yollarda çok su vardı öndeki araçtan su birikintisine girdi benim ön cama belkide 2 kova su geldi önümü göremedim ama silecek hızlanmadı bile.Hatta far sensörüde aynı tünelden çıkıp 2-3 km gidiyorum ancak algılayıp farları kapatıyor.Karşılaştırmayı Önceki aracımla yaptığımda hondadaki sensörler sıkıntılı.Önceki araç tıkır tıkır tam zamanında ve gerektiğinde düzgün çalışıyordu.Bin bakımında iletecektim fakat Yazılanlardan Anladığım kadarıyla çözümü yok kronik bir sorun gibi duruyor.

Çözümü yok hocam çünkü sorun yok. Sensörler dandik. İyi çalışmıyor. Yağmurlu havada falan özellikle sollama yaparken manuel moda almanızı öneririm. Allah korusun kazaya bile sebebiyet verebilir. Zira dediğiniz gibi cam su ile kaplanıyor, görüşünüz sıfıra iniyor ama otomatik silecek devreye girmiyor. Ama far ile ilgili hiç sorun yaşamadım şu ana dek. O düzgün çalışıyor.

Aracınız
Civic FC5 2020
Sensörün önü buğulanıyor sebep bu arkadaşlar sensörün kalitesiyle pek bir alakası yok.
Forumda garantiden ordaki jeli ve sensörü değiştirenler oldu sorunları çözüldü diye biliyorum.
Ben çözümü buğu önleyici ile buldum sensörün olduğu yerde iyi bir markanın buğu önleyicisini kullanırsanız sorununuz çözülecektir.

???? ??? ???????? (??????)
???? ??? ????????? ??-? ?-???? (?????)
???? ??? ???????? ?-???? (?????)

Geri